Menu Zamknij

PEŁNA KONTROLA I WYSOKIE ZWYCIĘSTWO

W drugim starciu z Powiślem Dzierzgoń tym razem lepsza okazała się Olimpia. Rezerwy obydwu zespołów spotkały się w sobotę podczas sparingu i było to bardzo jednostronne widowisko.

Szybko przyszło nam zapomnieć o ostatnich dwóch porażkach. Rezerwy Olimpii przyzwyczaiły nas do dobrej dyspozycji podczas okresu przygotowawczego, mimo początkowych kłopotów kadrowych. Na szczęście pole manewru trenera Wagi poszerzyło się o dwa nazwiska, które w ubiegłym sezonie już reprezentowały Związkowych na boiskach forBET IV ligi:

[…] Nasza sytuacja kadrowa uległa polepszeniu, bo na początku okresu nie było nas dużo i to jest powód do zadowolenia. […] Wróciło do nas dwóch zawodników: Zaleski oraz Kulesz i na pewno będą wzmocnieniami zespołu. Piotrek wywalczył miejsce w trzecioligowym Gromie Nowy Staw, więc liczę że będzie mocnym punktem drużyny. Jest również sporo ciekawych chłopaków w juniorze młodszym i jeśli będzie taka możliwość, to sukcesywnie będziemy ich wkomponowywać w zespół.

– powiedział w rozmowie z portEl.pl trener Szymon Waga.

Efekty wdrażania młodych piłkarzy oglądamy w każdym kolejnym spotkaniu. Coraz więcej minut otrzymuje bramkarz Jakub Kosowski, wcześniej na boiskach oglądaliśmy także Czernisa, Łabęckiego i Winiarskiego, a początkowo przymierzany do gry w czwartej lidze Branecki swoją dobrą grą przykuł uwagę trenera Adama Noconia i zasiadł już nawet na ławce rezerwowych podczas ostatniego meczu z GKS-em Katowice.

O samym spotkaniu z rezerwami Powiśla Dzierzgoń nie trzeba dużo pisać, bo końcowy rezultat mówi wiele. Łącznie oglądaliśmy 8 bramek po stronie Olimpii Elbląg, a już cztery z nich padły w pierwszej odsłonie spotkania. Z dobrego występu może być zadowolony Mariusz Bucio, który zakończył zawody z dorobkiem trzech bramek. Tylko jedną mniej zdobył Oskar Kordykiewicz, a dwójka „nowych” piłkarzy Olimpii przywitała się z drużyną zdobywając po jednej bramce. Oprócz wymienionego towarzystwa na listę strzelców wpisał się także Paweł Mazurek. Trener Waga po końcowym gwizdku powiedział:

Przeciwnik nie postawił nam zbytnio trudnych warunków, a cały mecz toczył się pod nasze dyktando. Mimo wysokiego wyniku są na pewno elementy do poprawy. 

 

ZKS Olimpia II Elbląg 8:1 (4:0) Powiśle II Dzierzgoń

bramki: Mariusz Bucio x3, Oskar Kordykiewicz x2, Piotr Zaleski, Sebastian Kulesz, Paweł Mazurek

Jakub Kosowski
Paweł Kazimierowski – Łukasz Sarnowski – Kacper Ziewiec – Dariusz Kondratowicz
Maciej Rozumowski – Sebastian Milanowski
Piotr Zaleski – Oskar Kordykiewicz – Mariusz Bucio
Bartosz Mączkowski

Z ławki zagrali: Jakub Olejniczak, Paweł Mazurek, Dawid Mazurek, Kamil Biel, Mateusz Szmukała, Sebastian Kulesz, Maksymilian Kukałowicz

 

Lista sparingów zespołu rezerw:

25 styczeń: vs Agat Jegłownik (klasa A, grupa: Warmińsko-Mazurska II) – wygrana 2:0
1 luty: vs Żuławy Nowy Dwór Gdański (klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II) – wygrana 2:1
8 luty: vs Zatoka Braniewo (forBET IV liga) – wygrana 5:4
15 luty: vs Polonia Pasłęk (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II) – wygrana 6:0
22 luty: vs Jaguar Gdańsk (IV liga, grupa: Pomorska) – porażka 0:2
29 luty: vs Powiśle Dzierzgoń (IV liga, grupa: Pomorska) – porażka 1:4
7 marzec: vs Powiśle II Dzierzgoń (klasa okręgowa, grupa: Gdańsk II) – wygrana 8:1
14 marzec: vs Polonia Pasłęk (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)
21 marzec: vs Barkas Tolkmicko (klasa okręgowa, grupa: Warmińsko-Mazurska II)