Menu Zamknij

GRAŁA AKADEMIA (07-09.05)

To bo był całkiem udany weekend dla młodzieżowych grup naszej Akademii. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń, który powstał przy udziale naszych trenerów, sprawdźcie!

rocznik 2012 (t. wiercioch, d. ziemiańczyk)

W ten weekend chłopcy pauzowali od rozgrywek ligowych, natomiast nie oznaczało to rozbratu z piłką. W sobotę część grupy udała się do Pasłęka, gdzie rozegrała grę kontrolną, a pozostali wzięli udział w grze wewnętrznej. Jak zwykle nie brakowało dawki dobrej zabawy oraz zdrowej i sportowej rywalizacji.


rocznik 2010 (b. konarzewski, a. kolosov)

5. kolejka, i liga d2 młodzik grupa 2

piątek, 7 maja, godzina 15:00
ul. polna 36, lidzbark wamiński

MKS Polonia Lidzbark Warmiński 4:8 ZKS Olimpia Elbląg

Hubert Rombel x2
Dominik Fercho x2
Michał Żmijewski
Antoni Gronkowski
Oliwier Olszewski
Oskar Lewczuk

SKŁAD: Hubert Rombel, Dominik Fercho, Michał Żmijewski, Antoni Gronkowski, Oliwier Olszewski, Oskar Lewczuk, Bartosz Roszkowski, Wiktor Krzykwa, Mikołaj Stankiewicz, Szymon Drumiński, Bartosz Gołębiewski, Antoni Mierzejewski, Szymon Dziewiałtowicz, Mateusz Małczyński, Natan Orłowski, Kacper Cieślak

W pierwszej połowie graliśmy za wysoko w obronie i za wąsko w ataku. Poza tym szwankowała skuteczność. Za dużo bramek straciliśmy przez naszą ryzykowną grę jeden na jeden z tyłu. Na szczęście po przerwie zrobiło się trochę więcej miejsca na boisku, co spowodowało, że stwarzaliśmy sobie dużo okazji do strzelenia bramek. Druga połowa zakończyła się naszą zdecydowaną wygraną.

– podsumował trener Konarzewski.


rocznik 2009 (m. szpila, t. gapski)

5. kolejka, ekstraklasa młodzik d2 grupa 2

sobota, 8 maja, godzina 11:00
stadion miejski, ul. sienkiewicza 1, iława

ITS Jeziorak Iława 1:1 ZKS Olimpia Elbląg

1:1 – Mikołaj Burnos (46 min)

SKŁAD: Franciszek Kiejdo, Olivier Sokołowski, Aleksander Stolarski, Daniel Młynik, Bartosz Kłoczko, Łukasz Podwojewski, Tomasz Łada, Jakub Wawrzykowski, Błażej Bąk, Jakub Zieliński, Mateusz Miałdun, Szymon Urbański, Bartosz Wiktoruk, Mateusz Potorski, Czesław Żołędziewski, Mikołaj Burnos

W Iławie zagraliśmy przeciętne spotkanie. Z trudem przychodziło nam kreowanie akcji ofensywnych. Mimo, że mieliśmy dużą przewagę w posiadaniu piłki, a mecz toczył się głównie na połowie przeciwnika, to nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na stworzenie sobie dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Drużyna Jezioraka bardzo umiejętnie wytrącała nas z rytmu gry. Przed nami jeszcze dużo pracy. Konsekwentnie realizujemy długofalowy plan na rozwój naszego zespołu.

– podsumowali trenerzy.


rocznik 2008 (k. wasilewski, s. cierlicki)

5. kolejka, ekstraklasa młodzik d1 grupa 2

sobota, 8 maja, godzina 11:00
skrzydlata 1a, elbląg

ZKS Olimpia Elbląg 1:1 UKS Mały Jeziorak Iława

1:0 – Igor Skomorok (20 min)

SKŁAD: Beczkowski Oskar, Czerepski Krystian, Konon Kacper, Kossakowski Marcin, Król Jan, Kulig Maciej, Lichocki Igor, Łopacki Adam, Małczyński Maciej, Mrok Alex, Pasternak Jan, Rutkowski Maciej, Skomorok Igor, Tyszka Kacper, Wilczek Igor, Wojciechowski Szymon, Wojtal Kacper

Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i cierpliwie konstruowaliśmy akcje ofensywnie. Jednocześnie spokojna gra w obronie pozwoliła osiągnąć przewagę w tej części spotkania. W 20 minucie po bardzo dobrym podaniu Maćka Rutkowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Igor Skomorok i zdobył bramkę na 1-0.

W drugiej połowie goście zagrali zdecydowanie ofensywniej i wysokim presingiem. Często z pominiecie drugiej linii próbowali przenieść grę pod nasza bramkę. My staraliśmy się dalej grać piłką i próbować szybkich ataków skrzydłami. Mimo kilku okazji nie udało się podwyższyć wyniku, a na 10 minut przed końcem goście po rzucie rożnym zdobyli bramkę na 1-1.

To był bardzo fajny mecz z punktu szkoleniowego. Chłopcy musieli poradzić sobie w różnych sytuacjach. W I połowie grać spokojny atak pozycyjny , by w drugiej radzić sobie  z presingiem przeciwnika, szybciej operować piłką przy otwarciu gry czy próbach przeniesienia gry na połowę przeciwnika. I choć nie ustrzegliśmy się błędów, to było ich zdecydowanie mniej niż w poprzednich meczach.

Oczywiście szkoda, że nie udało się wygrać ale cieszy fakt, że w meczu było widać że mamy swój pomysł na grę i próbujemy go realizować.


rocznik 2006 (p. marusa)

2. kolejka, ekstraklasa TRAMPKARZ C1

sobota, 8 maja, godzina 11:00
STADION ŁAZIENKOWSKI, UL. ŁĄKOWA 8, LUBAWA

KS Constract Lubawa 0:1 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – Maciej Tobojka (29 min)

SKŁAD: Wysocki, Giza (Groszyk), Prystupa, Tomankiewicz, Winiarczyk, Zabłocki, Sznajder, Tobojka, Saunders (Mucha), Łoś, Kulikowski (Szablak)

W Lubawie spotkały się zespoły, które w bieżących rozgrywkach nie straciły jeszcze punktu, więc taki scenariusz zapowiadał duże emocje. Mecz odbywał się w bardzo trudnych warunkach, na błotnistym boisku bocznym lubawskiego klubu. Zespół Olimpii przystąpił do spotkania bardzo skoncentrowany, pilnując dobrej organizacji w defensywie i szukając swojego szczęścia w kontratakach. Po kilku akcjach ofensywnych, w pierwszej połowie na listę strzelców mogli wpisać się Maciej Tobojka i Filip Sznajder, lecz nie trafili w światło bramki. Gol dla Olimpii padł w 29. minucie. Maciej Tobojka wkręcił „rogala” bezpośrednio z rzutu rożnego i piłka zatrzepotała w prawym okienku zespołu gospodarzy. Druga połowa miała podobny obraz. Olimpia broniła wyniku, a gospodarze wszelkimi sposobami próbowali wydrzeć zwycięstwo elblążanom. Minutę przed zakończeniem meczu, w sytuacji sam na sam z Aronem Wysockim mógł stanąć jeden z napastników Constraktu. Tę sytuację przerwał faulem Marcel Prystupa, przypłacając to czerwoną kartką i usunięciem z boiska. Rzut wolny wymierzony 20 metrów od naszej bramki trafił w mur i na tym sędzia zakończył zawody.

Gratuluje chłopcom pełnego zaangażowania i  realizacji założeń taktycznych. Gratuluję Marcelowi podjęcia trudnej decyzji poświęcenia siebie dla zespołu, dla obrony wyniku sportowego i bardzo żałuję, że nie będzie mógł grać za tydzień, kiedy spotkamy się z Żuri Olsztyn, kolejną drużyną bez porażki. Emocje na pewno będą gwarantowane.


rocznik 2005 (w. obrębski)

2. kolejka, ekstraklasa junior młodszy b1

niedziela, 9 maja, godzina 13:00
boisko przy ul. skrzydlatej, elbląg

ZKS Olimpia Elbląg 3:0 UKS Naki Olsztyn

1:0 – Filip Kasprzykowski (5 min)
2:0 – Dawid Winiarski (76 min)
3:0 – Wojciech Stróżewski (90+3 min)

SKŁAD: Damian Kowalczyk, Maciej Kruczyński, Kacper Łaszak, Filip Sokół, Mikołaj Sanocki, Filip Kasprzykowski, Filip Lipka, Konrad Żebrowski, Artur Łąpieś, Tymoteusz Pryczkowski, Dawid Olejniczak

Z ławki zagrali: Dawid Winiarski, Wojciech Stróżewski, Kordian Stolarowicz, Alan Dziurdzia, Rafał Fidurski, Michał Ruciński

Pełna galeria po kliknięciu w zdjęcie poniżej

[ngg src=”galleries” ids=”79″ display=”basic_slideshow”]

rocznik 2004 (a. urbanowicz)

 

5. kolejka, i liga junior a1 grupa 2

niedziela, 9 maja, godzina 11:00
stadion miejski, ul. botaniczna 4, braniewo

MKS Zatoka Braniewo 0:11 ZKS Olimpia Elbląg

Jakub Branecki x5
Konrad Łabecki x2
Kacper Olesiński x2
Filip Redesiuk
Igor Tutaj

SKŁAD: Jakub Kosowski – Aleksander Okuniewski, Filip Redesiuk, Sebastian Brzuziewski, Norbert Berdyczko, Filip Godlewski, Filip Dunaj, Krzysztof Płaza, Konrad Łabecki, Sebastian Wojnowski, Jakub Branecki

Po przerwie grali: Kacper Olesiński, Daniel Wójcik, Igor Tutaj, Jan Baranowski.