Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (21-23.05)

Jak co tydzień zerkamy na wyniki młodzieżowych drużyn Akademii Olimpii Elbląg. Zapraszamy na krótki raport z piłkarskich boisk, który powstał przy udziale naszych trenerów.

rocznik 2012 (t. wiercioch, d. ziemiańczyk)

Dla naszych „żaków” weekend rozpoczął się nieco szybciej. W czwartek grupa wybrała się do Malborka, gdzie rozegrała sparingowy mecz z tamtejszą Pomezanią. Z kolei w sobotę zagościli w Pasłęku, by wziąć udział w 3. kolejce ligi Żak, organizowanej w ramach rozgrywek WMZPN.


ROCZNIK 2011 (A. ALBERTOWICZ, M. RATAJCZYK)

W sobotę drużyna podjęła piłkarskie wyzwanie od rocznika 2010 (grupa biała), natomiast w niedzielę wyruszyła do Iławy na rozgrywki ligowe.

Tym razem zdecydowanie pokonaliśmy rywali, mimo ich przewagi fizycznej. Co prawda wynik spotkania nie był najważniejszy, przede wszystkim chcieliśmy przećwiczyć technikę i taktykę z ostatnich jednostek treningowych, co okazało się skuteczne.

Z kolei w niedzielę dwa nasze zespoły udały się do Iławy, gdzie rozegrały mecze w ramach ligi Orlik grupy „Zielonej”. Oprócz nas w tej piłkarskiej imprezie wzięły udział jeszcze 4 drużyny (Mały Jeziorak Iława – gospodarz turnieju, Olimpia Olsztynek, Constract Lubawa, Mały Jeziorak Iława – w zastępstwie za ESP Elbląg). Graliśmy systemem „każdy z każdym” po 16 minut. „Biała” drużyna wygrała z dużą przewagą wszystkie mecze, remisując jedynie ze starszymi rywalami, którzy w zawodach wystąpili poza rankingiem. „Niebiescy” grali ze zmiennym szczęściem i to dosłownie. W niektórych spotkaniach mimo dobrej gry tego szczęścia po prostu chyba zabrakło.

Takie spotkania służą zawsze realizacji założeń treningowych w danym tygodniu i dodatkowo mają motywować zawodników do aktywnego spędzania czasu.

Trenerzy serdecznie dziękują Rodzicom za wspaniały doping i pyszną pizzę dla zawodników.

– podsumowali trenerzy.


ROCZNIK 2010 (B. KONARZEWSKI, A. KOLOSOV)

 

10. kolejka, i liga d2 młodzik grupa 2

piątek, 21 maja, godzina 17:30
ul. SKRZYDLATA 1A, ELBLĄG

ZKS Olimpia Elbląg 8:2 MKS Polonia Lidzbark Warmiński

Hubert Rombel x3
Artem Kolosov x2
Oliwier Olszewski
Michał Żmijewski
Antoni Gronkowski

SKŁAD: Mikołaj Stankiewicz, Wiktor Krzykwa, Bartosz Gołębiowski, Hubert Rombel, Mateusz Małczyński, Oskar Lewczuk, Dominik Fercho, Antoni Mierzejewski, Antoni Gronkowski

REZERWOWI: Bartosz Roszkowski, Michał Żmijewski, Daniel Wójcik, Artem Kolosov, Szymon Drumiński, Aleksander Oleniak, Kacper Cieślak, Oliwier Olszewski


rocznik 2009 (m. szpila, t. gapski)

7. kolejka, ekstraklasa młodzik d2 grupa 2

sobota, 22 maja, godzina 12:00
ul. żytnia 71, olsztyn

UKS Naki Olsztyn 0:0 ZKS Olimpia Elbląg

SKŁAD: Franciszek Kiejdo, Miłosz Brzeski, Błażej Bąk, Zieliński Jakub, Mateusz Miałdun, Jakub Wawrzykowski, Szymon Urbański, Tomasz Łada, Mateusz Potorski, Bartosz Wiktoruk, Czesław Żołędziewski, Natan Wróbel, Piotr Grzegorek, Michał Wójcicki

W Olsztynie zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony. Nasi zawodnicy zostawili na boisku dużo serca i zdrowia. Takie mecze budują, ponieważ zawodnicy widzą, że mogą na sobie polegać.

Jestem jednak zszokowany poziomem organizacji naszego meczu. Na jednym boisku toczyły się jednocześnie dwa mecze na każdej połowie. Linia środkowa boiska była wspólną linią boczną dla obydwu meczów. Łatwo sobie wyobrazić co się działo, gdy piłka z jednego meczu wpadła na pole gry meczu drugiego.

W pierwszej połowie, która trwała 30 minut, piłka była poza polem gry około 17 minut. Kolejnym absurdem jest fakt, że drużyna gospodarzy nie przewidziała czasu na rozgrzewkę przedmeczową. Mecz poprzedzający nasze spotkanie skończył się o godzinie 12:00, a my mieliśmy startować o tej samej godzinie. Widziałem już w życiu dużo piłkarskich absurdów, ale nigdy nie zaakceptuję świadomego narażania zdrowia młodych zawodników.

Dodatkowo chciałbym przypomnieć, że w piłce nożnej dzieci i młodzieży chodzi przede wszystkim o rozwój zawodników. Wiadomo, wychodzimy na boisko po to, aby wygrać. Trzeba jednak pamiętać, że oszustwem i sterowaniem zawodników można osiągnąć tylko chwilowy sukces. Dziękujemy drużynie z Olsztyna za mecz. Życzymy im powodzenia oraz większej świadomości w szkoleniu dzieci i młodzieży.

– podsumował trener Maciej Szpila.


rocznik 2008 (k. wasilewski, s. cierlicki)

7. kolejka, ekstraklasa młodzik d1 grupa 2

sobota, 22 maja, godzina 11:00
skrzydlata 1a, elbląg

ZKS Olimpia Elbląg 3:3 SMP Żuri Olsztyn

1:0 – Igor Skomorok (7 min)
2:0 – Jan Pasternak (12 min)
3:0 – Maciej Rutkowski (25 min)

SKŁAD: Adam Łopacki, Kacper Konon, Aleksander Krupiński, Maciej Małczyński, Maciej Rutkowski, Jan Pasternak, Igor Skomorok, Krystian Czerepski, Igor Wilczek

REZERWOWI: Igor Lichocki, Jan Skowroński, Dominik Magoń, Maciej Kulig, Jan Król, Patryk Klonowski, Tristan Berdzik

Pierwsza połowa, to wyraźna przewaga naszego zespołu. Graliśmy bardzo mądrze, utrzymywaliśmy się przy piłce, kontrolowaliśmy grę i stwarzaliśmy sporo sytuacji bramkowych. Trzy nich udało się wykorzystać. Już w 7. minucie bramkę zdobył Igor Skomorok, potem dośrodkowanie  z rzutu rożnego na bramkę zamienił Jan Pasternak, a trzeci gol był konsekwencją błędu bramkarza gości, który wykorzystał Maciek Rutkowski. Bramek powinno być więcej, niestety zabrakło skuteczności.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał, żeby obraz gry miał się zmienić. Mieliśmy kilka kolejnych okazji do zdobycia bramki, niestety żadna z nich nie przyniosła nam gola. Do tego urazy wykluczyły z gry Igora Skomoroka i Maćka Małczyńskiego. Pojawiły się nerwy, zaczęliśmy podejmować złe decyzję i popełniać sporo niewymuszonych błędów. Zniknęła też dyscyplina taktyczna, zbyt wiele razy próbowaliśmy akcji indywidualnych. Na efekty nie było trzeba długo czekać, szybko tracimy dwie bramki  i na 10 minut przed końcem meczu było już tylko 3:2. Niestety my już nie byliśmy w stanie opanować sytuacji, a w doliczonym czasie gry goście zdobywają kolejną bramkę i mecz kończy się remisem.

Podsumowując, to były dwie diametralnie różne połowy. Pierwsza bardzo dobra w naszym wykonaniu, gdzie dominowaliśmy i graliśmy swoja piłkę oraz druga niestety bardzo słaba. Wszyscy musimy wyciągnąć z tego wnioski i zapamiętać, że prowadząc 3:0 nie można być pewnym zwycięstwa, że nadal należy grać konsekwentnie, cierpliwie i zespołowo.

– podsumował trener Konrad Wasilewski.


rocznik 2007 (r. starzyński)

3. kolejka, ekstraklasa TRAMPKARZ C2

NIEDZIELA, 23 maja, godzina 14:00
UL. MONIUSZKI 29, ELBLĄG

ZKS Olimpia Elbląg 8:3 UKS Rona 03 Ełk

Krystian Kiełpiński x5
Alex Aniśkowicz x2
Dawid Czapliński

Skład: Natan Pawłowski, Alan Antczak, Ksawery Kościuk, Tymon Szczygłowski, Oliwier Turulski, Witek Dettlaff, Adam Podkalicki, Dawid Czapliński, Krystian Kiełpiński, Alex Aniśkowicz, Julek Chojnacki.

Na zmiany wchodzili: Łukasz Szulago, Julek Gronkowski, Adam Rychter, Maciek Patalas, Igor Wityczyn, Maks Chojecki, Bartek Łabecki.

Od samego początku meczu zarysowała się nasza przewaga, to my dyktowaliśmy warunki gry w pełni kontrolując wydarzenia na boisku. Nasza gra była płynna, urozmaicona, ładna dla oka i tylko kwestią czasu były strzelone bramki. W tej części meczu, aż 5 razy udało nam się pokonać bramkarza gości, a przy większej skuteczności mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek. Goście w tym fragmencie gry nie zdołali ani razu zagrozić naszej bramce.

W drugiej części meczu po wielu szybko dokonanych zmianach nasza gra nie wyglądała już tak okazale, nie było już takiej dyscypliny taktycznej, było zbyt wiele akcji indywidualnych, byliśmy bardzo nieskuteczni, zbyt wielu zawodników myślało tylko o strzeleniu bramki. Wszystko to sprawiło, że gra była chaotyczna, co odpowiadało naszym przeciwnikom i mimo, że nadal mieliśmy przewagę, to goście trzy razy potrafili skutecznie zaatakować i zdobyć trzy bramki. My też zdobyliśmy tylko trzy i w tej połowie był remis.

Podsumowując, zagraliśmy dzisiaj dwie różne połowy. Pierwsza bardzo dobra, w której potrafiliśmy całkowicie zdominować przeciwnika i grać tak się uczymy, czyli w wysokiej agresywnej obronie i płynnym rozgrywaniu swoich akcji i druga niestety słaba, w której zabrakło nam cierpliwości w rozgrywaniu, skuteczności pod bramką przeciwnika, agresji w działaniach defensywnych w środkowej strefie boiska. Z tego musimy wyciągnąć wnioski, ponieważ nie zawsze znakomita gra w jednej połowie da efekt w postaci zwycięstwa.

– podsumował trener Rafał Starzyński.


rocznik 2006 (p. marusa)

ROCZNIK 2006 (P. Marusa)

 

4. kolejka, ekstraklasa TRAMPKARZ C1

sobota, 22 maja, godzina 13:00
UL. piłsudskiego 27, ełk

UKS Rona 03 Ełk 1:4 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – Borys Duda (27 min)
0:2 – Borys Duda (35 min)
1:3 – Wojciech Groszyk (58 min)
1:4 – Dorian Tomankiewicz (76 min)

SKŁAD: Aron Wysocki, Marcel Prystupa, Borys Duda, Maciej Tobojka, Filip Sznajder, Wojciech Groszyk, Paul Saunders, Tomasz Łoś, Bartłomiej Kołakowski, Igor Winiarczyk, Dorian Tomankiewicz

REZERWOWI: Tymoteusz Giza (75′), Jakub Grzywacz (78′), Michał Mucha (77′), Michał Zabłocki (75′)

Wyszliśmy na boisko z mocnym postanowieniem zwycięstwa, lecz to piłkarze Rony po dwóch kontratakach jako pierwsi mogli zdobyć gola. W 28. minucie Olimpia przeprowadziła dobrze przygotowany atak pozycyjny, czego finałem było dośrodkowanie Tomasza Łosia w pole karne, gdzie głową uderzał Wojciech Groszyk, a do odbitej piłki dopadł Borys Duda i strzelił pierwszą bramkę. W 35. minucie spotkania, na połowie przeciwnika piłkę przejął Paweł Saunders, zagrał do Borysa Dudy, a ten zdobył swoją drugą bramkę w meczu. W 52. minucie gospodarze wykorzystali nieporozumienie elbląskich obrońców i bramkarza, czego efektem był gol kontaktowy. To podrażniło ambicje naszych piłkarzy i jeszcze z większym animuszem ruszyli po kolejne bramki. W 65. minucie Borys Duda dokładnie dośrodkował w pole karne, a Wojciech Groszyk strzałem głową podwyższył wynik na 3:1. Wynik spotkania ustalił Dorian Tomankiewicz, wykorzystując dokładne podanie Pawła Saundersa.

Chłopcy zagrali bardzo dobry mecz, grając z pomysłem i składnie zaaplikowali przeciwnikowi 4 gole i w świetnych humorach udali się w długą podróż powrotną do domu.

– podsumował trener Przemysław Marusa.


rocznik 2005 (w. obrębski)

 

5. kolejka, ekstraklasa junior młodszy b1

niedziela, 23 maja, godzina 11:00
ul. piłsudskiego 27, ełk

UKS Rona 03 Ełk 1:4 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – Dominik Kozera (10 min)
0:2 – Oliwier Begier (19 min)
0:3 – Wojciech Stróżewski (29 min)
1:4 – Dominik Kozera (54 min)

SKŁAD: Damian Kowalczyk, Kacper Łaszak, Mikołaj Sanocki, Filip Kasprzykowski, Filip Lipka, Wojciech Stróżewski, Artur Łąpieś, Tymoteusz Pryczkowski, Dawid Olejniczak, Oliwier Begier, Dominik Kozera

REZERWOWI: Konrad Żebrowski (78′), Kordian Stolarowicz (66′), Alan Dziurdzia (77′), Filip Sokół (65′), Rafał Fidurski (72′), Michał Ruciński (69′), Maciej Kruczyński (75′)


rocznik 2004 (a. urbanowicz)

 

7. kolejka, i liga junior a1 grupa 2

niedziela, 23 maja, godzina 13:00
ul. łąkowa 8, lubawa

MLKS Motor Lubawa 0:0 ZKS Olimpia Elbląg

 

SKŁAD: Michał Tyburski, Sebastian Brzuziewski, Igor Tutaj, Norbert Berdyczko, Filip Godlewski, Bartłomiej Gorzycki, Bartosz Mowczyn, Krzysztof Płaza, Filip Redesiuk, Aleksander Okuniewski, Sebastian Wojnowski

REZERWOWI: Kacper Olesiński (65′), Daniel Wójcik (58′), Jan Baranowski (80′), Filip Dunaj (55′), Kacper Mazurek (80′)