Menu Zamknij

CORAZ BLIŻEJ LIGA

Okres przygotowawczy za moment dobiegnie końca. Na liście pozostały już tylko dwa spotkania kontrolne, a po nich startuje wyczekiwana przez wszystkich liga. Jutro o godzinie 12:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej Olimpia sprawdzi się z Huraganem Morąg.

To będzie miłe dla oka spotkanie z uwagi na kilka nazwisk w zespole gości. Kibice Olimpii ponownie będą mogli przyglądać się grze Antona Kolosova, Mateusza Szmydta czy Patryka Burzyńskiego, którzy w przeszłości przywdziewali żółto-biało-niebieskie barwy. Zabraknie natomiast borykającego się z niegroźnym urazem kolana Michała Ressela.

Minął już blisko rok od ostatniego spotkania (16.02.2019) obu ekip na zielonej murawie. Wtedy zespół Związkowych również był na finiszu okresu przygotowawczego, a Huragan był przedostatnim przystankiem przed startem rundy wiosennej. Historia zdaje się powtarzać, ale z pewnością nikt nie wyczekuje powtórki końcowego rezultatu. Tamtego popołudnia oglądaliśmy cztery gole, lecz niestety to goście z Morąga zdobyli 3/4 z nich, a na listę strzelców po stronie Olimpii wpisał się Michał Fidziukiewicz.

Do jutrzejszego sparingu Związkowi podchodzą w całkiem dobrych nastrojach. Ostatnie dwie potyczki w sparingach przyniosły ze sobą zwycięstwa, kończąc niefortunną serię trzech porażek z rzędu. Aktualny bilans Olimpii to dwa zwycięstwa i trzy porażki, przy dodatnim bilansie bramkowym 8:7. Okazji na poprawę aktualnego stanu rzeczy będą jeszcze dwie: wspomniany sparing z Huraganem oraz sprawdzian przeciwko rezerwom Arki Gdynia.

AKTUALIZACJA: SPARING Z HURAGANEM ZOSTAŁ ODWOŁANY
Powodem anulowania zawodów były zbyt dużej ilości problemy zdrowotne piłkarzy z Morąga.

 

Lista zimowych sparingów Olimpii Elbląg:

15 styczeń: vs Stomil Olsztyn (I liga) w Cetniewie – porażka 1:2
18 styczeń: vs Olimpia Grudziądz (I liga) w Elblągu – porażka 1:2
25 styczeń: vs Elana Toruń (II liga) w Elblągu – porażka 1:2
1 luty: vs Radunia Stężyca (III liga grupa II) w Elblągu – odwołany
8 luty: vs Sokół Ostróda (III liga grupa I) w Elblągu – zwycięstwo 1:0
12 luty: vs Bałtyk Gdynia (III liga grupa II) w Gdyni – zwycięstwo 4:1
15 luty: vs Huragan Morąg (III liga grupa I) w Elblągu
22 luty: vs Arka II Gdynia (IV liga grupa pomorska) miejsce do ustalenia