Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (16-18.10)

Jak co tydzień sprawdzamy co wydarzyło podczas minionego weekendu w grupach młodzieżowych Akademii Olimpii Elbląg.

 

ROCZNIK 2015

Kilka słów o naszym najmłodszym roczniku w Akademii, który powoli zaczyna nabierać odpowiednich kształtów!

Niedawno, bo we wrześniu bieżącego roku powstała nowa, najmłodsza grupa, za którą odpowiedzialni są licencjonowani trenerzy Natalia Ostrowska (UEFA „C”) oraz Tomasz Wiercioch (UEFA „A”; wychowanek Olimpii Elbląg). Aktualnie w treningach bierze udział już 22 chłopców, którzy spotykają się na zajęciach 2 razy w ciągu tygodnia. Jak po miesiącu od utworzenia grupy wyglądają treningi? Odpowiada nam trener Tomasz Wiercioch.

Jestem pod dużym wrażeniem w jak krótkim czasie udało nam się stworzyć tę drużynę. To przecież najmłodsi piłkarze w naszej Akademii, a już teraz możemy dostrzec z jak wielką pasją, poświęceniem i przede wszystkim radością poświęcają się treningom. Gołym okiem widać, że każdy trening to dla nich duże przeżycie, a nas trenerów nic bardziej nie motywuje do dalszej pracy, jak właśnie takie obrazki.

– Tomasz Wiercioch.

ROCZNIK 2012

Trwają przygotowania do finałowego turnieju ligi ,,Żak” grupy zielonej. Pomimo niesprzyjającej pogody cała drużyna trenowała w pocie czoła i nie przestraszyła się opadów deszczu.

Aktualnie czekamy na nasz ostani turniej na zielonym boisku i powoli szykujemy się na treningi oraz turnieje halowe. Frekwencja jest jak zawsze bardzo wysoka i wszyscy chłopcy trenują z pełnym zaangażowaniem.

– Tomasz Wiercioch.

 

ROCZNIK 2008 – D1 EKSTRAKLASA „MŁODZIK”

9. kolejka: MMKS Concordia Elbląg 1:1 ZKS Olimpia Elbląg
(17min – I. Skomorok)

Był to mecz walki, a remis jest jak najbardziej sprawiedliwy. Spodziewaliśmy się, że gospodarze będą grać długą piłką na szybkich skrzydłowych. Byliśmy na to przygotowani i w grze obronnej poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Najbardziej cieszy, że w naszej grze można było dostrzec elementy, nad którymi pracujemy na treningach. Chcemy grać piłką, budować akcje, a kiedy trzeba przyspieszyć. I choć nie zawsze nam to jeszcze wychodzi, to właśnie po takiej szybkiej akcji zdobyliśmy bramkę w tym meczu. Dużo jeszcze pracy przed nami w tej materii, ale fajnie, że widać pierwsze efekty. Ciągle brakuje nam też chyba trochę odwagi, bo woli walki i determinacji chłopcom nie można odmówić. Bramkę tracimy, niestety, po raz kolejny po rzucie rożnym.

Podsumowując, był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Przy odrobinie szczęścia można było go wygrać. Cieszy mnie, że próbujemy grać to, co ćwiczymy. Widać też motywację i wiarę w własne możliwości. Jednak, żeby wskoczyć na wyższy poziom, chłopcy muszą dołożyć max zaangażowania i dyscypliny na treningach!

– Konrad Wasilewski.

 

rocznik 2009 – D2 EKSTRAKLASA „MŁODZIK”

9. kolejka: UKS Naki Olsztyn 1:1 ZKS Olimpia Elbląg
(22min – M. Burnos)

 

ROCZNIK 2007 – C1 EKSTRAKLASA „TRAMPKARZ”

11. kolejka: ZKS Olimpia Elbląg 4:0 Legia-Bart Bartoszyce
(7min – Krystian Kiełpiński; 13min, 54min – Dawid Czapliński; 69min – Julian Chojnacki)

Po tym meczu można być lekko zdziwionym, jak mogliśmy przegrać z tą drużyną na wyjeździe, bowiem goście w sobotę przez cały mecz ani razu nie zagrozili naszej bramce. Jednak sześć tygodni temu byliśmy inną drużyną, słabszą z kilkoma absencjami spowodowanymi kontuzjami.

Występując tym razem w roli gospodarza chcieliśmy od razu przejąć inicjatywę i kontrolować wydarzenia na boisku. To nam się udało, bowiem od początku chłopcy zagrali wysoko i agresywnie w obronie co uniemożliwiało Legii wyjście z własnej połowy. Przez 30 minut nasza gra układała się nam pod każdym względem: graliśmy po ziemi, dobrze wykorzystując długość i szerokość boiska, długo utrzymując się przy piłce i co chwila goszcząc w polu karnym gości. Ten bardzo dobry fragment zaowocował zdobyciem dwóch bramek, których autorami byli Krystian Kiełpiński oraz Dawid Czapliński. Ostatnie 10 minut już niestety w naszym wykonaniu nie było tak dobre, z tego względu że chłopcom włączył się „tryb podwórkowy”, co sprawiło, że gra stała się chaotyczna, rwana, nerwowa co nie znaczy, że wyrównana, ale z pewnością nie taka jak się uczymy.

W drugiej połowie w naszym zespole widać było, że jeszcze nie jesteśmy przygotowani na tak intensywną grę przez całe spotkanie, jak to było w dwóch pierwszych kwadransach, mimo to dalej mieliśmy przewagę w grze, którą udokumentowaliśmy strzeleniem jeszcze dwóch bramek.

Podsumowując, bardzo udany mecz, szczególnie pierwsze 30 minut, w których jakość, intensywność i realizacja założeń były na wysokim poziomie. W każdym meczu widzę progres tego zespołu i z tego cieszę się najbardziej, ale cieszy mnie również fakt, że ten progres widzą również chłopcy, którzy chętnie zaczynają ciężko trenować widząc swoje postępy. Za tydzień znowu będziemy lepsi, bo od jutra zaczynamy kolejny tydzień pracy i rywalizacji o pierwszy skład na następną sobotę.

– Rafał Starzyński.

 

ROCZNIK 2006 – CENTRALNA LIGA JUNIORÓW u-15

10. kolejka: ZKS Olimpia Elbląg 0:10 Legia Warszawa

 

ROCZNIK 2005 – B1 EKSTRAKLASA GR. SPADKOWA „JUNIOR MŁODSZY”

2. kolejka: ZKS Olimpia II Elbląg 1:0 Rona 03 Ełk
(74min – Sz. Szopiński)

 

ROCZNIK 2004 – B1 EKSTRAKLASA GR. MISTRZOWSKA „JUNIOR MŁODSZY”

2. kolejka: KS Constract Lubawa 1:2 ZKS Olimpia Elbląg
(22min – D. Kozera; 57min – A. Szantyr)