Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (21-22.08)

Nareszcie ruszył sezon 2021/22, a wraz z nim nasza Akademia! Zapraszamy na przegląd wyników spotkań, które odbyły się w miniony weekend.

ROCZNIK 2012
(TOMASZ WIERCIOCH, damian ziemiańczyk)

 

Grupa wzięła udział w prestiżowym turnieju DEYNA CUP 2021, gdzie oprócz Olimpii Elbląg wystąpiły m.in. drużyny akademii Borussi Dortmund, Borussi Mönchengladbach, Legii Warszawa czy Lecha Poznań.

Wspaniale przygotowana impreza, bardzo wysoki poziom sportowy, cudowny doping rodziców, a w tym wszystkim my. Ciężka praca na treningach, wiele poświęceń i wyrzeczeń pozwoliło na start w tak doborowym towarzystwie. Sportowo zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, a mecze z Lechem Poznań czy Borussią Dortmund zostaną w pamięci chłopców na całe życie. Mieliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z najlepszymi klubami w kraju i zza granicy i każdy z chłopców dał z siebie wszystko. Mogliśmy zobaczyć jak grają najlepsi i ile nam do nich brakuje. Taki turniej to bardzo duży bagaż doświadczenia, który na pewno zaprocentuje w przyszłości. Tylko gra i rywalizacja z najlepszymi może sprawić, że chłopcy będą podnosili swoje umiejętności. Bardzo fajnie przez cały turniej dopingowali nasi rodzice i wspierali nas w całym turnieju. Zrobimy wszystko, aby w przyszłym roku ponownie zagrać na DEYNA CUP.

– podsumował trener Tomasz Wiercioch.

[ngg src=”galleries” ids=”101″ display=”basic_slideshow”]

ROCZNIK 2010
(BOHDAN KONARZEWSKI, ANTON KOLOSOV)

 

1. KOLEJKA, d2 młodzik grupa 2 (I Liga wojewódzka)
piątek, 20 sierpnia, GODZINA 17:00

AMP EL FUTBOL ELBLĄG 1:7 ZKS Olimpia Elbląg


ROCZNIK 2009
(MACIEJ SZPILA, TOMASZ GAPSKI)

 

1. KOLEJKA, D1 MŁODZIK GRUPA 2 (EKSTRAKLASA)
PONIEDZIAŁEK, 23 SIERPNIA, godzina 19:00

ITS Jeziorak Iława 0:0 ZKS Olimpia Elbląg

 

W Iławie zagraliśmy bardzo wartościowe spotkanie. Drużyna Jezioraka tak samo jak my chciała grać w piłkę i nie korzystała z prostych rozwiązań boiskowych. Taka postać rzeczy sprawiła, że mecz stał na wysokim poziomie. Cieszymy się, że pod bramką przeciwnika nasi zawodnicy czują się co raz pewniej. Mamy nadzieję, że przełoży się to na dużą ilość zdobytych bramek w obecnych rozgrywkach.

– podsumowali trenerzy.


ROCZNIK 2009
(MACIEJ SZPILA, TOMASZ GAPSKI)

 

1. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)
NIEDZIELA, 22 SIERPNIA, GODZINA 13:00

MKS Zatoka Braniewo 0:14 ZKS Olimpia Elbląg

(Daniel Młynik x3, Mateusz Miałdun x2, Olivier Sokołowski x2, Aleksander Chybiński, Bartosz Wiktoruk, Tomasz Łada, Jakub Zieliński, Natan Wróbel, Czesław Żołędziewski, Jakub Wawrzykowski)

W niedzielę rozegraliśmy pierwszy mecz ligowy w kategorii trampkarz, wiąże się to ze zmianą wielkości boiska, bramek i piłki. Jest to ważny okres w rozwoju naszych zawodników. Cieszy fakt, że zawodnicy byli skoncentrowani przez całe spotkanie, realizowali zadania, które do nich należały. Podejmowali dojrzałe decyzje i dzięki swojej kreatywności tworzyli dużo okazji sobie i kolegom do strzelenia bramek.

– podsumowali trenerzy.


ROCZNIK 2008
(RAFAŁ STARZYŃSKI, KONRAD WASILEWSKI)

 

1. kolejka, c1 trampkarz grupa 3 (i liga wojewódzka)
SOBOTA, 21 SIERPNIA, GODZINA 12:00

OKS Sokół Ostróda 13:0 ZKS Olimpia Elbląg

 


ROCZNIK 2007/2008
(Konrad Wasilewski, Sebastian Cierlicki)

 

1. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)
SOBOTA, 21 SIERPNIA, GODZINA 11:00

AP Ostróda 2:0 ZKS Olimpia Elbląg

 

W sytuacji braku kilku podstawowych zawodników (Rutkowski, Czerepski, Turowski, Skomorok) graliśmy dobrze tylko do 50. minuty. W pierwszej połowie mecz był wyrównany i stał na dobrym poziomie. Oba zespoły grały otwarty i szybki futbol, stwarzając kilka sytuacji do strzelenia bramki, niestety to AP udało się strzelić gola po naszej prostej stracie na własnej połowie. Po upływie 10 minut drugiej połowy zespół gospodarzy przejął inicjatywę stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, wykorzystując jedną z nich w końcówce meczu po błędzie bramkarza, który wcześniej bronił bardzo dobrze. My mieliśmy kilka kontr, mogących doprowadzić do remisu i najlepszą sytuację po dobrze rozegranym rzucie rożnym, której nie wykorzystał Pasternak. Oczywiście nie spuszczany głów po pierwszym spotkaniu, pracujemy dalej na treningach i gramy w kolejnych meczach o zwycięstwa.

– podsumowali trenerzy.


ROCZNIK 2007
(RAFAŁ STARZYŃSKI)

 

1. KOLEJKA, C1 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)
SOBOTA, 21 SIERPNIA, GODZINA 11:00

SMP Żuri Olsztyn 2:3 ZKS Olimpia Elbląg

(Krystian Kiełpiński x2, Maksymilian Chojecki)

 


ROCZNIK 2006
(PRZEMYSŁAW MARUSA)

 

1. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)
NIEDZIELA, 22 SIERPNIA, GODZINA 17:00

ZKS Olimpia Elbląg 1:2 KS Constract Lubawa

(Filip Sznajder)

 


ROCZNIK 2005
(WŁADYSŁAW OBRĘBSKI)

 

1. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY (EKSTRAKLASA)
NIEDZIELA, 22 SIERPNIA, GODZINA 15:00

ZKS Olimpia Elbląg 5:1 SMP Żuri Olsztyn

(Dawid Olejniczak x2, Jan Piróg, Szymon Szopiński, Konrad Żebrowski)