GRAŁA AKADEMIA (01-03.10)

Przed nami pierwszy październikowy raport z piłkarskich boisk, na których występowały młodzieżowe zespoły Akademii Olimpii Elbląg. Wyniki, strzelców bramek oraz podsumowania trenerów poszczególnych roczników znajdziecie w materiale poniżej.

ROCZNIK 2010
(BOHDAN KONARZEWSKI, ANTON KOLOSOV)

6. KOLEJKA, D2 MŁODZIK GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)

(MACIEJ SZPILA, TOMASZ GAPSKI)

7. KOLEJKA, D1 MŁODZIK GRUPA 2 (EKSTRAKLASA)

0:5 – 60 min – Natan Wróbel

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Przez cały mecz cierpliwie budowaliśmy akcje w ataku pozycyjnym. Dodatkowo świetnie wyglądał nasz pressing, który uniemożliwił przeciwnikom wychodzenie poza obszar własnej połowy.

7. KOLEJKA, C2 TRAMPKARZ GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)
niedziela, 3 października, GODZINA 14:30

AP Polonia 2018 Pasłęk 2:1 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 53 min – Mikołaj Burnos

W tym meczu nasz zespół również wyglądał bardzo dobrze realizując podobne założenia jak w lidze młodzika. Niestety z tą różnicą, że pod bramką przeciwnika dużo ciężej było nam znaleźć sposób na celne uderzenie do bramki murowanej przez drużynę z Pasłęka.

3:2 – 69 min – Aleksander Krupiński

Dwie bardzo różne połowy w naszym wykonaniu. Pierwsza, w której przeważamy i dominujemy nad przeciwnikiem. Tylko naszej słabej skuteczności goście zawdzięczają, że nie stracili więcej bramek. W drugiej połowie dajemy się zepchnąć do defensywy, mamy problemy z utrzymaniem się przy piłce, gramy chaotycznie i nerwowo. W końcówce jednak kilka razy groźnie atakujemy i strzelamy bramkę na wagę zwycięstwa. Gratuluję chłopakom zwycięstwa, liczę że doda im on wiary we własne możliwości.

ROCZNIK 2008/2007
(RAFAŁ STARZYŃSKI, KONRAD WASILEWSKI)

7. KOLEJKA, C1 TRAMPKARZ GRUPA 3 (I LIGA WOJEWÓDZKA)

1:1 – 55 min – Oliwier Turulski

Po bardzo emocjonującym meczu przegrywamy 1:2. Po fatalnym wejściu w mecz i szybko straconej bramce nie mogliśmy przez długi czas znaleźć swojego rytmu gry i goście mieli przewagę. W końcowych fragmentach pierwszej połowy i od początku drugiej nasza gra wyglądała już lepiej i zaowocowała bramką, niestety nie ustrzegliśmy się też błędu, który wykorzystali goście. Gratulujemy zwycięzcom, ale absolutnie nie składamy broni i walczymy dalej.

ROCZNIK 2006
(PRZEMYSŁAW MARUSA)

8. KOLEJKA, B1 JUNIOR MŁODSZY GRUPA 2 (I LIGA WOJEWÓDZKA)
niedziela, 3 października, GODZINA 12:00

KS Constract Lubawa 0:2 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 – 29 min – Jan Piróg
0:2 – 62 min – Michał Zabłocki

W Lubawie spotkali się lider i wicelider tabeli. Wyszliśmy na ten mecz bardzo zmotywowani. Po nerwowych 10. minutach przejęliśmy inicjatywę i stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Pierwszą bramkę po indywidualnej akcji zdobył Jan Piróg. W drugiej połowie utrzymaliśmy dobrą jakość gry i drugiego gola zdobył Michał Zabłocki po podaniu Macieja Kulikowskiego. W 75. minucie Filip Tylec obronił rzut karny. Po końcowym gwizdku sędziego zmiana na fotelu lidera stała się faktem.