Pewne zwycięstwo Olimpii II

Nawet najgorsza passa kiedyś się kończy. Niekorzystny bilans w bezpośrednich starciach z Jeziorakiem Iława został lekko podreperowany. Rezerwy Olimpii w sobotnie (7 października) popołudnie wygrały z Jeziorakiem pierwszy raz w historii.

W podstawowym składzie drużyny gości oglądaliśmy „starych znajomych”. Od pierwszych minut oglądaliśmy Adriana Szantyra, który jeszcze w minionej kampanii występował na boiskach czwartoligowych w barwach Olimpii II, również Tomasza Sedlewskiego, który dla Olimpii grał w sezonach 12/13, 13/14 (wiosna) i w latach 2018-2021 (sezony: 18/19, 19/20, 20/21). Wystąpił w 146. meczach. Na ławce rezerwowych znajdował się kolejny były zawodnik Olimpii II, Dawid Panek.

Samo spotkanie przebiegało pod dyktando elblążan. Pierwszego gola oglądaliśmy już w 8. minucie. Sytuację sam na sam wykorzystał Jakub Sangowski. Kolejne minuty nie rozpieszczały w sytuacje bramkowe. Olimpia II nie musiała forsować tempa, Jeziorak zaś ogólnie przechodzi trudny okres. W ostatnim czasie w gabinetach decydenckich zdecydowano się na zmianę trenera, ale póki co efekt nowej miotły nie zaistniał. Nowym trenerem od zeszłej kolejki jest Jarosław Chodowiec, ale w dwóch meczach nie zdobył jeszcze punktów. W meczu z Olimpią musiał się ostatecznie pogodzić z porażką 0:3.

Drugi gol dla Olimpii padł w końcówce pierwszej połowy. Bramka numer trzy w 56. minucie. Oba gole to pewne wykorzystanie sytuacji w „oko w oko” z bramkarzem, zatem wszystkie gole padły w bliźniaczy sposób. Ogólnie rzecz ujmując, tego dnia zdecydowanie lepsza była Olimpia II, wydaje się jednak, że w drużynie Jezioraka jest zbyt dużo jakości i prędzej czy później zaczną zdobywać punkty.

Po zwycięstwie Olimpia II pozostaje na czwartym miejscu w tabeli. Do lidera Granicy Kętrzyn traci dwa oczka. W najbliższej kolejce żółto-biało-niebieskich czeka wyjazd do Gołdapi i mecz z tamtejszą Romintą.

Olimpia II Elbląg – Jeziorak Iława 3:0 (2:0)

1:0 Sangowski 8′
2:0 Kardyś 43′
3:0 Tobojka 56′

Olimpia II: Łęgowski – Sznajder, Tobojka (81′ Stróżewski), Kardyś (46′ Łaszak), Kazimierowski (89′ Etmański) Wierzba (46′ Szopiński, 85′ Furmański), Czapliński (76′ Kulikowski), Sangowski (46′ Ruciński), Leszczyński, Kasprzykowski, Łąpieś.

Jeziorak: Włodarczyk – Kłosowski (85′ Turowski), P. Szulc (46′ Wiśniewski), Kressin, Szantyr (22′ Panek), Kuciński, Sedlewski, Ogrodowski, Deredas (74′ Galas), Kochalski, Szramka.

____________________________________________________________________________________________