Menu Zamknij

GRALI JUNIORZY I TRAMPKARZE

fot. Olimpia Elbląg rocznik 2005

Podczas ostatniego weekendu października nasza Akademia rozegrała trzy spotkania. Wciąż o ligowe punkty walczą trzy najstarsze roczniki (2005, 2006 i 2007), zatem sprawdźmy jakimi wynikami zakończyły się ich ostatnie zawody.


ROCZNIK 2007
(RAFAŁ STARZYŃSKI)

 

12. KOLEJKA, C1 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)
sobota, 30 października, godzina 11:00

UKS Mały Jeziorak Iława 2:0 ZKS Olimpia Elbląg

 

Od pierwszej minuty zarysowała się nasza przewaga, gospodarze oddali nam pole, broniąc się całym zespołem na własnej połowie i szukając swojej szansy na jakiś szybki kontratak. I taki jeden atak udało im się zorganizować w pierwszej połowie, niestety przy tej sytuacji błąd popełnił arbiter (nie piszę tak bo mi się wydaje, tylko potwierdza to zapis wideo) dyktując dla gospodarzy rzut karny, który zamienili na bramkę. Ale to jeszcze nie koniec szczęścia gospodarzy w tym meczu, w 30 minucie zawodnik Jezioraka wybija piłkę z własnej połowy jak najdalej, ta dostaje dużego podmuchu wiatru i wpada do naszej bramki. My niestety w tej części gry mimo optycznej przewagi i kilku dogodnych sytuacji nie zdołaliśmy pokonać bramkarza gospodarzy.

W drugiej części gry obraz gry nie uległ zmianie, my próbowaliśmy w ataku pozycyjnym, a gospodarze całym zespołem skutecznie się bronili, nie pozwalając nam nawet na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Podsumowując, nie był to jakiś wybitny mecz w naszym wykonaniu, najbardziej brakowało kreatywności w środku pola oraz skutecznej finalizacji. Mieliśmy przewagę, natomiast za mało było konkretów. Nad tym pracujemy, tego się uczymy bo niestety nie nauczymy sędziów podejmować tylko trafnych decyzji. Szkoda, że one tak mocno nas bolą. Uważam, że w tym meczu gospodarze mieli bardzo dużo szczęścia i co do decyzji sędziego o rzucie karnym oraz przy bramce z praktycznie 70 metrów, kiedy wiatr poniósł wybitą piłkę aż tak daleko i precyzyjnie. Po takim meczu można mieć chwile zwątpienia w sens pracy szkoleniowej, uczącej rozumienia gry młodzieży, ale taki jest sport, taka jest piłka, brutalna, dająca chwile radości, ale również niewytłumaczalne porażki. Wierzę, jednak w to, że we wtorek chłopcy na zajęciach z jeszcze większą motywacją przystąpią do doskonalenia swoich umiejętności piłkarskich, jakie zaprezentują w następnym meczu.


ROCZNIK 2006
(PRZEMYSŁAW MARUSA)

 

11. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)
niedziela, 31 października, GODZINA 13:00

GKS Grunwald Gierzwałd 1:8 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 27′ – Kacper Chwesiuk
0:2 – 28′ – Paul Saunders
0:3 – 29′ – Paul Saunders
0:4 – 40′ – Borys Duda
0:5 – 59′ – Dorian Tomankiewicz
1:6 – 78′ – Borys Duda
1:7 – 87′ – Maciej Tobojka
1:8 – 90’+1 – Borys Duda

Pierwsze 20 minut w naszym wykonaniu było bardzo nerwowe i słabe jakościowo. Jednak 3 bramki zdobyte między 27. a 29. minutą uspokoiły spotkanie i dodały pewności zawodnikom. Mecz mógł się zakończyć wyższym wynikiem, ale szwankowała nasza skuteczność.


ROCZNIK 2005
(WŁADYSŁAW OBRĘBSKI)

 

1. kolejka, B1 JUNIOR MŁODSZY (EKSTRAKLASA grupa mistrzowska)
sobota, 30 października, GODZINA 12:00

UKS Rona 03 Ełk 1:4 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 6′ – Szymon Szopiński
0:2 – 24′ – Szymon Szopiński
0:3 – 40′ – Jan Piróg
0:4 – 59′ – Konrad Żebrowski