Menu Zamknij

Iść za ciosem

Już jutro Żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z 7. drużyną tabeli – rezerwami Zagłębia Lubin. Początek spotkania na Stadionie Zagłębia zaplanowano na godz. 14:00.

Beniaminek z Lubina start sezonu 2022/2023 może zaliczyć do udanych. Już po dziewięciu kolejkach Miedziowi zajmowali trzecie miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym jakim wówczas dysponował wicelider w postaci KKSu Kalisz. Drużyna prowadzona przez Jarosława Krzyżanowskiego może pochwalić się serią pięciu zwycięstw z rzędu, która zapoczątkowana 10. sierpnia trwała aż do 5 września!

„Dwójki” ekstraklasowych drużyn to zawsze jedna wielka niewiadoma w kwestii ustalenia potencjalnego składu – Trener Krzyżanowski niejednokrotnie korzystał już ze wzmocnień z pierwszej drużyny i praktycznie w każdym meczu rotował składem. W barwach Zagłębia II Lubin w obecnym sezonie zobaczyliśmy już ponad 30 zawodników, a wśród nich m.in. Koki Hinokio, Szymona Kobusińskiego, Damiana Bohara, Marko Poletanovica czy Cheikhou Deng.

Zagłębie to jedyna drużyna w lidze, która nie zaznała jeszcze smaku podziału punktów. . Aktualnie zespół z Dolnego Śląska zajmuje 7. lokatę z dorobkiem 21. punktów (tyle samo dotychczas zgromadzili Związkowi). „Miedziowi” zdobyli łącznie 21. bramek i stracili aż 25. Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie jest wspomniany wcześniej Szymon Kobusiński, który 4-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

Olimpia do Lubina udała się bez kontuzjowanych Marcela Stefaniaka, Łukasza Turzynieckiego i Dawida Wierzby, dodatkowo za nadmiar żółtych kartek pauzują w tym meczu Dawid Wojtyra i Dawid Danilczyk.

Jutrzejszy mecz będzie pierwszym w historii starciem Olimpijczyków z rezerwami Zagłębia Lubin.

Transmisję z tego spotkania obejrzysz na platformie WP Pilot! 


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: