Menu Zamknij

Już jutro inaugurujemy piłkarską wiosnę na A8!

Już jutro czeka nas pierwszy ligowy mecz tej wiosny przed własną publicznością. Drużyna pod wodzą Przemysława Gomułki w ramach 21. kolejki eWinner 2 Ligi zmierzy się z dobrze znaną Pogonią Siedlce. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 14:30.

Goście z Siedlec po 20. kolejce gier zajmują 9-tą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 25. punktów (tyle samo uzbierał do tej pory Motor Lublin zajmujący 10-tą lokatę). Do strefy barażowej, którą zamykają Związkowi tracą aż 8. oczek.

Zespół prowadzony przez Marka Saganowskiego nie przespał zimy i przeprowadził sporo zmian kadrowych. Do klubu dołączyli tacy zawodnicy jak Mateusz Majewski, Tomasz Mamis, Jakub Pek (testowany zimą przez Olimpię), Krystian Gryglak, Adam Lewkowski oraz Orest Tkachuk, którego możemy kojarzyć z występów w Żółto-biało-niebieskich barwach w sezonie 2020/2021. Z Pogonią pożegnali się Paweł Łydkowski, Mateusz Piotrowski oraz Maksym Wadach.

Wspomniany Orest Tkachuk nie jest zresztą jedynym zawodnikiem Pogoni z olimpijską przeszłością. Marek Saganowski w swojej talii dysponuje również Tomaszem Lewandowskim, Cezarym Demianiukiem i Damianem Szuprytowskim. Wymieniona trójka wystąpiła w przeszłości łącznie w ponad 300. oficjalnych spotkaniach Olimpii!

Siedlczanie rundę wiosenną zainaugurowali wysokim zwycięstwem 3:0 nad Garbarnią Kraków po bramkach Przemysława Misiaka i Damiana Nowaka (x2). Po niespełna 4. dniach ponownie wyszli na murawę własnego stadionu – tym razem jako ćwierćfinalista Pucharu Polski. Spotkanie okazało się ostatnim w tegorocznej edycji pucharu – w półfinale zameldował się Górnik Łęczna odnosząc w Siedlcach skromne zwycięstwo 0:1 po trafieniu Damiana Zbozienia. 3 starcia o punkty w ciągu zaledwie dziesięciu dni? Terminarz Biało-niebieskich w ostatnim czasie jak widzimy jest bardzo napięty. Czy taki okres wpłynął na możliwości motoryczne pogonistów i do Elbląga przyjadą podmęczeni trudami ostatnich gier, czy może popularny „Sagan” na tyle dobrze przepracował zimowy okres przygotowawczy, że wspomniane dwa mecze będą przewagą gości w perspektywie „ogrania” się w meczach o stawkę po długiej zimie? Odpowiedź poznamy już jutro.

W ostatnim bezpośrednim pojedynku to Olimpijczycy cieszyli się z kompletu punktów. 6 sierpnia, w Siedlcach, po trafieniu Arona Stasiaka z 82′ odnieśliśmy skromne, jednobramkowe zwycięstwo.

W kontekście zapowiadanej walki o promocję do Fortuna 1. Ligi warto wspomnieć o tym, że aktualnie do miejsca gwarantującego bezpośredni awans tracimy tylko 3 punkty. W wypadku zwycięstwa w jutrzejszym starciu i przy „dobrych” rozstrzygnięciach na innych stadionach możemy zając po 21. kolejce fotel v-ce lidera eWinner 2. Ligi. Sam szkoleniowiec Żółto-biało-niebieskich zapytany o jutrzejszy mecz powiedział:

Wiemy, że przyjeżdża do nas drużyna, która w lidze, z nowym trenerem jeszcze nie straciła bramki. Mecze u siebie są jednak wyjątkowe, a my z kibicami za sobą lubimy takie zadania i jesteśmy gotowi, żeby to jutro zmienić i dopisać 3 punkty na nasze konto. Czekamy na głośny doping od pierwszej do ostatniej minuty”.


21. kolejka eWinner 2. Ligi

Olimpia Elbląg (6.) x Pogoń Siedlce (9.)

Sobota, 4.03, godz. 14:30

Przypominamy, że wszystkie mecze Związkowych w sezonie 2022/2023 obejrzysz na platformie PilotWP, pierwszej TV online w Polsce!


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: