Menu Zamknij

GARBARNIA vs OLIMPIA (eWinner 2. Liga)

Olimpię Elbląg czeka starcie z kolejnym rywalem, który chciałby spróbować swoich sił w barażach o FORTUNA 1. Ligę, jednak aby tego dokonać, musi punktować, bo chętnych na zakończenie sezonu na miejscach 5.-6. jest jeszcze kilku. Garbarnia Kraków będzie gospodarzem najbliższego pojedynku z udziałem Olimpii Elbląg, która także do samego końca musi starać się zdobycze punktowe. Pierwszy gwizdek arbitra w sobotę o godzinie 17:00.

Wiele wskazuje na to, że czeka nas bardzo intrygujący mecz. Oba zespoły mają swoje cele do zrealizowania, a zbliżający się wielkimi krokami koniec sezonu jeszcze bardziej podnosi ciężar gatunkowy najbliższego widowiska. Teraz każdy zdobyty punkt ma ogromne znaczenie w ułożeniu się drużyn w tabeli, a przecież do rozegrania pozostały raptem 3 kolejki.

Prowadzona przez trenera Łukasza Surmę Garbarnia przed 36. kolejką zajmuje 8. miejsce w tabeli eWinner 2. Ligi z dorobkiem 50 punktów. Tyle samo na swoim koncie mają zarówno Skra Częstochowa, KKS 1925 Kalisz oraz Stal Rzeszów. W takiej sytuacji o pozycji wymienionych drużyn decyduje tzw. „mała tabela”, która uwzględnia mecze bezpośrednie i zdobyte w nich punkty oraz strzelone/stracone bramki. Kwestia zakończenia sezonu na miejscu barażowym wciąż pozostaję w Krakowie sprawą otwartą, a być może o szczęśliwym finale zadecyduje ostatni mecz sezonu, podczas którego Garbarnia zmierzy się na własnym terenie ze Skrą. Żeby było ciekawiej, ekipa z Częstochowy będzie pauzowała w przedostatniej kolejce, a to wiążę się z doskonałą okazją dla pozostałych drużyn na wywalczenie sobie korzystnych lokat.

Podobnie będzie działo się na dole. Tam mamy aż 6 drużyn (w tym Olimpię), które prawdopodobnie z każdą zakończoną kolejką będą wprowadzały przetasowania w hierarchii. Ciekawie zapowiada się najbliższy pojedynek Bytovii z rezerwami Lecha, warto też przyglądać się do końca wynikom Błękitnych Stargard. Godne odnotowania jest, że różnica pomiędzy 19. a 14. miejscem w tabeli to raptem 4 punkty, a to gwarantuje nam emocje do ostatnich minut sezonu.

Zawody poprowadzi arbiter Damian Gawęcki z Kielc, a wspomagać na liniach będą go Michał Pierściński oraz Katarzyna Wójs. W roli sędziego technicznego obejrzymy Pawła Kuklę.


36. kolejka, eWinner 2. Liga

RKS Garbarnia Kraków (8.) vs ZKS Olimpia Elbląg (18.)

29 maja, sobota, godzina 17:00
rydlówka 23, kraków


Transmisja w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz na platformie SPORTIZE (miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi)


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: