Menu Zamknij

STARCIE SĄSIADÓW

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewski)

Rok 2021 żegnamy meczem z Wigrami Suwałki. Dla Olimpijczyków będzie to także okazja na zrewanżowanie się za porażkę, która przytrafiła się im podczas 3. serii gier, dającą rywalowi pierwsze zdobyte punkty w sezonie.Wigry Suwałki zagoszczą na Agrykola 8, będąc do spółki z Hutnikiem Kraków jedyną drużyną w stawce, która jeszcze ani razu w tym sezonie nie cieszyła się ze zwycięstwa na boisku rywala. Jednakże pierwsza konfrontacja pokazała, że Wigry z nikim jak właśnie z Olimpią potrafią kończyć niechlubne serie. Podczas spotkania w ramach 3. kolejki eWINNER 2. Ligi najbliższy rywal Związkowych przystępował do meczu nie mając na swoim koncie nawet „oczka”, a także ani jednej zdobytej bramki. Pech chciał, że akurat ich pierwsza wygrana przypadła na konfrontację z Olimpią, a na domiar złego na listę strzelców wpisał się Klaudiusz Krasa, którego interwencja przy próbie zablokowania strzału zmieniła tor lotu piłki, czym zmyliła Andrzeja Witana. Te zwycięstwo pozwoliło im także na dobre opuścić strefę spadkową i już do niej nie powrócić.

A skoro o powrotach mowa, to dzisiaj na Stadionie Miejskim w Elblągu zobaczymy byłego kapitana Olimpii, a więc Tomasza Lewandowskiego, który z początkiem bieżących rozgrywek przeniósł się do Suwałk. Środkowy obrońca spędził na A8 łącznie 6 sezonów (185 występów) i przez wiele lat był filarem naszej defensywy. W składzie gości znajdziemy także innego ex-Olimpijczyka, czyli Hieronima Zocha, który strzegł bramki Związkowych w sezonie 2013/14.


Zawody poprowadzi arbiter Maciej Pelka z Poznania, a asystować na liniach będą mu Wiktor Wątroba oraz Marcin Sadowski. W roli sędziego technicznego zobaczymy Łukasza Karskiego.


20. kolejka, EWINNER 2. Liga

ZKS Olimpia Elbląg (6.) vs KS Wigry Suwałki (7.)

sobota, 4 grudnia, godzina 13:00
Stadion miejski w elblągu, ul. agrykola 8

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ:

Współorganizatorem imprez podczas meczów EWINNER 2. Ligi oraz forBET IV Ligi, jest Miasto Elbląg.