Menu Zamknij

JUNIOR MŁODSZY: NIEUDANE ZAKOŃCZENIE RUNDY

W ostatnim meczu rundy jesiennej zawodnicy Olimpii rocznika 2004 wybrali się do Iławy, by zmierzyć się z tamtejszym Jeziorakiem. Niestety nasz zespół nie mógł skorzystać w tym meczu ze wszystkich swoich zawodników i wystąpił w mocno osłabionym zestawieniu.

Ekstraklasa B1 Junior Młodszy

ITS Jeziorak Iława 2:1 ZKS Olimpia II Elbląg

0:1 – Adrian Szantyr (68min)
1:1 – Szymon Nastaj (73min)
2:1 – Szymon Nastaj (86min)

Skład Olimpii: Szymonowicz (46′ Olejniczak), Redesiuk, Topolewski (60′ Kołecki), Jędrzejczak, Panek, Płaza, Godlewski (85′ Haracz), Szantyr, Berdyczko (50’ Kaczmarzyk) Jaskólski, Nowakowski.

 

Mimo to początek spotkania był obiecujący, a dogodnych sytuacji bramkowych niestety nie wykorzystali Krzysztof Jaskólski i Łukasz Jędrzejczak. Gospodarze w pierwszej połowie w zasadzie nie zagrozili bramce Olimpii strzeżonej przez Ariela Szymonowicza.

Początek drugiej części gry i ponowne osłabienie naszego zespołu w związku z koniecznością dokonania zmiany za kontuzjowanego Wiktora Topolewskiego. Pomimo tego, po zagraniu piłki ręką w polu karnym i pewnym wykonaniu jedenastki przez Adriana Szantyra, to nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Niestety wraz z upływającymi minutami nasza drużyna opadała z sił, a wąska kadra na ten mecz nie dawała wielkiego pola manewru trenerowi Karolowi Przybyle. Gospodarze wyrównali, a następnie na 5 minut przed końcem zadali decydujący cios. Mimo porażki nasza drużyna zachowała czwarte miejsce w Ekstraklasie Juniorów Młodszych.

Komentarz trenera Karola Przybyły:

– Wielka szkoda, że nie mogłem z różnych względów skorzystać ze wszystkich zawodników. Chcieliśmy zakończyć rundę jesienną zwycięstwem niestety się nie udało. Teraz przed nami trochę odpoczynku i zaczynamy już myśleć o przygotowaniach do rundy rewanżowej.