GRAŁA AKADEMIA (28.04-1.05)

Zapraszamy na raport z piłkarskich boisk, na których gościły młodzieżowe zespoły Akademii Olimpii Elbląg. Znajdziecie tutaj wyniki, strzelców bramek, zdjęcia, a także aktualną tabelę dla poszczególnych roczników (po kliknięciu w kategorię).

ROCZNIK 2011
(BOHDAN KONARZEWSKI, ADAM ALBERTOWICZ)

4. KOLEJKA, D2 Młodzik (I LIGA WOJEWÓDZKA)
SOBOTA, 30 KWIETNIA, GODZINA 11:00

AMP EL-FUTBOL Elbląg 0:2 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 23′ – Oskar Lewczuk
0:2 – 35′ – Bartosz Roszkowski

Następny mecz: ZKS Olimpia II Elbląg vs MKS Zatoka Braniewo (10.05, godzina 18:30)

ROCZNIK 2010
(MACIEJ SZPILA, TOMASZ GAPSKI)

4. KOLEJKA, D1 MŁODZIK (EKSTRAKLASA)
Sobota, 30 KWIETNIA, GODZINA 11:00

OKS Sokół Ostróda 0:2 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 22′ – Mateusz Jabłoński (bramka samobójcza)
0:2 – 57′ – Natan Wróbel

Następny mecz: ZKS Olimpia Elbląg vs UPKS Poncio 2010 Lidzbark (07.05, godzina 13:00)

ROCZNIK 2009

4. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ (I LIGA WOJEWÓDZKA)

8:0 – 65′ – Igor Turowski

Następny mecz: AP PROGRES Lidzbark Warmiński vs ZKS Olimpia II Elbląg (07.05, godzina 10:00)

3:2 – 64′ – Igor Wilczek

Następny mecz: ZKS Olimpia Elbląg vs GKS Wikielec (08.05, godzina 13:00)

6:0 – 69′ – Krystian Kiełpiński
7:0 – 70′ – Konrad Rynko (bramka samobójcza)

Od pierwszych minut zarysowała się wyraźna przewaga Olimpijczyków, którzy z łatwością dostawali się pod pole karne gości i stwarzali zagrożenie. Na tle rywali, to nasza drużyna była wyraźnie lepsza w każdym elemencie i do przerwy prowadziła 5:0. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, po wielu roszadach nasza gra była być może nieco mniej skuteczna, ale nasza przewaga nie podlegała dyskusji. W tej części gry dołożyliśmy jeszcze dwa trafienia i wynik końcowy brzmi 7:0.

Podsumowując, w kolejnym spotkaniu z dużą łatwością osiągamy wysokie zwycięstwo, dosyć dobrze realizując plan na mecz, tylko że uczciwie rzecz ujmując przeciwnik nie za bardzo nam w tym przeszkadzał. Większym problemem w dwóch ostatnich rywalizacjach było utrzymanie pełnej koncentracji i zaangażowania, aniżeli mierzenia się z presją przeciwnika. Ale cóż taką mamy niestety ligę, „ligę pauzową” w ciągu całych rozgrywek cztery pauzy, a w lidze siedem zespołów. Z pewnością nie sprzyja to klubom, które mają swoje cele szkoleniowe, nie sprzyja również indywidualnemu rozwojowi jednostek.

Następny mecz: MMKS Concordia Elbląg vs ZKS Olimpia Elbląg (15.05, godzina 12:00)

[ngg src=”galleries” ids=”126″ display=”basic_slideshow”]

ROCZNIK 2006
(PRZEMYSŁAW MARUSA)

4. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY (I LIGA WOJEWÓDZKA)
NIEDZIELA, 30 KWIETNIA, GODZINA 11:00

MLKS Motor Lubawa 0:1 ZKS Olimpia II Elbląg

0:1 – 78′ – Filip Sznajder

Spodziewaliśmy się, że będzie to ciężkie spotkanie. Zespół Motoru postawił na mocną defensywę i bronił skrupulatnie swojej bramki. Pomimo to stworzyliśmy sobie kilka wyśmienitych sytuacji bramkowych, lecz w decydującym momencie zawodziła skuteczność. Gola na wagę 3 punktów zdobył w 78 minucie Filip Sznajder po podaniu Borysa Dudy. Brawa dla zawodników za walkę i konsekwencję działania do końca meczu.