Menu Zamknij

OLIMPIA vs STAL (2. Liga)

Kolejna seria gier przenosi nas z Elbląga do Rzeszowa. Olimpia Elbląg zmierzy się przy ul. Hetmańskiej 69 ze Stalą Rzeszów. Początek meczu w piątek o 16:00.

Trwa seria spotkań z tzw. czołówką ligi. Spoglądając na terminarz i aktualną tabelę, Olimpia do tej pory mierzyła się z m.in.: liderem (Chojniczanka – spadkowicz z 1. Ligi), wiceliderem (Bytovia – 4. miejsce na koniec sezonu 19/20) oraz czwartą siłą ligi (Wigry – spadkowicz z 1. Ligi), a efekty tych konfrontacji są dobitnie odczuwalne. Nie mniej jednak na tym nie kończy się tournee po uchodzących za faworytów rozgrywek przeciwnikach, bo teraz na Związkowych czeka zajmująca trzecie miejsce Stal Rzeszów.

Żurawie, to na daną chwilę jedna z najbardziej szczelnych defensyw w całej stawce, a mając na myśli „jedna z”, chodzi o współdzielenie tego miana z Bytovią Bytów. Obydwie ekipy straciły tylko dwie bramki w minionych czterech kolejkach i nikt inny w stawce pod tym względem nie jest w stanie im dorównać. Wiktor Kaczorowski (golkiper Stali) jest jednym z ojców tego sukcesu, za co ostatnio został nagrodzony miejscem w najlepszej jedenastce kolejki, którą komponują redaktorzy magazynu Piłka Nożna. Nie tylko pozycja między słupkami to solidny element zespołu. W kadrze Stali znajdziemy takie uznane nazwiska jak Jarosław Fojut, Wojciech Szeliga, Krystian Pieczara, a cichym odkryciem sezonu staje się osiemnastoletni Dawid Olejarka mający na swoim koncie już 3 zdobyte bramki. Śmiało można powiedzieć, że każda z formacji jest mocno obsadzona i będzie bardzo wymagająca dla podopiecznych trenera Kowalskiego.

Zerkając na skład Olimpii nie doszukamy się żadnych nowości względem poprzedniej rywalizacji. Nadal urazy nie opuszczają Tkachuka i Jabłońskiego, dlatego ich nazwisk nie zobaczymy choćby na ławce rezerwowych.

Jeszcze przed rozpoczęciem 5. kolejki doszło do zmian w układzie tabeli. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zmniejszyła karę liczby odjętych punktów Pogoni Siedlce, przez co Związkowi spadają na ostatnie miejsce, a Pogoń wskakuje na 14. lokatę.

Zawody poprowadzi Pan arbiter Damian Gawęcki z Kielc, a wspomagać go na liniach będą Jarosław Mikołajewski oraz Marek Witoń. Arbitrem technicznym będzie Mateusz Złotnicki.

 

5. kolejka, 2. liga

ZKS Stal Rzeszów (3.) vs ZKS Olimpia Elbląg (19.)

Stadion Miejski, hetmańska 69, rzeszów
piątek, 25 września, godzina 16:00

 

Transmisję meczu można śledzić na platformie TVCOM.pl w systemie pay-per-view (koszt 15zł).