Menu Zamknij

GKS vs OLIMPIA (eWinner 2. Liga)

Piłkarzy Jacka Trzeciaka czeka bardzo daleka podróż oraz niewątpliwie trudny bój na stadionie przy ul. Bukowej. W ramach odrobienia zaległości z 27. kolejki drużyna Olimpii Elbląg zmierzy się z GKS-em Katowice.

Przedostatnia część maratonu ma miejsce w Katowicach. Drużyna Olimpii od 24 kwietnia rozgrywa mecze co 3-4 dni, a zakończenie tej wymagającej przeprawy będzie miało miejsce 9 maja przy ul. Agrykola 8 po spotkaniu ze Zniczem Pruszków. Później Związkowi będą mieli trochę odpoczynku i powrócą do walki o drugoligowy byt 19 maja (środa).

Zanim jednak złapią oddech muszą dać z siebie bardzo dużo na stadionie GKS-u Katowice, a więc zespołu liczącego się w walce o bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy. Ekipa Rafała Góraka opuściła niedawno miejsce wicelidera, jednak wciąż ma do nadrobienia kilka kolejek i nie można o tym zapomnieć. Mają na swoim koncie 56 punktów, a niewiele ponad połowę tego dorobku zdobyli grając na własnym terenie. Pomimo braku kibiców ich dom to olbrzymi atut, a pośród zespołów najlepiej punktujących u siebie plasują się na 3. miejscu.

Zespół z Elbląga spotka się z zespołem chcącym za wszelką cenę zamazać dwie świeże plamy, które powstały po meczach z Garbarnią oraz rezerwami Śląska Wrocław. Żaden kibic GieKSy nie chciałby obejrzeć powtórki z poprzedniej kampanii, gdy ich zespół na finiszu rozgrywek obniżył swoje loty i zaprzepaścił olbrzymią szansę na powrót do 1. Ligi.


Zawody poprowadzi arbiter Robert Marciniak z Krakowa, a wspomagać na liniach będą go Marcin Ciepły oraz Jarosław Mikołajewski. W roli sędziego technicznego obejrzymy Sebastiana Krasnego.


27. kolejka, EWINNER 2. liga

GKS Katowice (3.) vs ZKS Olimpia Elbląg (18.)

Stadion gks katowice, ul. bukowa 1a
środa, 5 MAJA, godzina 18:00


Bezpłatna transmisja w mobilnej aplikacji eWinner oraz na platformie SPORTIZE po wykupieniu miesięcznego abonamentu (23,99 zł).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: