Menu Zamknij

Kolejna porażka Związkowych

Wydawać się mogło, że zwycięstwo nad 13-tą drużyną ligi będzie formalnością. Boisko jednak kolejny raz zweryfikowało zespół Przemysława Gomułki, a komplet punktów pojechał do Krakowa.

Związkowym przed rozpoczęciem tego spotkania towarzyszyła sportowa złość wynikająca z ostatnich ligowych porażek. Od pierwszych minut oglądaliśmy ostrą walkę o piłkę z obu stron, która kończyła się częstymi faulami. W pierwszej połowie meczu Związkowi atakowali, stwarzali sytuacje podbramkowe (9 strzałów na bramkę gości w pierwszych 45′), ale futbolówka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Na domiar złego, w doliczonym do pierwszej połowy czasie sędzia Lizak dyktuje rzut karny dla Hutnika będący następstwem niefortunnego wślizgu Dawida Wierzby w polu karnym i odbicia piłki od ręki. Jedenastkę pewnie zamienił na bramkę Krzysztof Świątek, dla którego było to już 12 trafienie w obecnych rozgrywkach.
 
Jak się później okazało było to jedyne trafienie w tym meczu. Olimpijczycy w drugiej odsłonie zawodów rzucili się do szaleńczych ataków, utrzymywali piłkę na połowie Hutnika, ale ewidentnie brakowało finalizacji mozolnie budowanych akcji.
 

Olimpia Elbląg – Hutnik Kraków 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Świątek (45+2 min., karny)

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 3. Łukasz Sarnowski, 32. Dawid Wierzba (78, 8. Marcin Rajch), 25. Adrian Piekarski, 17. Marcel Stefaniak – 20. Jakub Branecki (62, 90. Aron Stasiak), 18. Dawid Danilczyk (84, 7. Kacper Jóźwicki), 14. Marcin Czernis (78, 24. Paweł Kazimierowski), 10. Jan Sienkiewicz, 11. Maciej Famulak – 9. Mariusz Gabrych.

Hutnik: 1. Adam Wilk – 11. Patryk Kieliś, 47. Kamil Głogowski, 5. Dawid Kubowicz, 36. Kamil Wenger, 24. Damian Urban – 17. Sławomir Chmiel (79, 91. Hubert Karpiński), 10. Miłosz Drąg, 8. Dominik Zawadzki, 7. Krzysztof Świątek – 99. Marcin Wróbel.

żółte kartki: Stefaniak, Czernis, Branecki, Famulak, Kazimierowski – Chmiel, Kieliś, Wilk.

 

Multimedia po meczu:

Zobacz galerię zdjęć: