Menu Zamknij

OSTATNI TEST

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewandowski)

Drużynie Olimpijczyków został do rozegrania ostatni mecz kontrolny przed startującą za tydzień rundą wiosenną. Dziś o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Skrzydlatej pojawi się zespół GKS Przodkowo.


Kolejnym i zarazem ostatnim przeciwnikiem Związkowych, stojącym na drodze przygotowań do rundy wiosennej, stoi GKS Przodkowo. Z zespołem Łukasza Kowalskiego mieliśmy okazję spotkać się na podobnych warunkach przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Sparing zakończył się wtedy wynikiem 4:1, a na listę strzelców wpisywali się Michał Czarny, Hubert Krawczun, Szymon Stanisławski i Marcin Bawolik.

Drużyna z Przodkowa przezimowała okres między rundami na przedostatnim, czyli 17. miejscu III ligi grupy II, mając w kieszeni zaledwie 14 punktów. Ten bilans może być małym rozczarowaniem dla ich kibiców ze względu na to, że rok temu, na tym samym etapie sezonu, zajmowali 4. lokatę.

Zdecydowanie lepsze wyniki piłkarze GKS-u odnotowują na szczeblu pucharowym. Ostatnie wysokie zwycięstwo (6:0) nad Orłem Subkowy pozwoliło im na zakwalifikowanie się do 1/8 finału, gdzie czeka ich pojedynek z Pomezanią Malbork.

Niebezpieczna pozycja w ligowej tabeli spowodowała reakcję klubowych władz. Zarząd GKS-u postanowił dokonać kilka ruchów transferowych i tak oto w Przodkowie pojawił się m.in. dobrze znany nam Krzysztof Iwanowski, który ma stanowić o sile linii defensywnej. Oprócz niego bordowo-szare barwy reprezentować będą Piotr Ostrowski, Łukasz Stasiak, Przemysław Żukowski, Vitalyi Glodaniuk, David Lenzu, Ylias Cheffou i Łukasz Skierka

Do tej pory najbliższy rywal Olimpii rozegrał pięć gier kontrolnych i co ciekawe doznał tylko jednej porażki.

• 22.01 – Pogoń Lębork 0:6 GKS Przodkowo

• 30.01 – Radunia Stężyca -:- GKS Przodkowo (odwołany)

• 05.02 – K.S Wda Świecie 1:5 GKS Przodkowo

• 12.02 – Arka Gdynia 4:0 GKS Przodkowo (Gdynia)

• 12.02 – MKS Grom Nowy Staw 1:1 GKS Przodkowo (Pruszcz Gdański)

• 18.02 – Arka II Gdynia 0:3 GKS Przodkowo (Gdynia)