Menu Zamknij

Olimpia II bez punktów

W ostatnim meczu wyjazdowym rezerwy Olimpii zagrały z Mrągowią w Mrągowie i niestety wróciły do Elbląga bez punktów. Faktem wartym odnotowania jest debiut kolejnych wychowanków żółto-biało-niebieskich.

W pierwszej połowie aktywniejsi byli gospodarze. Strzałem z głowy próbował Rafał Kudlak, z dystansu Jakub Fronczak. W 39. minucie błąd popełnił Nikodem Januszewski, zagrał wprost pod nogi Łukasza Kuśnierza, potem podanie do Mariusza Rutkowskiego, który otworzył worek z bramkami. Cztery minuty później 2:0. Rafał Kudlak próbował z rzutu wolnego, Januszewski zdołał odbić piłkę, ale dopadł do niej Mateusz Skonieczka i dwubramkowe prowadzenie stało się faktem.

Żółto-biało-niebiescy kontaktową bramkę zdobyli kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Wojciech Stróżewski przejął piłkę po złym wyprowadzeniu Mrągowi i bez problemów pokonał Michała Bejnarowicza. Później szansę na wyrównanie miał Aleks Kryński, ale strzelił zbyt lekko. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1, w 90. minucie Skonieczka ustalił rezultat. 

W tym meczu pierwsze minuty w IV lidze zaliczyli Alex Aniśkowicz, Ksawery Kościuk oraz Miłosz Choiński. Tym samym następuje systematyczny “przegląd kadr”, trener Przybyła sprawdza kolejnych wychowanków pod kątem przydatności do gry w piłce seniorskiej. 

W następnej kolejce Olimpia II zagra ostatni mecz sezonu. Spotkanie w sobotę (15 czerwca), godz. 17., stadion przy ul. Moniuszki. Wejście bezpłatne, ale jedynie od ul. Moniuszki, od strony Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Do Elbląga przyjadą Mamry Giżycko.

Mrągowia Mrągowo – Olimpia II Elbląg 3:1 (2:0)

1:0 – Rutkowski (39’), 
2:0 – Skonieczka (43’), 
2:1 – Stróżewski (52’), 
3:1 – Skonieczka (90’)

Olimpia II: Januszewski – Łąpieś, Etmański, Dettlaff, Sanocki (60‘ Ruciński), Dzierzkiewicz (80‘ Aniśkowicz), Łoś (80‘ Choiński), Czapliński (80‘ Kościuk), Stróżewski (70‘ Kryński), Dziurdzia (80‘ Kulikowski), Tobojka