GRAŁA AKADEMIA (5-7.03)

Pierwszy weekend marca za nami, a więc sprawdźmy jak ten czas wykorzystały drużyny naszej Akademii.

rocznik 2014 (a. albertowicz, n. ostrowska)

W minioną sobotę nasze maluchy zmierzyły się z kolegami ze Starego Pola w meczu towarzyskim.

Emocji tego dnia nie brakowało. Podczas ponad dwóch godzin grania padło wiele bramek, a swoje umiejętności miało okazję zaprezentować aż dwudziestu zawodników z naszego rocznika.

– podsumowała Natalia Ostrowska.

rocznik 2012 (t. wiercioch, d. ziemiańczyk)

Ten weekend był dla nich baaardzo intensywny. Dwa dni, dwa turnieje i bardzo dużo trudnej rywalizacji, z której chłopcy na pewno wyniosą wartościową lekcję.

W sobotę zagraliśmy na turnieju halowym w Dzierzgoniu, gdzie spotkaliśmy się z zespołami AP Polonia Pasłęk oraz lokalnym Powiślem. Z kolei w niedzielę braliśmy udział w turnieju w Gdańsku, w którym uczestniczyło 14. drużyn z województwa pomorskiego, a także kujawsko pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Olimpia reprezentowana przez dwie drużyny zajęła 3. oraz 8. miejsce, a Igor Brodziak został wybrany do Najlepszej Piątki turnieju. Podsumowując: było dużo grania, a to najważniejsze. Z utęsknieniem czekamy już na treningi oraz turnieje na boisku.

– mówił Tomasz Wiercioch.

rocznik 2010 (b. konarzewski, a. kolosov)

W niedzielne, deszczowe popołudnie grupa rozegrała wyjazdowy kontrolny mecz z Arką Gdynia:

Chłopcy nabrali nowych doświadczeń, zagrali z czołowym zespołem ligi pomorskiej. Mimo porażki 0:2 można być zadowolonym z gry, która przyniosła dużo satysfakcji z wykonanej pracy na treningach. Na wyróżnienie zasługuje gra Wiktora Krzykwy oraz Mikołaja Stankiewicza, którzy byli ostoją defensywy Olimpii.

– podsumował Bohdan Konarzewski.

rocznik 2008 (k. wasilewski, s. cierlicki)

Trwa seria gier sparingowych. Tym razem na boisku przy ul. Skrzydlatej zagościła drużyna Pogoni Prabuty, a relację z przebiegu spotkania przedstawił nam trener Konrad Wasilewski:

Od początku mecz ułożył się po naszej myśli, szybko przejęliśmy inicjatywę i przeważaliśmy nad drużyną gości. Staraliśmy się utrzymywać przy piłce, dzięki czemu mogliśmy kontrolować grę.  Przy wyniku 3:0, gdy wydawało się, że nic już się nie zmieni, zaczęliśmy popełniać niewymuszone błędy, które zespół Pogoni wykorzystał strzelając dwie bramki. W trzeciej tercji wszystko wróciło do normy, udało się ponownie uzyskać przewagę, którą przypieczętowaliśmy kolejnymi bramkami.

Podsumowując, był to bardzo wartościowy sparing, z dobrym przeciwnikiem, który starał się grać otwartą i odważną piłkę. My skupialiśmy się na tych elementach, nad którymi pracujemy na treningach. Otwarcie gry, utrzymanie się przy piłce i wypracowanie sobie sytuacji strzeleckich. Ciągle brakuje nam odwagi w podejmowaniu decyzji, mieliśmy też problem ze skuteczną finalizacją stworzonych sytuacji. Przed nami kolejny tydzień pracy, a w weekend kolejny sparing.

rocznik 2007 (r. starzyński)

Zwycięstwem Olimpii zakończyła się piątkowa (05.03) gra kontrolna z zespołem Concordii Elbląg. Szczegółową relację ze spotkania przedstawia nam trener Starzyński:

Od początku meczu zarysowała się przewaga naszego zespołu, który próbował rozgrywać piłkę na połowie przeciwnika. Brakowało natomiast w tym cierpliwości, a potem skuteczności. Chyba zbyt szybko chłopcy chcieli otworzyć wynik. Niespodziewanie to zawodnicy Concordii wyszli na prowadzenie, chyba po pierwszej wizycie w naszym polu karnym otrzymali rzut karny, który skutecznie egzekwowali. Zdobyta bramka podziałała bardzo motywująco na zawodników Concordii, którzy grali bardzo ambitnie w obronie. My natomiast konsekwentnie próbowaliśmy realizować założony plan, czyli rozgrywać długie płynne akcje z częstą zmianą kierunku gry. W dużym stopniu się nam to udawało, ale brakowało konkretów pod bramką przeciwnika, chociaż bramka wisiała w powietrzu. W końcu dobre podanie Dawida wykorzystał Krystian, a za kilka minut Dawid po podaniu Adama sam wyprowadził nas na prowadzenie ładnym uderzeniem z dystansu. Po przerwie po wykonaniu wszystkich zmian i opadnięciu z sił naszych przeciwników nasza przewaga była jeszcze większa, zawodnicy Concordii bardzo rzadko zdołali przekroczyć połowę boiska. W tym fragmencie indywidualną akcją Witek ustalił wynik spotkania.

Podsumowując, nie był to jakiś fenomenalny występ naszej drużyny, ale mimo to przewagę w grze mieliśmy wyraźną. Momentami nasza gra była bardzo dobra, aczkolwiek były też momenty kiedy chęć strzelenia bramki przez wielu zawodników determinowała złe zachowania. Niestety w tym sparingu nie mogliśmy zobaczyć zbyt wielu efektów naszego poprzedniego mikrocyklu treningowego (1×1 w obronie), bowiem zawodnicy Concordii począwszy od bramkarza bardzo często wykorzystywali długie podanie do rozgrywania swoich akcji. Myślę, że bardzo widoczny był w tym meczu odmienny sposób nauczania gry w piłkę pomiędzy dwoma drużynami i z tego się cieszę. Od poniedziałku ruszamy z doskonaleniem naszych umiejętności bo do ligi już tylko dwa tygodnie.

Olimpia Elbląg 3:1 (2:1) Concordia Elbląg

1:1 – Krystian Kiełpiński
2:1 – Dawid Czapliński
3:1 – Witek Dettlaff

Skład: Natan Pawłowski, Julek Gronkowski, Oliwier Turulski, Alan Antczak, Tymon Szczygłowski, Witek Dettlaf, Szymon Majewski, Dawid Czpliński, Alex Aniśkowicz, Adam Rychter. Po przerwie grali: Igor Wityczyn, Maks Chojecki, Maciek Patalas, Ksawery Kościuk, Łukasz Szulago, Julek Chojnacki, Bartek Łabecki.

rocznik 2006 (p. marusa)

W sobotnie południe nasi trampkarze rozegrali mecz kontrolny przeciwko zaprzyjaźnionej drużynie Zatoki Braniewo.

Od początku meczu zawodnicy Olimpii narzucili przeciwnikowi swój styl gry, odnieśli wysokie i zasłużone zwycięstwo. Optymistyczne jest to, że młodzi piłkarze zdobywali kolejne gole, po elementach, nad którymi pracowali na treningach w tygodniu poprzedzającym mecz (pressing wysoki, akcje oskrzydlające) i pomimo wysokiego prowadzenia, konsekwentnie realizowali założenia taktyczne. Był to ostatni mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. W najbliższy weekend drużyna odpocznie, a 20. marca zmierzy się w pierwszym meczu ligowym ze Stomilem Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 11:00.