GRAŁA AKADEMIA (01-06.06)

Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami, a więc oznacza to, że wchodzimy w decydujące fazy rozgrywek i już za moment poznamy mistrzów w poszczególnych rocznikach. Zapraszamy na cotygodniowy raport z piłkarskich boisk, na których gościły młodzieżowe zespoły Akademii Olimpii Elbląg.

ROCZNIK 2010 (B. KONARZEWSKI, A. KOLOSOV)

0:12 – Aleksander Oleniak (60 min)

SKŁAD: Bartosz Roszkowski, Michał Żmijewski, Mikołaj Stankiewicz, Wiktor Krzykwa, Bartosz Gołębiewski, Hubert Rombel, Mateusz Małczyński, Oskar Lewczuk, Antoni Gronkowski

REZERWOWI: Daniel Wójcik, Natan Orłowski, Artem Kolosov, Szymon Drumiński, Aleksander Oleniak, Kacper Cieślak, Oliwier Olszewski

0:3 – Mateusz Potorski (51 min)

SKŁAD: Franciszek Kiejdo, Tomasz Łada, Bartosz Wiktoruk, Czesław Żołędziewski, Jakub Zieliński, Szymon Urbański, Jakub Wawrzykowski, Mateusz Potorski, Daniel Młynik

REZERWOWI: Piotr Grzegorek, Mateusz Miałdun, Mateusz Jonik, Błażej Bąk, Łukasz Podwojewski, Marcin Błaszczak

Pierwsza połowa meczu w Ostródzie była przeciętna w naszym wykonaniu. Nasza drużyna utrzymywała się głównie przy piłce, niestety pod bramką przeciwnika nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na zdobycie bramki. W drugiej połowie widać było większe zaangażowanie naszych zawodników. Przełożyło się to na kreowanie ciekawszych i skutecznych akcji ofensywnych. Nasi zawodnicy przyzwyczajają się do formy treningów opartej głównie na małych grach i dużej intensywności. W przyszłym sezonie zawodnicy powinni być już zaadoptowani do oferowanego przez nas środowiska gry, więc będzie im łatwiej utrzymać wysoką formę podczas całego sezonu.

– podsumowali wspólnie trenerzy.

rocznik 2008 (k. wasilewski, s. cierlicki)

mecz sparingowy

niedziela, 6 czerwca, godzina 11:00
ul. skrzydlata 1a, elbląg

ZKS Olimpia Elbląg 2:6 Pomezania Malbork

1:4 – Igor Skomorok
2:6 – Jakub Baprawski

KADRA: Baprawski Jakub, Beczkowski Oskar, Czerepski Krystian, Klonowski Patryk, Konon Kacper, Kossakowski Marcin, Król Jan, Krupiński Aleksander, Kulig Maciej, Lichocki Igor, Łopacki Adam, Magoń Dominik, Małczyński Maciej, Pasternak Jan, Rutkowski Maciej, Skomorok Igor, Skowroński Janek, Tumowski Wojciech, Wilczek Igor, Wojciechowski Szymon

Korzystając z faktu, że w ostatni weekend nie graliśmy meczu ligowego, rozegraliśmy sparing z drużyna trampkarza Pomezanii Malbork (rocznik 2007). Był to pierwszy dla nas mecz na boisku pełnowymiarowym i rozegranym po jedenastu (w kategorii młodzik, w której aktualnie występujemy, mecze rozgrywa się na skróconym boisku po dziewięciu zawodników). W takiej konfiguracji będziemy grać już od najbliższej rundy, dlatego sparing ten wykorzystaliśmy do zapoznania się z nowym systemem.

Drużyna gości zdecydowanie dominowała nad nami fizycznie i motorycznie. Miało to bardzo duży wpływ na przebieg meczu, szczególnie w pierwszej tercji tego spotkania. Widać było, że chłopcy są lekko przestraszeni i boja się zagrać agresywniej z silniejszym przeciwnikiem. Z upływem minut zaczęliśmy jednak grać bardziej odważnie i zdecydowanie. Szczególnie podobać mogły nasze próby kreowania akcji ofensywnych w środku pola, gdzie fajnie operowaliśmy piłką i utrzymywaliśmy się przy niej przez dłuższy czas. Ciężko jednak było stworzyć sobie dogodne sytuacje strzeleckie, przy przeciwnikach czasami dwa razy większych i silniejszych. Równie ciężko grało się nam w obronie, ale właśnie to takie mecze uczą najwięcej i to właśnie był priorytet tego spotkania – jak najwięcej się nauczyć.

Podsumowując, bardzo fajny mecz. O wyniku, który nie był tu najważniejszy, zdecydowała przewaga fizyczna gości. My natomiast cieszymy się, że im dłużej spotkanie się toczyło, tym piłkarsko wyglądaliśmy coraz lepiej.

2:1 – Krystian Kiełpiński (62 min)

SKŁAD: Natan Pawłowski, Alan Antczak, Oliwier Turulski, Witold Dettlaff, Ksawery Kościuk, Dawid Czapliński, Tymon Szczygłowski, Adam Podkalicki, Krystian Kiełpiński, Alex Aniśkowicz, Adam Rychter.

REZERWOWI: Łukasz Szulago (75′), Julian Chojnacki (41′), Bartosz Łabecki (60′), Maciej Patalas (71′), Maksymilian Chojecki (50′), Igor Wityczyn (60′), Szymon Majewski (50′).

Mecz od samego początku był wyrównany, widać było obawę gospodarzy, którzy nie atakowali nas za wysoko, raczej czekali na nasz błąd lub jakiś stały fragment gry i długie podanie w nasze pole karne. Takimi prostymi środkami Stomil chciał wygrać ten mecz. My uczymy się trochę, a może nawet bardzo inaczej i niestety w końcowej fazie pierwszej połowy przytrafił nam się błąd w otwarciu gry, który wykorzystali gospodarze. Mimo, że nie graliśmy jakoś bardzo dobrze, to były w tym fragmencie momenty, kiedy zamykaliśmy gospodarzy na własnej połowie, niestety zabrakło konkretów w ofensywie.

W drugiej części obraz gry był już bardziej chaotyczny, co sprzyjało gospodarzom, niestety nam znowu przytrafił się duży błąd przy otwieraniu akcji od bramkarza i dostaliśmy bramkę na 2:0. Za chwilę, chyba w najładniejszej akcji meczu strzeliliśmy bramkę kontaktową, ale na więcej nie było nas stać. Gospodarze jeszcze po jednej z wrzutek w nasze pole karne na tzw. „aferę” zdobyli trzeciego gola i wygrali ten mecz.

Podsumowując, nie był to jakiś wybitny mecz w naszym wykonaniu. Można by powiedzieć, że nawet słaby, ale gdyby nie dwa fatalne błędy w rozegraniu gospodarze nie zagrozili nam niczym innym, jak próbą długiego podania w nasze pole karne. Te błędy nas bolą, jesteśmy z tego powodu smutni i rozgoryczeni, ale one wynikały z braku doskonałości w elementach, jakich się uczymy. Jako zespół nie wybieramy najprostszych rozwiązań i nie wykopujemy piłki jak najdalej z piątego metra tylko próbujemy rozegrać piłkę i wyjść spod pressingu podaniem po ziemi, co jest zdecydowanie trudniejsze.  Oczywiście nie chcę zakłamywać rzeczywistości, mieliśmy za mało argumentów w ofensywie, nie zagraliśmy jako zespół dobrze, popełniliśmy dwa katastrofalne błędy indywidualne, ale to były błędy wynikające z tego, jakie rozwiązania wybieramy i jakich się uczymy. I już od poniedziałku ruszamy doskonalić te elementy, żeby z każdym dniem być coraz lepszymi.

– podsumował trener Rafał Starzyński.

rocznik 2006 (p. marusa)

1. kolejka, ekstraklasa TRAMPKARZ C1 (grupa mistrzowska)

sobota, 5 czerwca, godzina 10:30

SMP Żuri Olsztyn 3:3 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – Maciej Tobojka (5 min)
2:2 – Paul Saunders (75 min)
2:3 – Jan Piróg (80 min)

SKŁAD: Aron Wysocki, Marcel Prystupa, Borys Duda, Maciej Tobojka, Filip Sznajder, Mateusz Szablak, Paul Saunders, Tomasz Łoś, Bartłomiej Kołakowski, Igor Winiarczyk, Dorian Tomankiewicz

REZERWOWI: Jan Piróg (50′), Maciej Kulikowski (72′), Wojciech Groszyk (57′), Tymoteusz Giza (67′), Jakub Grzywacz, Maciej Bednarczuk, Michał Zabłocki

W Olsztynie zmierzyli się lider i wicelider tabeli. Mecz stał na wysokim poziomie, a emocje trwały od pierwszego, do ostatniego gwizdka sędziego. W 5. minucie spotkania Maciej Tobojka zdecydował się na strzał z 25. metrów i piłka wylądowała w prawym rogu bramki gospodarzy. Chwilę później sytuację na podwyższenie wyniku miał Paweł Saunders, lecz nie zdołał pokonać bramkarza. Zespół Żuri odpowiadał kontratakami i po jednym z nich Dorian Tomankiewicz uratował Olimpię przed stratą gola wybijając piłkę z linii bramkowej.

W drugą części meczu lepiej weszli gospodarze i po minucie od wznowienia gry cieszyli się z wyrównania. W 59. minucie zespół Żuri wyszedł na prowadzenie po strzale z rzutu wolnego, lecz Olimpijczycy do końca walczyli o wygraną. W 75. minucie Paweł Saunders wykorzystał dośrodkowanie Wojciecha Groszyka i było 2:2. W ostatniej minucie spotkania Jan Piróg z 23 metrów przymierzył w samo okienko i Olimpia wyszła na prowadzenie. Gdy już wszyscy myśleli, że komplet punktów pojedzie do Elbląga, w doliczonym czasie gry gospodarze strzelili gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, zabrakło niewiele do pełni szczęścia i wygranej. Dalej liczymy się w walce o mistrzostwo.

– podsumował trener Przemysław Marusa.

rocznik 2005 (w. obrębski)

Wysoka wygrana nad Roną oznacza, że w najbliższą niedzielę (13.06) poznamy mistrza rozgrywek, który powalczy o grę w Centralnej Lidze Juniorów. Na Stadionie Miejskim przy ul. Agrykola 8 spotkają się juniorzy młodsi Olimpii Elbląg oraz Constractu Lubawa, a więc wicelider z aktualnym liderem tabeli, których dzielą 3 punkty. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45 przy świetle jupiterów, a my już teraz serdecznie zapraszamy na trybuny stadionu. Wasze wsparcie na pewno doda zawodnikom skrzydeł!