GRAŁA AKADEMIA (15-17.10)

Jak co tydzień zapraszamy na raport z piłkarskich boisk, na których gościły młodzieżowe zespoły Akademii Olimpii Elbląg. Znajdziecie tutaj wyniki, strzelców bramek, zdjęcia, a także aktualną tabelę dla poszczególnych roczników (po kliknięciu w kategorię).

ROCZNIK 2010
(BOHDAN KONARZEWSKI, ANTON KOLOSOV)

9. KOLEJKA, D2 MŁODZIK GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)

(MACIEJ SZPILA, TOMASZ GAPSKI)

9 KOLEJKA, D1 MŁODZIK GRUPA 2 (EKSTRAKLASA)
niedziela, 17 października, GODZINA 16:00

ZKS Olimpia Elbląg 4:1 SP Młode Lwy Mszanowo

1:0 – 15′ – Tomasz Łada
2:0 – 25′ – Mikołaj Burnos
3:0 – 27′ – Daniel Młynik
4:0 – 48′ – Jakub Zieliński

Bardzo dobra gra naszego zespołu w lidze młodzika przeciwko drużynie Młode Lwy Mszanowo. Dużo spokoju i odważnych decyzji pozwoliło nam stworzyć sobie wiele klarownych sytuacji strzeleckich.

9. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)

0:5 – 56′ – Tomasz Łada

Kolejne spotkanie za nami. Nasz zespół coraz lepiej odnajduje się na dużym boisku w grze 11- osobowej. Dziś jednak ważniejsza była jedność zespołu, który pokazał, że nawet w trudniejszych momentach możemy na siebie liczyć. Brawo drużyna!

(RAFAŁ STARZYŃSKI, KONRAD WASILEWSKI)

9. KOLEJKA, C1 TRAMPKARZ GRUPA 3 (I LIGA WOJEWÓDZKA)

0:9 – 77′ – Natan Pawłowski

Mecz bez większej historii. Gospodarze skupili się wyłącznie na obronie, przez co całe spotkanie ani razu nie zagrozili naszej bramce. W naszej grze początkowo brakowało dokładności, ale wraz z upływem kolejnych minut gra wyglądała coraz lepiej, a bramki były tylko kwestią czasu. Worek z bramkami rozwiązał Maksymilian Chojecki zdobywając piękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

ROCZNIK 2007
(RAFAŁ STARZYŃSKI)

10. KOLEJKA, C1 TRAMPKARZ (EKSTRAKLASA)

ZKS Olimpia Elbląg 2:1 GKS Mamry Giżycko

1:1 – 39′ – Dawid Czapliński
2:1 – 76′ – Alex Aniśkowicz

Od pierwszego gwizdka tego meczu goście korzystając z dosyć silnie wiejącego wiatru wyszli na nas wysoko, a my mieliśmy problemy z dokładnym otwarciem gry i przetransportowaniem piłki ze strefy niskiej do średniej. Już w 6 minucie po błędzie w takim wyprowadzeniu tracimy piłkę przed polem karnym i zawodnik gości zdecydował się na strzał, który po rękach naszego bramkarza wpada do siatki. Praktycznie przez całą połowę mieliśmy problem z umiejętną organizacją gry, a kiedy już nam się to udawało, to po stracie długie zagrania na szybkiego napastnika gości były bardzo niebezpieczne. Na szczęście jedną z nielicznych składnych akcji w pierwszej połowie sfinalizował Dawid Czapliński po zagraniu Adama Rychtera.

W drugiej połowie to my graliśmy z wiatrem i było trochę lepiej, aczkolwiek problemy z szybkim napastnikiem nam pozostały, a nasza organizacja gry pozostawiała sporo do życzenia. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego Alex Aniśkowicz.

Podsumowując, z pewnością nie był to nasz dobry występ. Dyspozycja dzisiejszego dnia była daleka od optymalnej, do tego szybko stracona bramka wprowadziła jeszcze sporo nerwowości w nasze poczynania. Oczekuję od zawodników zdecydowanie więcej jakości, nawet we fragmentach meczu, kiedy wynik jest niekorzystny. Z tego meczu praktycznie tylko wynik jest satysfakcjonujący, ale taka jest piłka, tydzień temu graliśmy dobrze i przegraliśmy 1:4, teraz graliśmy słabo i wygraliśmy. Od jutra pracujemy nad poprawą jakości w naszym rozegraniu.

ROCZNIK 2006
(PRZEMYSŁAW MARUSA)

10. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)
niedziela, 17 października, GODZINA 15:00

MKS Działdowo 1:0 ZKS Olimpia Elbląg

Pomimo znacznej przewagi na boisku i kilku stuprocentowych, niewykorzystanych sytuacji nasz zespół przegrał drugi mecz w tym sezonie. Przeciwnik oddał jeden strzał na naszą bramkę i to wystarczyło, aby 3 punkty zostały w Działdowie. Moi zawodnicy w dniu dzisiejszym grali zbyt indywidualnie, zapominając co to znaczy zespół i jako zespół przegraliśmy ten mecz.

ROCZNIK 2005
(WŁADYSŁAW OBRĘBSKI)

9. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY (EKSTRAKLASA)

0:6 – 88′ – Igor Tutaj

Wygrywamy mecz na szczycie z wiceliderem. Przed ostatnim meczem w sezonie zasadniczym prowadzimy w tabeli z 8 punktami przewagi.