Menu Zamknij

KOMUNIKAT

Uspokajając wszystkich zainteresowanych sprawą weryfikacji wyniku meczu Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg (4 sierpnia 2021 roku) informujemy, iż Klub nie zgadza się z ogłoszonym przez Komisję ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego werdyktem i wysłał pismo odwoławcze do Najwyższej Komisji Odwoławczej.

Przed przystąpieniem do meczu (Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg) Klub dokonał stosownego zapytania w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej oraz opierał się na informacji z systemu Extranet, który wskazywał, iż pauza Bartosza Danowskiego przypadała na mecz rozgrywany 1 sierpnia 2021 roku Concordia Elbląg – Olimpia II Elbląg (Wojewódzki Puchar Polski).

Ponadto w swoim uzasadnieniu Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego podkreśliła, iż w jej opinii wszystkie mecze piłki nożnej winny być rozstrzygane na boisku, a w omawianym przypadku Komisja nie dopatrzyła się umyślnego działania naszego Klubu, ukierunkowanego na wprowadzenie do gry nieuprawnionego zawodnika, a zaistniała sytuacja została spowodowana pomyłką Klubu wynikającą z błędnej interpretacji przepisu przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.