Menu Zamknij

PIŁKARSKA WIOSNA STARTUJE W LISTOPADZIE

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewski)

Zanim zdążyliśmy się zorientować, znaleźliśmy się na półmetku rozgrywek eWinner 2. Ligi. Teraz czeka nas drugi etap sezonu, a więc runda rewanżowa, którą Olimpijczycy zaczną od spotkania przeciwko drużynie z Kalisza. Pierwsze spotkanie obu zespołów przyniosło 4 bramki, a grający wtedy na własnym stadionie KKS doprowadził do remisu w samej końcówce meczu pokonując Andrzeja Witana z 11. metrów. Jak tym razem potoczą się boiskowe wydarzenia zobaczymy już niebawem.


Dla Dumy Kalisza, jest to dopiero drugi sezon na poziomie centralnym, czego zupełnie nie obrazuje ich gra. Przypomnijmy, że swoją debiutancką kampanię zakończyli na pozycji barażowej, która doprowadziła ich aż do samego finału, gdzie dopiero lepsza okazała się inna rewelacja rozgrywek – Skra Częstochowa. Prowadzący wtedy zespół trener Ryszard Wieczorek zbudował na tyle silną i zgraną ekipę, że omal nie znalazł się z nią na zapleczu Ekstraklasy, jednak jak się później okazało jeszcze trudniejszym wyzwaniem okazało się utrzymanie tego, co stworzył.

Ten sezon do pewnego momentu był kontynuacją poprzedniego i po 7. kolejkach KKS mógł przedstawić się jako 3. siła ligi. Minął raptem miesiąc i Trójkolorowi spadli na 12. lokatę, co przełożyło się nie tylko na stratę formy, ale także trenera Wieczorka. Jego miejsce na ławce trenerskiej z dniem 25 października zajął Bogdan Zając, którego polscy kibice mogą dobrze kojarzyć z roli asystenta Adama Nawałki w Reprezentacji Polski, czy jako szkoleniowca Jagielloni Białystok. Nowy trener KKS-u ma za sobą dopiero 3 spotkania, w których zdobył 3 punkty: porażki z Garbarnią Kraków (3:1) i Chojniczanką Chojnice (2:1) oraz zwycięstwo z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (2:0).


Zawody poprowadzi arbiter Łukasz Ostrowski ze Szczecina, a na liniach wspomagać go będą Marcin Janawa oraz Wiktor Wątroba. W roli sędziego technicznego obejrzymy Filipa Kaliszewskiego.


18. kolejka, EWINNER 2. Liga

ZKS Olimpia Elbląg (6.) vs KKS 1925 Kalisz (12.)

sobota, 20 listopada, godzina 13:00
Stadion miejski w elblągu, ul. agrykola 8

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ:

Współorganizatorem imprez podczas meczów EWINNER 2. Ligi oraz forBET IV Ligi, jest Miasto Elbląg.