Menu Zamknij

MŁODZIKI PODCZAS LOCKDOWNU

Prowadzony przez trenerów Macieja Szpilę i Tomasza Gapskiego rocznik 2009 nie może narzekać na nudę podczas lockdownu. Młodzi Olimpijczycy otrzymali od swoich szkoleniowców określony plan spędzania wolnego czasu, tak aby mogli podtrzymywać optymalną formę do czasu wznowienia treningów. O wszystkich szczegółach opowiedzieli nam trenerzy, sprawdźcie sami!

Obecne wytyczne nie pozwalają nam realizować planu szkoleniowego na boisku. Mimo to postanowiliśmy wykorzystać ten trudny czas na rozwój naszych zawodników w innych dziedzinach. Można powiedzieć, że na czas lockdownu przygotowaliśmy dla naszej drużyny coś na podobieństwo obozu. Każdego dnia nasi zawodnicy mają do wykonania dwa zadania. Pierwsze zadanie to zadanie biegowe, które każdego dnia ma inny cel. Nasi zawodnicy wykonują biegi interwałowe oraz kształtują szybkość za pomocą biegów sprinterskich na odpowiednich długościach. Wszystkie wyniki z zadań biegowych są konsekwentnie przesyłane do trenerów, dzięki czemu każdego dnia mamy kontrolę nad tym, kto i w jaki sposób wykonał określone zadanie.

Drugie zadanie związane jest z aspektami piłkarskimi, na które podczas normalnego trybu pracy nie mamy wystarczająco dużo czasu. Z naszymi zawodnikami odbywamy treningi mentalne, których tematem jest wiara w samego siebie, stawianie sobie wymagających celów i konsekwentna ich realizacja. Zawodnicy chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach, a my widzimy, że dają one naszej drużynie dużo korzyści. W naszej drużynie poruszyliśmy również aspekt odżywiania sportowców. Zawodnicy w ramach warsztatów musieli samodzielnie wykonać zdrową, pełnowartościową przekąskę. Zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i przygotowali świetne, zdrowe i odpowiednie dla piłkarzy dania.

Kolejnym zadaniem jakie mieli do wykonania nasi piłkarze było zmotywowanie swoich rodziców do ćwiczeń i wykonanie z nimi dodatkowego treningu. Byliśmy bardzo dumni z naszych graczy oraz ich rodzin, ponieważ na zdjęciach i filmach które otrzymaliśmy widać było po pierwsze wzorowo wykonaną pracę, ale również wielkie uśmiechy na twarzach zawodników i rodziców. To ważne, aby rodzice byli zaangażowani w rozwój swoich pociech. Tylko prawidłowa relacja na linii trener-zawodnik-rodzic pozwoli nam osiągnąć sukces.

Dodatkowo wykonujemy również ćwiczenia motoryczne. Korzystamy ze świetnie przygotowanych materiałów przez naszego trenera Kamila Wengera, ale również ćwiczyliśmy z Ewą Chodakowską oraz wykonywaliśmy dobrze znaną wszystkim Tabatę. „MY” wykonywaliśmy, ponieważ jak zawsze w przypadku naszej drużyny razem z zawodnikami poszczególne zadania wykonują również trenerzy. 

Podsumowując, każdego dnia nasi zawodnicy spędzają na treningu od 2 do 3 godzin. Uważamy, że czas lockdownu nie jest czasem straconym. Staramy się wykorzystać obecne wytyczne do jeszcze lepszego przygotowania naszych zawodników, aby w przyszłości stali się kompletnymi piłkarzami.

Pozdrawiamy,
Maciej Szpila i Tomasz Gapski.