Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (18-20.09)

Czas na podsumowanie. Sprawdźmy jak w miniony weekend spisały się grupy młodzieżowe Akademii ZKS Olimpia Elbląg.

 

ROCZNIK 2015

Zaczynamy od zaprezentowania najmłodszego rocznika w Akademii! Aktualnie w zespole znajduje się 18 chłopców, którzy dwa razy w tygodniu trenują na Stadionie przy Agrykola 8. Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów i wzięcia udziału w treningach w jedynej w województwie Akademii nagrodzonej Złotą Gwiazdką z ramienia PZPN!

Tomasz Wiercioch – tel. 664 776 379
Natalia Ostrowska – tel. 509 411 163

 

ROCZNIK 2012 – LIGA „ŻAK”

W trzeciej kolejce ligi „Żaka” zespół Tomasza Wierciocha wybrał się do Fromborka. Olimpię reprezentowały dwie grupy.

ZKS Olimpia Elbląg 4:0 Zalew Frombork
ZKS Olimpia Elbląg 6:0 Zatoka Braniewo II
ZKS Olimpia Elbląg 10:0 ZKS Olimpia Elbląg II
ZKS Olimpia Elbląg 7:1 Zatoka Braniewo
ZKS Olimpia Elbląg II 1:1 Zalew Frombork
ZKS Olimpia Elbląg II 1:1 Zatoka Braniewo
ZKS Olimpia Elbląg II 7:1 Zatoka Braniewo II

Kolejny turniej, który możemy uznać za bardzo udany. Dalej ciężko trenujemy i czekamy na następne spotkania.

– podsumował trener Tomasz Wiercioch.

 

ROCZNIK 2010 – LIGA „ORLIK”

W lidze „Orlik” także rozgrywała się trzecia seria, a jej gospodarzem była Concordia Elbląg. Sprawdźmy wyniki:

ZKS Olimpia Elbląg 7:0 AP Polonia 2018 Pasłęk
(Lewczuk 3x, Orłowski, Kolosov, Dziewiałtowicz, Roszkowski)
ZKS Olimpia Elbląg 7:0 KS Polonia Pasłęk
(samobójcza 2x, Roszkowski, Weiert, Lewczuk, Krzykwa, Orłowski)
ZKS Olimpia Elbląg 3:1 MMKS Concordia Elbląg II
(Dziewiałtowicz, Lewczuk 2x)
ZKS Olimpia Elbląg 3:0 MMKS Concordia Elbląg
(Cieślak, Lewczuk 2x)
ZKS Olimpia Elbląg 9:0 ZKS Olimpia Elbląg II
(Cieślak, Lewczuk 5x, Krzykwa, Kolosov 2x)
ZKS Olimpia Elbląg II 0:3 MMKS Concordia Elbląg
ZKS Olimpia Elbląg II 0:10 MMKS Concordia Elbląg II
ZKS Olimpia Elbląg II 1:2 AP Polonia 2018 Pasłęk
(Frąckiewicz)
ZKS Olimpia Elbląg II 0:4 KS Polonia Pasłęk

Trzecią kolejkę Ligi Orlika dla rocznika 2010, którą organizowała drużyna MMKS Concordia Elbląg, rozegraliśmy na stadionie przy ul. Krakusa. Oczywiście tak jak na poprzednich kolejkach jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników: chęć gry, zapał i oczywiście radość z gry – tego im na pewno nie brakuje! Dlatego jeszcze raz przesyłamy razem z trenerem Bohdanem Konarzewskim ogromne gratulacje wszystkim naszym zawodnikom oraz dziękujemy naszym najwierniejszym kibicom – rodzicom, którzy towarzyszą Nam od początku rozgrywek. Czwarta, ostatnia grupowa kolejka Ligi Orlika rozegrana zostanie w Pasłęku 27.09.2020r. o godzinie 10:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

– Damian Ziemiańczyk.

 

ROCZNIK 2008 – EKSTRAKLASA „MŁODZIK”

Podopieczni trenera Wasilewskiego nie będą mieli dobrych wspomnień po wizycie w Olsztynie…

Żuri Olsztyn 4:0 (1:0) ZKS Olimpia Elbląg

Niestety był to mecz o którym chce się jak najszybciej zapomnieć. Ciężko walczyć o dobry wynik, gdy nic nie wychodzi, a problemy na boisku stwarza się sobie samemu. Chłopcy wyglądali jakby ktoś powiązał im nogi. Może za bardzo chcieliśmy? No cóż, nie pozostaje nam nic innego jak podnieść głowę,  zakasać rękawy i ciężko pracować na treningach by już w najbliższą sobotę powalczyć o zwycięstwo.

– podsumował trener Konrad Wasilewski.

 

ROCZNIK 2007 – LIGA „TRAMPKARZ”

Wysoką porażką, bo aż 8:0 zakończył się nasz mecz z Małym Jeziorakiem Iława. Pod nieobecność tak wielu zawodników nie mieliśmy praktycznie żadnych argumentów żeby przeciwstawić się gospodarzom.

Mały Jeziorak Iława 8:0 ZKS Olimpia Elbląg

Mecz od samego początku był rozgrywany pod dyktando gospodarzy, którzy warunkami fizycznymi zdominowali nas we wszystkich strefach boiska. Szczególnie widoczne było to, kiedy piłkę dostawali zawodnicy atakujący gospodarzy, którzy byli zdecydowanie szybsi i więksi. Jak się później okazało pięć pierwszych bramek zdobyli właśnie oni (rocznik 2006). My przez cały mecz praktycznie nie zagroziliśmy bramce gospodarzy, oddając w całym meczy trzy celne strzały. Mimo dużej przewagi ze strony gospodarzy my próbowaliśmy grać tak jak się uczymy, od tyłu, po ziemi, nie było „obrony Częstochowy”, co pewnie momentami ułatwiło Jeziorakowi strzelanie bramek. Ale taki jest nasz cel szkoleniowy, nauka gry. Podsumowując, los doświadcza nas bardzo mocno, uczy cierpliwości i pokory, a jednocześnie mam nadzieję motywuje nas do jeszcze cięższej pracy na zajęciach treningowych. W tym miejscu chciałbym podziękować trenerowi rocznika 2006 i 2008, którzy wspomogli nas zawodnikami w bardzo trudnej sytuacji kadrowej. Mam nadzieję, że najbliższy tydzień będzie już normalny, będziemy trenować prawie w komplecie oraz, że pomału będą wracać do zdrowia kontuzjowani.

– podsumował trener Rafał Starzyński.

 

ROCZNIK 2006 – CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15

Po raz kolejny nie udaje się zapunktować w rozgrywkach. Tym razem pechowa porażka przydarzyła się w spotkaniu z Polonią Warszawa.

ZKS Olimpia Elbląg 0:2 Polonia Warszawa

Zasłużyliśmy na jeden punkt, ale chwila nieuwagi w polu karnym w 66. minucie kosztuje nas stratę bramki, a potem pechowa interwencja Janka Piróga, który grał bardzo dobre spotkanie, pozbawia nas szansy na odrobienie strat. Szkoda tego meczu, bo chłopakom potrzeba otwarcia spotkania i zdobyczy punktowej, która doda im jeszcze większej wiary, co pozwoli na wzniesienie się na swój najwyższy poziom, który jest niezbędny w tej lidze.

– powiedział Sebastian Cierlicki.

 

ROCZNIK 2004 – EKSTRAKLASA „JUNIOR MŁODSZY”

W szlagierze kolejki lepsi okazali się podopieczni Karola Przybyły, którzy nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. Z uwagi na gorszy bilans bramkowy w tabeli ustępują miejsca lidera Stomilowi Olsztyn, ale już w najbliższą niedzielę nadarzy się okazja, by tę sytuację zmienić.

ZKS Olimpia Elbląg 3:0 Constract Lubawa
(Winiarski, Szantyr, Panek)

Mimo zwycięstwa nasza gra wymaga poprawy w wielu aspektach. Teraz już przygotowujemy się na hitowy mecz ze Stomilem Olsztyn, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 13:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

– krótko podsumował trener Karol Przybyła.