Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (3-6.12)

Za nami kolejny piłkarski weekend, zatem sprawdźmy jak podczas niego zaprezentowały się grupy młodzieżowe Akademii Olimpii Elbląg.

ROCZNIK 2014 (A. aLBERTOWICZ, N. OSTROWSKA)

Nasze maluchy systematycznie pracują i z każdym treningiem stają się coraz lepsi. W ubiegłym tygodniu sportowy weekend rozpoczęli już w czwartek (3.12) od wewnętrznego turnieju z okazji Mikołajek, a zakończyli go pierwszym wyjazdowym turniejem na hali w Tczewie, w którym udział wzięły nastepujące zespoły:

 • Olimpia Elbląg
 • Concordia Elbląg
 • UKS Orły Tczew
 • Orzeł Trąbki Wielkie
 • Mewa Gniew
 • AP Tczew
 • KP Starogard

W turnieju Mikołajkowym wzięli udział wszyscy zawodnicy trenujący w roczniku 2014, za co w nagrodę otrzymali pamiątkowe medale. W trakcie halowego turnieju „Orły Cup” nie była prowadzona punktacja za wyniki meczów, ani klasyfikacja bramek, a zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy. Był to nasz pierwszy wyjazdowy turniej, podczas którego chłopcy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Zaczynają oni swoją przygodę z piłką i dopiero oswajają się z całą otoczką, dopingiem i rywalizacją. Trzeba pamiętać, że w rywalizacji Skrzatów nie wynik jest najważniejszy, a przede wszystkim dobra zabawa, której podczas turnieju nie brakowało na żadnym z boisk.

– Natalia Ostrowska.


ROCZNIK 2012 (T. WIERCIOCH)

Grupa trenera Tomasza Wierciocha niedzielą spędziła na turnieju halowym w Skarszewach, gdzie miała możliwość zmierzenia się z drużynami z województwa pomorskiego m.in. Gedanią Gdańsk, Lechią Gdańsk, Beniaminkiem Starogard Gd. czy Wierzycą Pelplin.

Dwie Żółto-biało-niebieskie drużyny zajęły kolejno IV. oraz V. miejsca.

Kolejny raz zmierzyliśmy się z bardzo dobrymi zespołami. Tylko częste granie z wymagającymi rywalami pomoże podnosić nasze umiejętności. Warto zaznaczyć także, że mieliśmy możliwość zagrania na nowoczesnej hali, która zrobiła na nas wrażenie. Podsumowując – wszyscy chłopcy dali z siebie wszystko, dlatego jestem bardzo zadowolony z ich postawy.

– Tomasz Wiercioch.


ROCZNIK 2011 (A. ALBERTOWICZ)

W sobotę grupa z rocznika 2011 sprawdziła swoje piłkarskie umiejętności na tle Pomezanii Malbork. Towarzyski mecz rozegrano systemem 5×15 minut na dwóch oddzielnych boiskach:

 • Boisko nr 1:
  7:1; 9:0; 8:0; 6:0; 5:1
 • Boisko nr 2:
  4:0; 3:0; 6:0 ; 5:0: 5:1

Rozegraliśmy kolejne dobre spotkanie z Pomezanią Malbork, choć nie ustrzegliśmy się błędów w grze obronnej jak i w ataku. Nad tymi elementami gry będziemy pracowali. Widoczny jest jednak postęp w grze zaczynając od otwarcia gry poprzez finalizację. Cały czas zbieramy doświadczenie grając z okolicznymi drużynami. Wszyscy zawodnicy grający w meczu pokazali się z dobrej strony. Przed nami turniej w Tczewie, w którym powalczymy o zwycięstwo.

– Adam Albertowicz.


ROCZNIK 2010 (D. ZIEMIAŃCZYK, B. KONARZEWSKI)

Do Gdańska w niedzielę wybrała się grupa trenerów Damiana Ziemiańczyka oraz Bohdana Konarzewskiego, by wziąć udział w turnieju „Errera Cup” organizowanym na zadaszonej sztucznej nawierzchni. Rocznik 2010 reprezentowały dwie, równo podzielone grupy, a każdy z zespołów miał do rozegrania 9 spotkań trwających po 10 minut.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych zawodów. Wynik schodzi na drugi plan – najważniejszy jest uśmiech i radość z gry, a tego naszym zawodnikom w dniu dzisiejszym nie brakowało. Dlatego tym bardziej razem z trenerem Bohdanem gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom! Pragniemy także serdecznie podziękować Gedanii Gdańsk za zaproszenie na fantastyczny turniej.

– Damian Ziemiańczyk.