OLIMPIA WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA

W sobotę (11.01) zawodnicy rocznika 2007 rozegrali turniej finałowy w ramach wojewódzkich rozgrywek halowych. W zawodach udział wzięło 6 drużyn, mecze rozgrywano po 12 minut bez przerw i zmian stron w systememie „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu zespół Olimpii podejmował Stomil Olsztyn. Niestety Związkowi nie weszli w niego dobrze i już w pierwszej minucie po błędzie w defensywie stracili bramkę. Podziałała ona mobilizująco na zawodników z Olsztyna i po chwili na tablicy wyników było już 0:3. Zespół Stomilu zadowolił się zdobytymi bramkami i w pozostałej części meczu skupiał się głównie na utrzymaniu korzystnego rezultatu.

Bramki:
1’ 0:1
2’ 0:2
4’ 0:3

W drugim meczu Olimpijczycy podejmowali UKS Mini Soccer Academy Mrągowo. Już w początkowych sekundach zawodnicy Olimpii powinni prowadzić 1:0, niestety jeden z Olimpijczyków nie wykorzystał dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Kolejne minuty to dalsze, niestety nieskuteczne ataki Olimpii. Jak mawia klasyk „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i w 7 minucie spotkania zespół z Mrągowa wyszedł na prowadzenie. Do końca spotkania nie udało się już odrobić strat i mecz zakończył się porażką 0:1.

Bramki:
7’ 0:1

W trzecim spotkaniu zespół Olimpii zmierzył się z Romintą Gołdap. Skuteczność w końcu wróciła na właściwe tory i w 2 minucie spotkania po bramce Bartosza Łabeckiego Olimpia prowadziła 1:0. Minutę później wynik podwyższył Dawid Czapliński. W 7 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się bramkarz Olimpii Natan Pawłowski. Minutę później na bramkę uderzał Alexsander Boguslawski, co prawda piłka zmierzała w światło bramki, ale tuż przed linią bramkową kontakt z piłką miał jeszcze Alan Antczak i to on wpisał się na listę strzelców ustalając wynik spotkania.

Bramki:
2’ 1:0 Łabecki Bartosz
3’ 2:0 Czapliński Dawid
7’ 3:0 Pawłowski Natan
8’ 4:0 Antczak Alan (Boguslawski Alexsander)

Kolejnym rywalem Związkowych była drużyna MKS Korsze. Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla zespołu Olimpii, bo już w pierwszej minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Jednak w tym meczu Olimpijczycy pokazali charakter i odwrócili wynik spotkania. Dwie bramki zdobył Aleksay Boguslawski umieszczając piłkę w bramce kolejno w 3 i 5 minucie spotkania.

Bramki:
1’ 0:1
3’ 1:1 Boguslawski Aleksay
5’ 2:1 Boguslawski Aleksay

W ostatnim spotkaniu Olimpijczycy podejmowali Constract Lubawa. Był to ostatni mecz, który decydował o wyłonieniu drugiej najlepszej drużyny turnieju. W przypadku remisu o końcowym układzie tabeli decydowałaby „mała tabela” pomiędzy MKS Korsze, Constractem Lubawa a Olimpią Elbląg.

Olimpijczycy jednak postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nie liczyć punktów oraz bramek przeciwników. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Aleksay Boguslawski. Minutę później ten sam zawodnik w bocznym sektorze przerzucił piłkę na obrońcą i dograł do znajdującego się w polu karnym Szymona Majewskiego, który strzałem głową pokonał bramkarza Constractu. W 3 minucie za sprawą Dawida Czaplińskiego na tablicy wyników było już 3:0 dla Olimpii. Dwie minuty później po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Aleksay Boguslawski. W 7 minucie bramkę dla Olimpii zdobył Alan Antczak, a ostateczny wynik meczu ustalił w 12 minucie Tymon Szczygłowski zdobywając bramkę na 6:0

Bramki:
1’ 1:0 Boguslawski Aleksay
2’ 2:0 Majewski Szymon (Boguslawski Aleksay)
3’ 3:0 Czapliński Dawid
5’ 4:0 Boguslawski Aleksay
7’ 5:0 Antczak Alan
12’ 6:0 Szczygłowski Tyomn

Ostatecznie zespół Olimpii pokazał, że to im należy się wicemistrzostwo województwa. We wszystkich turniejach podopieczni trenerów Albertowicza i Syroki zdobyli 44 bramek tracąc 11.

Źle weszliśmy w turniej, w pierwszym meczu zadecydowały błędy indywidualne, sprezentowaliśmy przeciwnikowi dogodne sytuacje, które taki przeciwnik jak Stomil wykorzystuje bezwzględnie. W pozostałych meczach nasi zawodnicy pokazali, że stać ich na grę na dobrym poziomie. Szczególne brawa należą się za ostatni mecz, w którym chłopcy w pełni pokazali swoje umiejętności.

– podsumował trener Kamil Syroka.

W turnieju finałowym udział wzięli:

Antczak Alan, Boguslawski Aleksay, Boguslawski Alexsander (rocznik 2009), Czapliński Dawid, Kościuk Ksawery, Majewski Szymon, Łabecki Bartosz, Patalas Maciej, Pawłowski Natan, Szczygłowski Tymon, Turulski Oliwier, Wityczyn Igor

W turniejach eliminacyjnych udział wziął także Marcin Kossakowski (bramkarz z rocznika 2008).