Olimpia II wygrała pewnie

Nie ma co ukrywać - spotkanie z Polonią Iłowo ułożyło się idealnie i zwycięstwo w 6. kolejce było w pełni zasłużone. Siedem goli strzelonych na wyjeździe w pełni potwierdza lepszą formę.

Początkowe fragmenty mogły dawać gospodarzom nadzieję, ale gol samobójczy zachwiał dobre wrażenie i w zasadzie rozpoczęła się kanonada Olimpii II. Ponownie swój występ stemplował Yatsenko, który najpierw podwyższył na 0:2, a w drugiej połowie ustrzelił dublet. Przed przerwą jednak, na 0:3, gola zdobył Kacper Filipczyk.

Druga część meczu to zdecydowana kontrola boiskowych poczynań drużyny prowadzonej przez Karola Przybyłę. Wpadały kolejne bramki, oglądaliśmy dobrą grę wychowanków klubu i ich debiutanckie gole na poziomie seniorskim.

– Mecz tylko w pierwszych minutach był wyrównany i gospodarza parę razy wyszli z groźnymi kontrami. Po drugim trafieniu już dominowaliśmy. Kolejne dobre spotkanie w wykonaniu kilku młodych, dopiero wchodzących zawodników i pierwsze debiutanckie gole Alana Dziurdzi oraz Tomka Łosia. – podsumował spotkanie trener Olimpii.

Tym samym Polonia Iłowo wciąż czeka na przełamanie i pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, a ich sytuacja w tabeli staje się mało komfortowa. Olimpia II jest na przeciwległym biegunie. Początek sezonu jest wyśmienity, obecnie zajmują trzecie miejsce ze stratą jednego oczka do DKS-u Dobre Miasto i Znicza Białej Piski.

Za nim kolejny mecz w ramach forBET IV ligi, w którym Olimpia II zagra z Motorem Lubawa 17 września, żółto-biało-niebiescy zagrają w Bank Spółdzielczy w Szczytnie WPP z Concordią Elbląg. Małe derby w środę, 13 września, na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Początek spotkania o 16:30.

Polonia Iłowo – Olimpia II Elbląg 0:7 (0:3)

Bramki: gol samobójczy, Yatsenko x2, Filipczyk, Wierzba, Łoś, Dziurdzia.

Olimpia II: Łęgowski – Wierzba, Filipczyk, Kazimierowski (46‘ Łąpieś), Sznajder (46‘ Czapliński), Ruciński, Jóźwicki (75‘ Stróżewski), Leszczyński (75‘ Łoś), Bartoś (75‘ Etmański), Yatsenko (78‘ Dziurdzia), Kardyś (65‘ Piróg).