Menu Zamknij

OLIMPIA vs BŁĘKITNI

Nareszcie kibice wracają na A8, a wraz z nimi piłkarze Olimpii Elbląg. Po nieudanej podróży do Bytowa, Żółto-biało-niebiescy zagrają we własnym domu goszcząc bardzo niewygodnych na przestrzeni lat rywali – Błękitnych Stargard.

Błękitni to dobrze znany nam sąsiad z tabeli, który przez znaczą część sezonu znajduje się na 8. miejscu z przerwami na krótki pobyt w strefie barażowej. Podopieczni trenera Adama Topolskiego zdążyli w tym sezonie narobić trochę szumu na arenie krajowej. Podczas meczu 1. rundy Pucharu Polski sensacyjnie wyeliminowali z gry Wisłę Kraków, a potem pierwszoligową Sandencję Sowy Sącz. Ich przygoda zakończyła się dopiero na 1/8, gdy na własnym stadionie zostali pokonani przez Stal Mielec. Jednak w rozgrywkach 2. Ligi Błękitni nie zachwycają. Aktualnie ich bilans bramkowy wynosi -2, w starciach z drużynami z TOP6 wypadają blado (porażki z m.in. Widzewem, Resovią GieKSą), a na domiar złego przegrali ostatnie dwa mecze na swoim terenie (Bytovia i Pogoń Siedlce), chociaż to właśnie ich stadion przynosi im więcej szczęścia aniżeli pobyt w gościach. 

Mocna strona naszego przeciwnika to przede wszystkim osoba Wojciecha Fadeckiego. Były piłkarz Warty Poznań aktualnie ma na swoim koncie 14 bramek na boiskach Drugiej Ligi, a do tego trzeba dołożyć jeszcze 3 trafienia w rozgrywkach Pucharu Polski (x2 Wisła Kraków, x1 Sandencja). Metodą na 26-letniego napastnika może być bezpieczna i bezkontaktowa gra we własnym polu karnym, bo na jego dorobek strzelecki składa się aż 11 trafień z linii jedenastego metra.

Godna odnotowania jest historia konfrontacji przeciwko Błękitnymi, która z perspektywy kibica Olimpii, wygląda krótko mówiąc niechlubnie. Z ostatniej i jedynej wygranej (2:1) cieszyliśmy się 20 maja 2017 roku i były to zawody rozgrywane przy Agrykola 8. O mały włos ten mecz zakończyłby się podziałem punktów, gdyby nie bramka Łukasza Pietronia w ostatnich minutach spotkania. Pozostałe mecze to 4 zwycięstwa Kolejarzy i 2 remisy. W tym sezonie piłkarze z Elbląga przegrali na stadionie w Stargardzie 2:1.

W sobotnim spotkaniu w zespole Olimpii nie zobaczymy na pewno Michała Balewskiego oraz Tomasza Lewandowskiego. Pierwszy z wymienionych zmaga się z kontuzją, która już w 34. minucie wyeliminowała go z gry w Bytowie:

Wciąż czekamy na wynik rezonansu. Nie chce wprowadzać w zły nastrój, ale obawiam się, że nie będzie mi dane dograć sezonu. Koledzy na pewno mogą liczyć na moje wsparcie z trybun stadionu.

– powiedział krótko obrońca Związkowych.

Z kolei kapitan Olimpii musi odcierpieć karę za czerwoną kartkę, którą otrzymał po obejrzeniu dwóch żółtych także w spotkaniu z Bytovią. Do składu wraca natomiast Klaudiusz Krasa, mający za sobą jeden mecz pauzy spowodowany uzbieraniem zbyt dużej ilości żółtych kartek.

28. kolejka:

ZKS Olimpia Elbląg (5.) vs KP Błękitni Stargard (7.)

Stadion Miejski ul. Agrykola 8, godzina 16:00

Otwarcie bram od strony ul. Agrykola oraz ul. Wspólnej nastąpi o godzinie 15:00.
WAŻNE: Każdy sektor ma przypisaną bramę wejściową: dla A1 oraz VIP – brama B2 od ul. Agrykola, dla B3 oraz ŁUK – brama B3 od ul. Agrykola, dla A2 brama B1 od ul. Wspólnej.

Ostatnie bilety do nabycia jutro (sobota) w siedzibie klubu w godzinach 09:00-11:00. Kasa biletowa znajdować się będzie w budynku od strony toru wrotkarskiego (wejście boczne).

Kasy biletowe przy bramach wejściowych będą nieczynne!

Transmisję meczu można śledzić na platformie TVCOM.pl w systemie pay-per-view (koszt 15zł). Informujemy, że posiadacze karnetów, którzy wysłali swoje dane na adres bilet@zksolimpia.pl otrzymają darmowe dostępy do transmisji.