Menu Zamknij

ORLIK: FINAŁ BEZ UDZIAŁU OLIMPII

Chłopcom z rocznika 2010 nie udało się awansować do finałów rozgrywek Orlika. Spośród 6 zespołów tylko 2 mogły liczyć na grę w ostatnim etapie imprezy, gdzie niestety zabraknie podopiecznych trenerów Damiana Ziemiańczyka i Bohdana Konarzewskiego.

W sobotnie popołudnie na hali przy ul. Grunwaldzkiej zebrały się następujące zespoły:

  • MKS Zatoka Braniewo 
  • MKS Polonia Lidzbark Warmiński
  • Żuri Olsztyn
  • AS Stomil Olsztyn
  • WSP Młody Piłkarz Jonkowo

W grupie rywalizowano systemem „każdy z każdym”, a młodzi zawodnicy Olimpii zakończyli rywalizację z bilansem dwóch zwycięstw i porażek oraz jednokrotnie remisując. Przełożyło się to na sumę 7 punktów, które umiejscowiły Związkowych na 4. miejscu.

Olimpia Elbląg 3:0 AS Stomil Olsztyn
bramki: Alan Józefowski, Szymon Dziewiałtowicz, Tomasz Kolosov

Olimpia Elbląg 2:0 WSP Młody Piłkarz Jonkowo
bramki: Tomasz Kolosov, Natan Orłowski

Olimpia Elbląg 0:1 Żuri Olsztyn
Olimpia Elbląg 0:0 MKS Zatoka Braniewo
Olimpia Elbląg 0:1 MKS Polonia Lidzbark Warmiński 

Skład Olimpii: Mikołaj Stankiewicz, Bartosz Roszkowski, Wiktor Krzykwa, Szymon Dziewiałtowicz, Tomasz Kolosov, Michał Żmijewski, Mateusz Małczyński, Dominik Fercho, Natan Orłowski, Alan Józefowski

Komentarz trenera Damiana Ziemiańczyka:

Nie udało się awansować do finału halowych rozgrywek organizowanych przez WMZPN, ale przypominam, że rozgrywki orlika są rozgrywkami dziecięcymi, a w tej kategorii rozgrywek to nie wyniki są najważniejsze. Najważniejsza jest radość i chęci do gry, aby chłopcy przychodzili z uśmiechem na twarzy na zajęcia treningowe. Chciałem z tego miejsca podziękować naszym najwierniejszym kibicom, czyli rodzicom, którzy bardzo pomogli w organizacji turnieju i zawsze gorąco dopingują zawodników.