Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (20-21.02)

Kolejny weekend za nami, a więc to odpowiedni moment, by podsumować wydarzenia z życia Akademii.

rocznik 2013 (t. sambor, m. ressel)

Dwie drużyny Olimpii wzięły udział w turnieju PAGED CUP w Morągu, gdzie rywalizowały z następującymi ekipami:

  • Huragan Morąg
  • AP Ostróda
  • Pisa Barczewo
  • El-Futbol Elbląg
  • Gol Brodnica
  • FanFutbol Olsztyn
  • Stomil Olsztyn

Był to kolejny sprawdzian umiejętności naszych zawodników. Chłopcy radzili sobie świetnie, byli bardzo zaangażowani, a przy okazji dobrze się bawili. Padło mnóstwo bramek, sprawiając wiele radości.

– podsumowali trenerzy.


rocznik 2011 (a. albertowicz, m. ratajczyk)

Hala sportowa przy IV Liceum Ogólnokształcącym była areną zmagań, gdzie oprócz Olimpii pojawili się przedstawiciele akademii z Trójmiasta – Pomerania Gdańsk oraz Akademia Piłkarska Gdańsk. Młodzi Olimpijczycy wygrali wszystkie 10. spotkań pokazując znaczącą przewagę pod względem wyszkolenia taktycznego i technicznego.

Po spotkaniach z drużynami z Trójmiasta, dodatkowo odbył się mecz pomiędzy dwoma grupami „Białymi” roczników 2011 oraz 2010:

Mimo porażki ze starszymi kolegami, mecz przebiegał bardzo wyrównanie. Sobotę można śmiało podsumować jako dzień naszych sukcesów w pracy treningowej.

– Adam Albertowicz i Michał Ratajczyk.


rocznik 2010 (b. konarzewski, a. kolosov)

W słoneczną niedzielę grupa spotkała się na boisku przy ul. Skrzydlatej, by wziąć udział w grze treningowej z udziałem drużyny Żuri Olsztyn.

Na boisku zameldowali się: Cieślak, Dziewiałtowicz, Kolosov, Krzykwa, Lewczuk, Mierzejewski, Oleniak, Orłowski, Roszkowski, Sarna, Stankiewicz, Waśniewski, Wójcik, Żmijewski, Rombel, Gronkowski, Gołębiewski, Fercho.

Była to nagroda za cały tydzień pracy. Mecz ten uwidocznił nasze mankamenty nad którymi cały czas pracujemy. Szukamy swoich mocnych stron, by móc je wykorzystać w grze.

– podsumował trener Konarzewski.


rocznik 2009 (m. szpila, t. gapski)

Trwa seria cotygodniowych gier sparingowych. Tym razem na boisku przy ul. Skrzydlatej rocznik 2009 ugościł kolegów z Kwidzyna i rozegrał z nimi dwie gry kontrolne trwające po 60 minut.

W sobotę rozegraliśmy dwa mecze sparingowe z drużyną DSPN Kwidzyn. Dzięki takiej formule wszyscy nasi zawodnicy spędzili na boisku czas pełnego meczu. Drużyna z Kwidzyna okazała się najbardziej wymagającym rywalem spośród drużyn z którymi  graliśmy do tej pory. Po rozegranym sparingu otrzymaliśmy wiele informacji na temat tego, co musimy poprawić szczególnie w fazie przejścia z ataku do obrony. Przed nami jeszcze kilka meczów sparingowych, ale wszyscy nie możemy się już doczekać rozgrywek ligowych.

– podsumowali trenerzy.

Skład: Podwojewski Łukasz, Stolarski Aleksander, Jonik Marek, Woliński Tymon, Grzegorek Piotr, Zieliński Jakub, Wiktoruk Bartosz, Urbański Szymon, Potorski Mateusz, Miałdun Mateusz, Łada Tomasz, Burnos Mikołaj, Bąk Błażej, Kiejdo Franciszek, Wawrzykowski Jakub, Brzeski Miłosz, Sokołowski Olivier, Michał Wójcicki, Karwecki Cezary, Młynik Daniel, Błaszczak Marcin.

Kolejny sparing drużyna zagra w niedzielę (28.02) w Gdańsku przeciwko SWMP Pokolenia Lechii Gdańsk.


rocznik 2008 (k. wasilewski, s. cierlicki)

Za nami tydzień, w którym drużyna rozegrała dwa sparingi z zespołami z Wojewódzkiej Ligi Młodzików województwa pomorskiego. O tych meczach szczegółowo opowiedział nam trener Konrad Wasilewski:

W środę wybraliśmy się do Gdyni na mecz z Arką. Mimo zapewnień organizatora, że boisko będzie dobrze przygotowane, przyszło nam grać na śniegu. Niestety niewiele dobrego możemy powiedzieć o tym meczu. Przewaga gospodarzy była zdecydowana. Rywal dominował nad nami fizycznie i mentalnie, widać również było, że lepiej sobie radzi w zimowych warunkach. Nasi zawodnicy często zamiast z przeciwnikiem, musieli walczyć o to, by utrzymać się na nogach. W pierwszej połowie staraliśmy się grać otwartą piłkę i realizować wyznaczone założenia. Choć Arka przeważała, były momenty fajnej gry z naszej strony. Bramki, które straciliśmy w tej części wynikały z naszych błędów w ustawieniu.

Niestety druga połowa to już bardzo duża przewaga Arki, rozsypaliśmy się w defensywie, co przeciwnik bezlitośnie wykorzystał. Nas było stać tylko na kilka indywidualnych akcji. Ten mecz pokazał ile jeszcze pracy przed nami.

Z kolei w niedzielę gościliśmy w Elblągu drużynę AP GKS Kowale. Był to kolejny sparing z zespołem bardzo mocnym fizycznie. Mecz wykorzystaliśmy do wypróbowania kilku nowych rozwiązań w ustawieniu oraz skupiliśmy się na tych elementach, które całkowicie zawiodły w spotkaniu z Arką. W naszej drużynie zagrało też dwóch zawodników Barkasu Tolkmicko.

Co do samego meczu, to mieliśmy momenty gry bardzo dobrej gdy to my prowadziliśmy grę, potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, pograć nią i stworzyć sobie kilka sytuacji bramkowych, a dwie z nich zamienić na bramki. Niestety zdarzały się też momenty gry bardzo słabej, gdy nie mogliśmy wyjść spod pressingu. Zbyt szybko pozbywaliśmy się piłki, przez co graliśmy bardzo niedokładnie i notowaliśmy dużo niepotrzebnych strat. Ciągle mamy też problem z pełnym zaangażowaniem, brakuje piłkarskiej odwagi szczególnie w grze defensywnej, gdy trzeba zagrać bardziej twardo i zdecydowanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:4, choć na 5 minut przed jego końcem prowadziliśmy 3:2.