Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (25-27.09)

Czas na podsumowanie. Sprawdźmy jak w miniony weekend spisały się grupy młodzieżowe Akademii ZKS Olimpia Elbląg.

 

rocznik 2012

Najpierw w sobotę wzięli udział w towarzyskim turnieju z AP Polonia Pasłęk, a dzień później w 4. kolejce ligi ,,Żak” w Grupie Zielonej, gdzie dwie drużyny Olimpii Elbląg awansowały do półfinałów!

ZKS Olimpia Elbląg 3:0 Zatoka Braniewo I
ZKS Olimpia Elbląg II 8:0 Zatoka Braniewo II
ZKS Olimpia Elbląg 4:2 ZKS Olimpia Elbląg II
ZKS Olimpia Elbląg II 2:0 Zatoka Braniewo
ZKS Olimpia Elbląg II 3:0 Zalew Frombork
ZKS Olimpia Elbląg 5:0 Zalew Frombork
ZKS Olimpia Elbląg 11:0 Zatoka Braniewo II

Wszyscy chłopcy zagrali bardzo dobrze i cieszę się, że dwa zespoły awansowały do półfinału. Widać, że w drużynie panuje super atmosfera, która w głównej mierze jest zasługą samych chłopców i ich rodziców! Fajnie, że udało się po turnieju zorganizować rodzinne spotkanie. Czas spędzony z nimi to czysta przyjemność!

– podsumował trener Tomasz Wiercioch.

 

rocznik 2010 – liga „orlik”

Czwarta, czyli ostatnia kolejka rozgrywek Grupy 1 Ligi „Orlik”. Oto wyniki:

ZKS Olimpia Elbląg 7:0 AP Polonia 2018 Pasłęk
(N. Orłowski, O. Lewczuk, M. Żmijewski, K. Cieślak, T. Kolosov, br. samobójcza)

ZKS Olimpia Elbląg 5:0 KS Polonia Pasłęk
(M. Żmijewski 2x, N. Orłowski, W. Krzykwa, B. Roszkowski)

ZKS Olimpia Elbląg 3:1 MMKS Concordia Elbląg
(M. Żmijewski, B. Roszkowski, T. Kolosov)

ZKS Olimpia Elbląg 3:1 MMKS Concordia Elbląg II
(B. Roszkowski, O. Lewczuk 2x)

ZKS Olimpia Elbląg 5:0 ZKS Olimpia Elbląg II
(M. Żmijewski, N. Orłowski, O. Lewczuk, K. Cieślak, Sz. Dziewiałtowicz)

ZKS Olimpia Elbląg II 0:5 MMKS Concordia Elbląg

ZKS Olimpia Elbląg II 3:4 MMKS Concordia Elbląg II
(W. Wiaterek, samobójcza 2x)

ZKS Olimpia Elbląg II 0:2 Polonia Pasłęk

ZKS Olimpia Elbląg II 3:1 AP Polonia 2018 Pasłęk 3:1
(W.Wiaterek, W.Zakrzewski, N.Frąckiewicz)

Zakończyliśmy rozgrywki grupowe, w których rozegraliśmy 4 kolejki – razem 20 meczów. Z pierwszego miejsca w grupie wchodzimy do półfinałów Ligi Orlika rocznika 2010. Razem z trenerem Bohdanem chcieliśmy pogratulować wszystkim naszym zawodnikom udanych zawodów, we wszystkich czterech turniejach. Dziękujemy również rodzicom za doping w czasie zawodów i zapraszamy na rozgrywki półfinałowe.

– podsumował trener Damian Ziemiańczyk.

 

ROCZNIK 2008 – EKSTRAKLASA „MŁODZIK”

ZKS Olimpia Elbląg 1:0 Mały Jeziorak Iława
(Patryk Klonowski)

Może nie było to najpiękniejsze piłkarskie widowisko, ale na pewno emocji nie brakowało. I połowa wyraźnie pod nasze dyktando, kilka razy zagroziliśmy bramce Jeziorka, niestety piłka tylko raz trafiła do siatki przeciwnika. Bardzo ładną akcję wykończył Patryk Klonowski. Wydawało się, że bramka na 2:0 będzie kwestią czasu. Niestety w drugiej połowie zaczęliśmy grać nerwowo, a co za tym niedokładnie. To omal nie skończyło się tragedią, na 5 minut przed końcem meczu „daliśmy” gościom prezent (rzut karny), z którego na szczęście nie skorzystali (przestrzelony). Zwycięstwo cieszy. Liczę, że dzięki niemu chłopcy bardziej uwierzą w siebie, w swoje umiejętności i możliwości. Mam również nadzieję, że zmobilizuje ich to do jeszcze cięższej pracy na treningach!

– trener Konrad Wasilewski.

 

ROCZNIK 2004 – EKSTRAKLASA „JUNIOR MŁODSZY”

ZKS Olimpia Elbląg 3:2 Stomil Olsztyn
(Winiarski, Olejniczak, Kozera)

Z piekła do nieba. Tak można w skrócie opisać ostatni mecz Juniorów Młodszych ze Stomilem Olsztyn. Przypomnijmy, że po siedmiu kolejkach obie drużyny zgromadziły na swoim koncie komplet punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Olsztyna, którzy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Bramkę dla Olimpii zdobył dobrze dysponowany tego dnia Dawid Winiarski. Wynik do przerwy 1:2 dla gości.

Po zmianie stron trenerzy Przybyła i Urbanowicz dokonali kilku korekt w składzie i ustawieniu, co przyniosło pożądany efekt. Do bramki gości trafił wprowadzony po przerwie Dawid Olejniczak, który wykorzystał idealne podanie Winiarskiego. Na 3:2 po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adriana Szantyra bramkę głową zdobył Dominik Kozera, lecz nie był to jednak koniec emocji. W 75. minucie za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną boisko musiał opuścić obrońca Olimpii Bartek Leszczyński. To był jednak początek koncertu gry, również wprowadzonego po przerwie, bramkarza elblążan Ariela Szymonowicza, który ratował drużynę wydawałoby się w stu procentowych sytuacjach do zdobycia bramki dla gości.

Ostatecznie nasz zespół zwyciężył to spotkanie 3:2 i objął fotel lidera Ekstraklasy Juniorów Młodszych. To jednak nie koniec batalii o Centralna Ligę Juniorów U-17. Obie drużyny zmierzą się jeszcze ze sobą dwukrotnie w fazie mistrzowskiej rozgrywek. Trzymamy kciuki za żółto-biało-niebieskich!

Na takie mecze się czeka. Spotkanie nie układało się po naszej myśli, ale zespół pokazał hart ducha i ogromną determinację. Dziękuje chłopakom za walkę do samego końca. Tak buduje się zespół. Brawo drużyna!

– mówił trener Karol Przybyła.