Menu Zamknij

MASZYNA RUSZYŁA

Po testach sprawnościowych przyszedł czas na pierwsze spotkanie na płycie boiska. Wczoraj (8.01) piłkarze Olimpii Elbląg odbyli pierwszy trening w nowym roku.

Okres świąteczno-noworoczny już za nami, zatem nadszedł czas przygotowań do rundy wiosennej. Adam Nocoń spotkał się z zawodnikami na pierwszym treningu, który odbył się przy ul. Skrzydlatej. Nie wszyscy jednak byli do pełnej dyspozycji trenera.

Jak doskonale wiemy trener Nocoń nie będzie mógł korzystać z Bruno Żołądzia, do pełni zdrowia wraca Eryk Filipczyk, który w grudniu doznał urazu kości śródstopia, a Alex Prytuliak przeszedł zabieg usunięcia żylaka. Filipczyka w treningu zobaczymy pod koniec stycznia, natomiast Olek potrzebuje kilku dni na wznowienie ćwiczeń z zespołem. Ponadto w treningu wzięli udział zawodnicy reprezentujący czwartoligowe rezerwy: Dawid Wierzba, Kacper Ziewiec, Łukasz Sarnowski, Sebastian Milanowski oraz Mariusz Bucio. 

Mamy też dobre wieści. Od nowego roku sztab Olimpii może korzystać z powracających po rekonwalescencji Kiełtyki oraz Rozumowskiego. Ten pierwszy dostał już zielone światło od lekarza, a drugi powinien je otrzymać na początku przyszłego tygodnia. Póki co nowych twarzy w drużynie nie ujrzeliśmy:

– Na razie nie ma żadnych nowych twarzy. Na dziś też nikt nie zgłosił chęci odejścia z drużyny. Najważniejsze, żeby nikt nie odszedł. A jeżeli finanse klubu na to pozwolą, to na pewno chciałbym do drużyny dokooptować jeszcze jakichś zawodników. W rundzie jesiennej mieliśmy najbardziej szczupłą kadrę spośród wszystkich drugoligowców.

– poinformował w rozmowie z portEl.pl trener Adam Nocoń.

Może nie o transferze, ale o małej roszadzie możemy powiedzieć w kontekście Dawida Kapłona. Młody bramkarz wrócił do Elbląga i zakończył swój pobyt w Sokole Ostróda zamieniając się z powrotem miejscami z Kamilem Dziwulskim.

Dzisiaj (9.01) zawodnicy mają zaplanowane zajęcia na siłowni, a w piątek oraz sobotę na boisku przy ul. Skrzydlatej.

Pierwszy sparing odbędzie się w przyszłą środę (15.01) w Cetniewie, gdzie Olimpia Elbląg sprawdzi swoje umiejętności przeciwko Stomilowi Olsztyn.


Lista zimowych sparingów Olimpii Elbląg:

15 styczeń: vs Stomil Olsztyn (I liga) w Cetniewie
18 styczeń: vs Olimpia Grudziądz (I liga) w Elblągu
25 styczeń: vs Elana Toruń (II liga) w Elblągu
1 luty: vs Radunia Stężyca (III liga grupa II) w Elblągu
8 luty: vs Sokół Ostróda (III liga grupa I) w Elblągu
12 luty: vs Bałtyk Gdynia (III liga grupa II) w Gdyni
15 luty: vs Huragan Morąg (III liga grupa I) w Elblągu
22 luty: vs Arka II Gdynia (IV liga grupa pomorska) miejsce do ustalenia

[ngg src=”galleries” ids=”24″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_width=”260″ thumbnail_height=”180″]