Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (30.04-02.05)

Jak co tydzień przy ogromnym udziale naszych trenerów prezentujemy Wam raport z minionego weekendu. Tutaj zobaczycie gdzie grały nasze młodzieżowe zespoły, a także jakimi wynikami kończyły się ich spotkania.

rocznik 2012 (t. wiercioch, d. ziemiańczyk)

Jak co tydzień chłopcy wyciskają z weekendu tyle, ile mogą. Najpierw zmierzyli się w grze kontrolnej z zaprzyjaźnioną drużyną Powiśla Dzierzgoń, a także wzięli udział w lidze „Żak”, gdzie podczas 2. kolejki spotkali się z zespołami EL-Futbol oraz Zatoką Braniewo.

ROCZNIK 2010 (B. KONARZEWSKI, A. KOLOSOV)

Zespół trenerów Konarzewskiego i Kolosova w miniony piątek rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz w kategorii Młodzik! Ich przeciwnikiem była Cresovia Górowo Iławieckie.

Dominik Fercho

SKŁAD: Mikołaj Stankiewicz, Szymon Drumiński, Bartosz Gołębiewski, Antoni Mierzejewski, Hubert Rombel, Szymon Dziewiałtowicz, Mateusz Małczyński, Michał Żmijewski, Natan Orłowski, Kacper Cieślak, Oliwier Olszewski, Tomek Kolosov, Oskar Lewczuk, Bartosz Roszkowski, Antoni Gronkowski, Wiktor Krzykwa, Dominik Fercho

Fajnie konstruowaliśmy akcje ofensywne, bardzo pewnie i szybko odbieraliśmy piłkę w obronie. Naszą grę charakteryzowała także duża skuteczność. Gratuluję chłopcom dobrze wykonanej roboty.

Jakub Zieliński

Skład: Franciszek Kiejdo, Jakub Zieliński, Mateusz Miałdun, Jakub Wawrzykowski, Błażej Bąk, Szymon Urbański, Tomasz Łada, Bartosz Wiktoruk, Mikołaj Burnos, Marek Jonik, Natan Wróbel, Tymon Woliński, Daniel Młynik, Michał Wójcicki, Mateusz Potorski, Miłosz Brzeski

Od początku spotkania stosowaliśmy wysoki pressing i szybko odzyskiwaliśmy piłkę, dzięki czemu zdecydowanie dłużej byliśmy w jej posiadaniu. Cały czas musimy pracować nad ruchem bez piłki i szybszym podejmowaniu decyzji szczególnie, gdy jesteśmy na połowie przeciwnika. Mamy szeroką kadrę i chcemy żeby każdy w tym sezonie zagrał odpowiednią do oceny liczbę minut.

– podsumowali trenerzy.

rocznik 2008 (s. cierlicki, k. wasilewski)

4. kolejka, ekstraklasa młodzik d1 grupa 2

piątek, 30 kwietnia, godzina 14:00
stadion gminny, wikielec 65b

GKS LZS Wikielec 2:0 ZKS Olimpia Elbląg

SKŁAD: Igor Wilczek, Krystian Czerepski, Oskar Beczkowski, Igor Skomorok, Jan Pasternak, Maciej Rutkowski, Maciej Małczyński, Aleksander Krupiński, Marcin Kossakowski, Igor Lichocki, Kacper Tyszka, Alex Mrok, Szymon Wojciechowski, Adam Łopacki, Maciej Kulig, Kacper Konon, Patryk Klonowski.

Niestety tego dnia nie byliśmy w stanie wygrać z drużyną z Wikielca. Gospodarze zagrali bardzo dobry mecz, cofnięci na własną połowę skutecznie rozbijali każdy nasz atak i wyprowadzali szybkie kontry. Uczciwie trzeba przyznać, że byli tego dnia zespołem po prostu lepszym. Z naszej strony niestety bardzo dużo niedokładnych zagrań i błędnych decyzji. Można powiedzieć, że tego dnia nic nam nie wychodziło. Niestety, takie mecze też się zdarzają. Porażka boli, liczę jednak, że chłopcy szybko się otrząsną, wyciągną właściwe wnioski i już we wtorek wrócą do treningów z podniesioną głową i jasnym celem, że chcą być coraz lepszymi piłkarzami.

2:1 – Oliwier Turulski (36 min)

SKŁAD: Natan Pawłowski, Alan Antczak, Oliwier Turulski, Tymon Szczygłowski, Ksawery Kościuk, Bartek Łabecki, Alex Aniśkowicz, Dawid Czpliński, Adam Podkalicki, Adam Rychter, Krystian Kiełpiński.

Po przerwie grali: Witek Dettlaff, Maks Chojecki, Szymon Majewski, Igor Wityczyn, Julek Gronkowski, Julek Chojnacki, Maciek Patalas.

Początek meczu był wyrównany, chociaż w 9 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym i błędach z naszej strony zawodnik Żuri głową zdobył pierwszą bramkę. Od tego czasu nasza drużyna osiągnęła lekką przewagę, dłużej gościła na połowie przeciwnika, aczkolwiek nic konkretnego z tego nie wynikało. Gdy wydawało się, że mamy kontrolę nad meczem szybka kontra i zawodnik gospodarzy podwyższa na 2:0. Nasza gra po stracie drugiego gola była jeszcze lepsza, stworzyliśmy sobie kilka fajnych okazji do strzelenia bramki, szkoda że wykorzystaliśmy tylko jedną. Dośrodkowanie Dawida Czaplińskiego skutecznie wykończył Oliwier Turulski. Niestety w ostatniej minucie pierwszej połowy brak komunikacji wśród naszych zawodników (trzech pobiegło do piłki) spowodował utratę bramki na 3:1. W drugiej połowie nasza przewaga w grze się utrzymywała, aczkolwiek tego dnia w ofensywie nie byliśmy konkretni i więcej bramek już nie strzeliliśmy.

Bardzo mi szkoda, że nasza dyspozycja tego dnia nie była najwyższa, co nie znaczy, że nasza gra była na bardzo złym poziomie. Mam raczej na myśli dwa bardzo proste błędy, które popełniliśmy przy pierwszej i trzeciej straconej bramce. Jakość naszej gry generalnie była ok, mamy swoje cele w naszym szkoleniu i one były zauważalne w tym meczu, bowiem to my rozgrywaliśmy swoje akcje tak jak chcieliśmy, natomiast gospodarze bardzo prostymi środkami, wykorzystując szybkość swojego napastnika próbowali nas ograć. Smutne jest to, że im się to udało, że nie ustrzegliśmy się w tym meczu dwóch fatalnych błędów oraz fakt, że byliśmy w tym meczu zbyt mało przekonujący w ataku.

3:0 – Kacper Łaszak (61 min)

SKŁAD: Damian Kowalczyk – Kacper Łaszak, Kordian Stolarowicz, Mikołaj Sanocki, Filip Kasprzykowski, Filip Lipka, Artur Łąpieś, Dawid Panek, Bartłomiej Gorzycki, Bartosz Leszczyński, Dawid Olejniczak

Po przerwie grali: Alan Dziurdzia, Rafał Fidurski, Michał Ruciński, Maciej Kruczyński

rocznik 2004 (a. urbanowicz)

4. kolejka, i liga junior a1 grupa 2

niedziela, 2 maja, godzina 17:00

ZKS Olimpia Elbląg 2:0 MKS Działdowo

1:0 – Kacper Filipczyk (51 min)
2:0 – Igor Tutaj (72 min)

SKŁAD: Jakub Kosowski – Kacper Filipczyk, Filip Redesiuk, Krzysztof Płaza, Norbert Berdyczko, Szymon Szopiński, Mateusz Szmukała, Sebastian Wojnowski, Dawid Winiarski, Filip Godlewski, Filip Sokół

Po przerwie grali: Kacper Olesiński, Sebastian Brzuziewski, Daniel Wójcik, Igor Tutaj, Jan Baranowski.