Lanie w Iławie

Dwa oblicza rezerw Olimpii, dwie różne połowy. Pierwsza świetna z prowadzeniem 2:1, druga znakomita Jezioraka, który odrobił straty i tym samym zdobył komplet punktów.

Żółto-biało-niebiescy zaczęli idealnie, już w drugiej minucie Adam Rychter pokonał Kacpra Włodarczyka, bramkarza gospodarzy. Później zrobiło się 1:1, gola dla Jezioraka strzelił Hubert Szramka, jednak Olimpia II dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy ponownie prowadziła. W statystykach zapisał się Filip Sznajder, Olimpia II schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron jednak inny obraz spotkania. Być może w przerwie swoich podopiecznych w jakiś szczególny sposób zmotywował trener Adam Boros notabene były szkoleniowiec Olimpii. Jeziorak rozpoczął szturm na bramkę rezerw zdobywając cztery gole. Nastąpiła remontada jak mawiają komentatorzy w przypadku meczów ligi hiszpańskiej i z 1:2, zrobiło się 5:2. Po przerwie strzelali Paweł Kolcz, Imaiida Motaro, Dawid Panek i Alan Klimek.

Można dodać, że w składzie gości wystąpiło kilka “znanych twarzy”. Dawid Panek i Adrian Szantyr zaliczali występy w drugiej drużynie Olimpii, zaś Tomasza Sedlewskiego pamiętamy z występów w pierwszym zespole.

Następny mecz Olimpia II rozegra na stadionie przy ul. Moniuszki. Do Elbląga przyjedzie Rominta Gołdap. Spotkanie w niedzielę, 19 mają, godz. 17.. Przypominamy, że wejście na stadion bezpłatne, ale jedynie od ul. Moniuszki, od strony Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.

Jeziorak Iława – Olimpia II Elbląg 5:2 (1:2)

0:1 – Rychter (2. min.), 1:1 – Szramka (20. min.), 1:2 – Sznajder (36. min.), 2:2 – 47. min. – Kolcz (47. min.), 3:2 – Imauda (58. min.), 4:2 – Panek (66. min.), 5:2 – Klimek (87. min.)

Olimpia II: Olbryś – Łaszak, Kasprzykowski, Leszczyński (86‘ Łoś), Ruciński (70‘ Furmański), Sznajder (88‘ Dzierzkiewicz), Łąpieś, Czapliński (70‘ Stróżewski), Piróg, Tobojka (80‘ Sanocki), Rychter (80‘ Dziurdzia).