Menu Zamknij

OLIMPIA vs STAL

Już jutro o godzinie 17:00 na Hetmańskiej 69 w Rzeszowie, Olimpia Elbląg zmierzy się z będącą ostatnio na zwycięskim szlaku Stalą Rzeszów. Transmisja LIVE na TVcom.pl.

Beniaminek 2. Ligi z aspiracjami i możliwościami na grę na zapleczu Ekstraklasy. To chyba idealne określenie naszego najbliższego rywala, który może i źle wszedł w nowy rok, jednak w porę wrócił na właściwe tory i wciąż może liczyć na grę w barażach o 1. Ligę. Dzięki ostatnim 3 zwycięstwom z rzędu, podopiecznym trenerskiego duetu Wołowiec-Łętocha brakuje już ledwie 3 „oczek” do znalezienia się w gronie drużyn ubiegających się o awans. Czy jednak nie jest na to za późno? Odpowiedzią na to pytanie może okazać się końcowy rezultat w spotkaniu przeciwko Olimpii Elbląg.

Stal Rzeszów bardzo wyraźnie zaznaczyła swoją obecność w nowym otoczeniu i to już na samym starcie rozgrywek. Blisko przez połowę sezonu znajdowała się w TOP6, a nawet czterokrotnie okupowała fotel lidera, w tym przez 3. kolejki z rzędu. Zniżka formy zaczęła postępować na przełomie końca roku i początku nowego, a po porażce na własnym stadionie przeciwko Górnikowi Polkowice (7.03), zarząd klubu zdecydował o rozstaniu się trenerem Januszem Niedźwiedziem. Efekt nowej miotły zadziałał z opóźnieniem, a Żurawiom przez chwilę groziło nawet widmo spadku, gdy po kolejnej stracie punktów (1:2 vs Znicz Pruszków) zaczęli otwierać strefę spadkową. Od tamtej pory jest już tylko lepiej i Stalowcy aktualnie świętują serię 3 zwycięstw z rzędu, która pomogła im wydostać się z tarapatów.

Olimpia Elbląg w jutrzejszym meczu niestety nie będzie mogła liczyć na swojego kapitana Tomasza Lewandowskiego. Obrońca Związkowych w ostatnim meczu ze Skrą Częstochowa doznał urazu pachwiny, jednak dokładniejszą diagnozę oraz przewidywany okres leczenia poznamy dopiero jutro po wynikach badań. Pozostała grupa zawodników jest do pełnej dyspozycji trenera.

Jutrzejszy mecz poprowadzi arbiter Marcin Bielawski z Mysłowic, a asystować na liniach będą mu Adam Jakubczyk i Daniel Wiejowski. Sędzią technicznym będzie Damian Gawęcki.

 

32. kolejka, 2. LIGA

Stal Rzeszów (11.) vs ZKS Olimpia Elbląg (4.)

Stadion Miejski, hetmańska 69, godzina 17:00

 

Transmisję meczu można śledzić na platformie TVCOM.pl w systemie pay-per-view (koszt 15zł).


Dzień Meczowy w Restauracji Chicago!

Zapraszamy wszystkich kibiców do lokalu znajdującym się przy ul. Wigilijnej 12 (Stare Miasto) na wspólne przeżywanie piłkarskich emocji.

Czekają na Was ciekawe atrakcje z Olimpią w roli głównej.