Menu Zamknij

ŁUKASZ KOWALSKI WITA SIĘ Z OLIMPIĄ ELBLĄG

Rozpoczyna się nowy rozdział w dziejach Olimpii. Oficjalnie już możemy potwierdzić, że nowym szkoleniowcem Żółto-biało-niebieskich został Łukasz Kowalski.

Nowy trener Olimpii Elbląg swoją karierę trenerską rozpoczął w październiku 2016 roku obejmując stery KS Chwaszczyno (3. Liga – Grupa II), gdzie chwilę wcześniej jako zawodowy piłkarz postanowił zawiesić swoje buty na kołku. Kolejnym przystankiem na ścieżce trenerskiej był zespół KP Starogard Gdański, w którym spędził dwa sezony (2017/2018 i 2018/2019) i zajął z drużyną kolejno 9. i 10. miejsce w tabeli.

Solidną postawę Łukasza Kowalskiego w 3. Lidze dostrzegli właściciele Gryfa Wejherowo, którzy z początkiem sezonu 2019/2020 zaoferowali szkoleniowcowi pracę w klubie na poziomie centralnym, jednak jego przygoda na Wzgórzu Wolności zakończyła się po 30 meczach.

Nowy szkoleniowiec związał się z Olimpią Elbląg kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2022 roku. Swoją pracę w roli trenera pierwszego zespołu pełnoprawnie rozpocznie od sierpnia 2020 roku. Do końca trwających rozgrywek drużynę poprowadzi trener Dariusz Kaczmarczyk.

Uwaga! Już jutro (piątek) wraz z trenerem zostanie przeprowadzona rozmowa video na bazie Q&A. Swoje pytania prosimy pozostawiać w komentarzach pod artykułem na stronie oraz pod postem na facebooku.

11 Komentarzy

 1. Maniek

  Czy z Olimpia bezie podobnie jak z gryfem? Jaki jest Plan na Olimpie? Kibice chcieliby awansu a zarząd próbuje spadać w dół. Proszę się do tego odnieść

  • Acides

   Witam. Czy ma Pan plan wzomocnienia Olimpii jakimiś swoimi byłymi piłkarzami? Jeżeli tak to jakimi albo na jaką pozycje. Pozdrawiam i powodzenia.

 2. Maciej Jaskułowski

  Czy podoba się Panu Elbląg? I czy ma Pan już kogoś na celowniku , żeby wzmocnić drużyne? Pozdrawiam ☺ i FORZA OLIMPIA ELBLĄG ❤⚽️

 3. Acides

  Witam ponownie. Większość trenerów Olimpii mówiła że bardzo zależy im na dobrych stosunkach z kibicami. Jak Pan się na to zapatruje i jaki działania że swojej strony Pan chciałby podjąć i czego oczekuje Pan od kibiców? Czy planuje Pan np wspólne z kibicami i zespołem oglądanie meczy np w Specjal pubie czy innym miejscu.

 4. Pero

  Czy prezes dal panu jakąś furtkę ,aby wzmocnić zespół, jeśli tak to na jakich pozycjach to raz a dwa ,czy kadra bedzie okrojona jak w obecnym sezonie że względów oszczednosciowych.Jaki cel w przyszłym sezonie z drużyną chce pan osiagnac

 5. Damian

  Kilka pytań do trenera:

  1. Jak to się stało, że trener trafił do Elbląga, oraz jaki jest plan na najbliższe dwa lata? (okres kontraktu)

  2. Olimpia do tej pory preferowała piłkę defensywną, opartą w dużej mierze o kontry i stałe fragmenty gry, jaką wizję gry chce trener zaproponować naszym zawodnikom?

  3. Na co trener położy największy nacisk na początku swojej pracy z zespołem?

  4. Czy trener miał okazję oglądać wcześniejsze mecze naszego klubu? Jakie są nasze słabe i mocne strony?

  5. Czy Olimpia potrzebuje wzmocnień na konkretnych pozycjach, jakich? Jak będą wyglądały proporcje w pierwszym zespole względem rutynowanych zawodników oraz młodych?

  6. Czy trener obawia się presji wyniku? Poprzednik na 51 oficjalnych spotkań przegrał tylko 10, więc zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko.

  7. Jak trener realnie określa potencjał klubu? Gdzie rzeczywiście jest miejsce Olimpii, w której lidze, w jakim miejscu?

  Pozdrawiam

 6. jablon

  1. Jak będzie wyglądał sztab, kto pozostanie z obecnego (2. Trener – kto?, Trener bramkarzy, fizjo?)?
  2. Czy powiększy sztab czy prezes zabronił?
  3. Czy kogoś ściągnie ze „swoich” ludzi czy prezes zabronił?
  4. Czy ewentualne powroty Ressela i Bojasa go cieszą czy … :)?
  5. Jakie wrażenia po obserwowanym meczu? Kto na plus kto na minus, tylko bez nudnej dyplomacji?
  6. Trener Arteniuk wyznaczał tu szlaki, sam robił większy „pijar” niż klub w ostnich latach? Jak podchodzi trener do akcji marketingowych, czy będzie chodził do mediów wręcz sam się wypraszając jak to robił Arteniuk, czy kamera na treningu w celu marketingowym to będzie norma czy ma obiekcje? Przypomnę, jak był Arteniuk to nawet w lodówce pojawiała się Olimpia, taki był pozytywny szum!
  7. Czy poznał już lokalne knajpki, gdzie smakowało?
  8. Czy zna legendę o piekarczyku?
  9. Czy zdaje sobie spraw ze zaczyna prace w klubie gdzie trenerzy „karani” sa za dobre wyniki, a nagradzane za zarabianie” pieniedzy. Odnajdzie sie w takiej roli?

  • B

   Jak wyobraża trener sobie współpracę z Akademią Olimpii Elbląg. Czy planuje obserwować treningi i mecze zespołów młodzieżowych? Czy będzie się dzielił swoim doświadczeniem z trenerami z Akademii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *