Menu Zamknij

Olimpie dwie

W niedzielę (17 marca) pierwsza drużyna zagra na wyjeździe w Jastrzębiu, ale w Elblągu będzie możliwość obejrzenia spotkania rezerw Olimpii Elbląg, które przy Skrzydlatej zagrają z imienniczką z Olsztynka.

Goście niedzielnego spotkania mieli trudny początek sezonu, zaczęli od pięciu porażek z rzędu, w tym z Olimpią II 0:1 (bramka samobójcza). Później było lepiej i ostatecznie zajęli 10 miejsce po rundzie jesiennej. Wiosnę rozpoczęli od domowego spotkania z DKS-em Dobre Miasto, które zakończyło się podziałem punktów. Przed najbliższą kolejką Olimpia Olsztynek traci do żółto-biało-niebieskich 11 punktów.

Szczególnie na początku sezonu widoczny był brak zgrania w zespole, a to z kolei przekładało się na to, iż mankamenty można było dostrzec w każdej fazie gry. – czytamy wypowiedź trenera Olimpii Olsztynek Michała Kraszewskiego na łamach Skarbu Kibica forBET IV ligi.

Olimpia ma jednak wciąż problemy w meczach wyjazdowych. Dotychczas sześć razy grali poza domem, do Olsztynka przywieźli tylko punkt, strzelili zaledwie dwie bramki, stracili aż 16. Zdecydowanie kwestia potrzebująca poprawy.

Historycznie (od momentu reaktywacji rezerw Olimpii) zespół z Olsztynka nie najlepiej radzi sobie w Elblągu. W ostatnich dwóch próbach dwukrotnie przegrali, tracąc łącznie aż 11 goli i nie strzelając przy tym ani jednej.

Elblążanie w pierwszym meczu bieżącego roku grali na terenie lidera i niestety musieli uznać wyższość Polonii Lidzbark Warmiński. Wiemy doskonale, że pierwsza część sezonu w wykonaniu podopiecznych trenera Przybyły była bardziej niż udana, ale kwestią priorytetową pozostaje wprowadzanie kolejnych piłkarzy z Akademii do piłki seniorskiej.

Jesteśmy nieco zaskoczeni, aż tak dobrymi wynikami. Nie spodziewaliśmy się, że nowo wprowadzeni zawodnicy tak szybko dostosują się do seniorskiej piłki. Dzięki dobrym występom kolejni zawodnicy dostali szansę trenowania z pierwszą drużyną i mam nadzieję, że będą mieli tam okazję do gry. Jednak u nas nie ma próżni. W okresie przygotowawczym dołączyli do nas kolejni zawodnicy z akademii. Nasz klub funkcjonuje nieco inaczej niż inne, a zespół to nie ,,tradycyjna” drużyna rezerw. Zawodnicy, którzy do nas schodzą, to w znakomitej większości nasi wychowankowie, którzy przeszli drogę przez akademię i drugi zespół, zawodnicy którzy utożsamiają się z klubem i naszą drużyną. Zawsze dają z siebie 100% – szerzej wyjaśnił trener Karol Przybyła w Skarbie Kibica.

Konfrontacje od reaktywacji drużyny rezerw Olimpii (2018 roku):

26.09.2020 r. – Olimpia Olsztynek  – Olimpia Elbląg 3:6
15.05.2021 r. – Olimpia Elbląg – Olimpia Olsztynek 3:0
30.10.2022 r. – Olimpia Elbląg – Olimpia Olsztynek 8:0
03.06.2023 r. – Olimpia Olsztynek – Olimpia Elbląg 3:0
11.08.2023 r. – Olimpia Olsztynek – Olimpia Elbląg  0:1