Menu Zamknij

OLIMPIA vs SKRA

To już ostatnia prosta sezonu. Do końca rozgrywek 2. Ligi pozostały raptem 4 spotkania, a w górnej części ligowej tabeli jeszcze nic nie zostało przesądzone. Jutro na A8 zawita Skra Częstochowa.

Śmiało można powiedzieć, że nowy rok należy do Skry. Zespół z Jasnej Góry, to najlepiej punktująca ekipa w 2020 roku spośród wszystkich drużyn 2. Ligi., a przecież jeszcze do niedawna była wskazywana jako faworyt do spadku. Przez 17. kolejek okupowała miejsca pod kreską, lecz przełomowym dla nich okresem była kapitalna seria 4 zwycięstw z rzędu, w tym m.in. przeciwko Widzewowi oraz GieKSie, która pomogła im wydostać się z ciężkiej sytuacji i zameldować się w środkowej części tabeli. Jednakże nic nie jest jeszcze przesądzone, bo Skrzacy mają ledwie 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, a przed nimi mecze z zespołami, które do ostatniego gwizdka będą walczyć o najkorzystniejszy wynik sportowy. Do tego trzeba dodać wczorajsze odejście trenera Pawła Ściebury, który rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron. Jego miejsce zastąpi dotychczasowy drugi trener Jacek Rokosa.

W tym sezonie Związkowi już zdążyli okazać się lepsi w konfrontacji przeciwko Skrze Częstochowa, a to dzięki trafieniom Tomasza Lewandowskiego oraz Cezarego Demianiuka po stałych fragmentach gry z 14. serii gier. Ostatnia rywalizacja ze Skrą na A8 to także zwycięstwo Olimpii Elbląg, a jedyną bramkę w meczu zdobył wtedy Jakub Bojas.

Przed jutrzejszym meczem wiemy na pewno, że na boisku nie zobaczymy trzech zawodników Olimpii Elbląg. O kontuzji Michała Balewskiego już wiecie, tak samo jak o karze Oskara Ryka, który jeszcze jeden mecz musi „odcierpieć” na trybunach. Duże nieszczęście spotkało wczoraj Eryka Filipczyka, który nabawił się urazu mięśnia czworogłowego i niestety nie będzie w stanie wziąć udziału w zawodach.

Jutrzejszy mecz poprowadzi arbiter Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej, a asystować na liniach będą mu Marcin Adamski i Piotr Podbielski. Sędzią technicznym będzie Marcin Szczerbowicz.

31. kolejka, 2. LIGA

ZKS Olimpia Elbląg (4.) vs Skra Częstochowa (9.)

Stadion Miejski, ul. Agrykola 8, godzina 16:00

Otwarcie bramy od strony ul. Agrykola oraz ul. Wspólnej nastąpi o godzinie 15:00.

WAŻNE: Każdy sektor ma przypisaną bramę wejściową: dla A1 oraz VIP – brama B2 od ul. Agrykola, a dla A2 brama B1 od ul. Wspólnej. Wejście od strony ul. Kościuszki przeznaczone jest tylko dla osób uprawnionych do przebywania w Strefie 0.

Sprzedaż biletów online na www.bilet.pax.pl trwać będzie do godziny 13:00 dnia meczowego.

Kasy biletowe przy bramach wejściowych będą nieczynne!

Transmisję meczu można śledzić na platformie TVCOM.pl w systemie pay-per-view (koszt 15zł).

Informujemy, że posiadacze karnetów, którzy wysłali swoje dane na adres bilet@zksolimpia.pl (login oraz adres e-mail) otrzymają darmowe dostępy do transmisji na kilka godzin przed rozpoczęciem transmisji.