Menu Zamknij

NOWI PARTNERZY OLIMPII ELBLĄG

fot. portEl.pl (Michał Skroboszewski)

W sobotę doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Olimpią Elbląg a klubami z Warmii i Mazur. Do grupy partnerów zespołu z Elbląga dołączyli Polonia Lidzbark Warmiński, a także Orlęta Reszel.


To partnerstwo jest potrzebne dla rozwoju obydwu klubów. Dzięki temu będzie można lepiej rozwijać akademie, szkolić trenerów, skorzystają na tym dzieci. Współpraca bardziej będzie dotyczyć młodzieży, szkolenia trenerów. Chcemy „wyłapać” u nas fajnych chłopaków z roczników 2004 – 2006 i przekazać ich do Olimpii. Być może do nas będą trafiali zawodnicy, którzy „mają problemy” z wejściem do kadry pierwszego zespołu. Mam nadzieję, że to jest dobry ruch z naszej strony.

– powiedział na łamach portEl.pl Mariusz Miecznikowski, prezes Polonii Lidzbark Warmiński. Polonia to klub założony w 1946 roku, obecnie występujący na boiskach IV Ligi grupy Warmińsko Mazurskiej.

Z kolei Orlęta Reszel to klub powstały w 1961 roku, a jej zmagania możemy uświadczyć w Klasie Okręgowej I grupy Warmińsko–Mazurskiej:

Jestem przekonany, że ta umowa stworzy lepszą płaszczyznę do rozwoju naszej młodzieży. Będziemy Olimpii przekazywać naszych chłopaków z największym talentem, którzy piłkarsko będą się jeszcze chcieli rozwijać. Dla nas to szansa na rozwój naszych chłopców.

– mówił dla portEl.pl Roman Luchowski, prezes Orląt Reszel.

Dostrzegany jest fakt, że w naszym klubie stawiamy na młodzież, szkolimy ją i chcemy doprowadzać do poziomu piłki seniorskiej. To jedna z dróg, które wychowankom klubów w naszym regionie mogą dać szanse na grę na poziomie centralnym lub wrócić do swoich miejscowości i zasilać kluby, z których się wywodzą. Cieszymy się tym bardziej, że wielu chłopców, którzy do nas przyszli przebija się na poziom centralny.

– podsumował Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg w rozmowie z portEl.pl


Dotychczas nawiązaliśmy współpracę z następującymi klubami: MKS Zatoka Braniewo, AMP EL-Futbol Elbląg, KS Barkas Tolkmicko, GLKS Pomowiec Gronowo Elbląskie, KS Dąb Kadyny, LKS Tęcza Miłomłyn, Polonia Lidzbark Warmiński i Orlęta Reszel.

Zachęcamy także do współpracy pozostałe kluby i akademie z regionu warmińsko-mazurskiego. Jeżeli jesteś zainteresowany nawiązaniem partnerstwa z Olimpią Elbląg, zapraszamy do kontaktu:

  • klub@zksolimpia.pl

  • koordynator@zksolimpia.pl