Menu Zamknij

Olimpia II wiceliderem

Wyjazd rezerw Olimpii do dalekiej Gołdapi zakończył się optymalnie, zdobyciem kompletu punktów. Żółto-biało-niebiescy odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i zaliczyli awans w tabeli.

Obecny sezon drugiej drużyny Olimpii systematycznie dostarcza pozytywnych informacji. Po spotkaniu z Romintą Gołdap podopieczni trenera Przybyły zajmują drugie miejsce w forBET IV lidze.

Samo spotkanie w ramach 11. kolejki potwierdziło znakomitą dyspozycję defensywną. Olimpia II kolejny raz nie straciła gola. W dotychczasowych meczach tylko sześciokrotnie wyciągali piłkę z własnej bramki, najmniej w czwartoligowej stawce.

W boiskowych zmaganiach oglądaliśmy tylko jednego gola. Piłkę na własnej połowie przejął Jakub Sangowski, następnie zaprezentował swoje atuty, czyli umiejętność „zabrania” się z piłką z odpowiednią szybkością. Po chwili znalazł się w polu karnym, wycofał piłkę w okolice 16. metra, do której dopadł Krystian Kardyś. Strzał był precyzyjny i mimo interwencji bramkarza gospodarzy, który poszybował w kierunku piłki, Olimpia II prowadziła. Więcej goli nie oglądaliśmy, chociaż należy szczerze przyznać, że chcąc wskazać drużynę, która była bliższa tej sztuki to należy postawić na elblążan.

– Po raz kolejny potwierdziliśmy, że bardzo dobrze bronimy i ponownie nie daliśmy strzelić sobie gola. Mecz mógł zakończyć się wyższym zwycięstwem, ale nie potrafiliśmy wykorzystać kilku 100% sytuacji. W końcówce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i wykonywali bardzo dużo dośrodkowań w nasze pole karne, ale ponownie nasz defensywa pod wodzą Dawida Wierzby nie dała się zaskoczyć. – podsumował spotkanie trener Karol Przybyła.

W następnej kolejce Olimpia II wraca na własny teren. Zmierzy się ze Zniczem Biała Piska w niedzielę (22 października) o godzinie 15. na stadionie przy ul. Skrzydlatej.

____________________________________________________________________________________________