Menu Zamknij

Mecz 8. kolejki forBET IV ligi

Absolutny creme de la creme ósmej serii gier forBET IV ligi. Hit kolejki, spotkanie lidera Olimpii II Elbląg z wiceliderem DKS-em Dobre Miasto. Spotkanie w sobotę, 23 września, o godzinie 12.

Obie drużyny notują wyśmienity początek sezonu, obie zgromadziły po 16 punktów, obie wygrywały pięciokrotnie, raz zremisowały i raz przegrały. Wyżej w tabeli jest Olimpia II dzięki lepszemu bilansowi bramek. Żółto-biało-niebiescy strzelili 14 goli, stracili 4, przeciwnicy 17:8.

 

Poprzedni sezon był dla nas trudny, ale ostatecznie w rundzie rewanżowej graliśmy na tyle dobrze, żeby zapewnić sobie spokojne utrzymanie. Po analizie poprzedniego sezonu określiliśmy, co wymaga poprawy oraz jakich potrzebujemy wzmocnień. Wszystkie zmiany, których dokonujemy latem w zespole, mają nam pozwolić na walkę o górną część tabeli. – mówił przed sezonem trener DKS-u Maciej Szostek na łamach Skarbu Kibica WMZPN.

 

Zespół z Dobrego Miasta zaczął sezon od zwycięstwa 3:1 z Olimpią Olsztynek i 1:0 z Constractem Lubawa. Później był remis 2:2 z Granicą Kętrzyn, następnie seria trzech zwycięstw, ale przerwana w minionej kolejce. Pierwszą drużyną, która znalazła patent na DKS okazała się Tęcza Biskupiec, która wygrała w Dobrym Mieście 3:2.

 

Mimo przegranej, zdaniem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, w najlepszej jedenastce 7. kolejki znalazł się Jakub Chojnowski, strzelec dwóch goli w ostatnim meczu. Swoją drogą, wspomniany napastnik już trzykrotnie był wybierany do najlepszej jedenastki. Ostatnio wyróżniono także bramkarza Olimpii II Łukasza Łęgowskiego, który obronił chociażby rzut karny w spotkaniu z Motorem Lubawa. Można przypomnieć, że Łęgowskiemu strzelano już z jedenastego metra pięciokrotnie (raz w II lidze, raz w Pucharze Polski w meczu pierwszej drużyny, trzy razy w IV lidze), wybronił trzy próby.

 

Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się w Elblągu, dokładnie 2 kwietnia br., wygrali gospodarze 1:0 (Gorzycki) wcześniej w Dobrym Mieście (27 sierpnia 2022 r.) padł remis 2:2 (Kozera, Kordykiewicz).

 

Konfrontacje od reaktywacji drużyny rezerw Olimpii:

03.10.2021 r. – Olimpia II – DKS 4:0 (Sarnowski, Milanowski, Czernis, Winiarski)

07.05.2022 r. – DKS – Olimpia II 2:1 (Wierzba)

27.08.2022 r. – DKS – Olimpia II 2:2 (Kozera, Kordykiewicz)

02.04.2023 r. – Olimpia II – DKS 1:0 (Gorzycki)