Menu Zamknij

ŁUKASZ KOWALSKI WITA SIĘ Z OLIMPIĄ ELBLĄG

Rozpoczyna się nowy rozdział w dziejach Olimpii. Oficjalnie już możemy potwierdzić, że nowym szkoleniowcem Żółto-biało-niebieskich został Łukasz Kowalski.

Nowy trener Olimpii Elbląg swoją karierę trenerską rozpoczął w październiku 2016 roku obejmując stery KS Chwaszczyno (3. Liga – Grupa II), gdzie chwilę wcześniej jako zawodowy piłkarz postanowił zawiesić swoje buty na kołku. Kolejnym przystankiem na ścieżce trenerskiej był zespół KP Starogard Gdański, w którym spędził dwa sezony (2017/2018 i 2018/2019) i zajął z drużyną kolejno 9. i 10. miejsce w tabeli.

Solidną postawę Łukasza Kowalskiego w 3. Lidze dostrzegli właściciele Gryfa Wejherowo, którzy z początkiem sezonu 2019/2020 zaoferowali szkoleniowcowi pracę w klubie na poziomie centralnym, jednak jego przygoda na Wzgórzu Wolności zakończyła się po 30 meczach.

Nowy szkoleniowiec związał się z Olimpią Elbląg kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2022 roku. Swoją pracę w roli trenera pierwszego zespołu pełnoprawnie rozpocznie od sierpnia 2020 roku. Do końca trwających rozgrywek drużynę poprowadzi trener Dariusz Kaczmarczyk.

Uwaga! Już jutro (piątek) wraz z trenerem zostanie przeprowadzona rozmowa video na bazie Q&A. Swoje pytania prosimy pozostawiać w komentarzach pod artykułem na stronie oraz pod postem na facebooku.