Menu Zamknij

forBET IV liga: PRZEPŁYNĄĆ JEZIORAK

Rezerwy Olimpii Elbląg muszą być dla przeciwników drużyną nieprzewidywalną niczym rosyjska ruletka. Dopóki nie sprawdzą wyjściowego składu, mogą się obawiać, że naciśnięcie spustu rewolweru może być zabójcze. Czy druga drużyna żółto-biało-niebieskich wstawi do bębna ostrożne naboje, przekonamy się w niedzielę, 20 października, w meczu z Jeziorakiem Iława.

Zgodnie z przyjęta filozofią, rezerwy Olimpii są przede wszystkim miejscem do zbierania pierwszych szlifów w seniorskiej piłce dla młodzieżowców. Zespół podbija punktowo klasyfikację Pro Junior System, inaczej się wiedzie w forBET IV lidze. Obecnie trzynasta lokata z dziesięcioma zdobytymi punktami. Olimpia II wygrała trzykrotnie, dwa razy mając w składzie graczy ze statusem drugoligowców. Podopieczni trenera Noconia swój mecz rozegrają w sobotę 19 października, zatem być może dzień później, w meczu rezerw, ujrzymy kilku zawodników z pierwszej drużyny.

Jeziorak Iława w wielu opiniach był wymieniany jako jeden z głównych faworytów do wygrania ligi. Rzeczywistość na razie każe oglądać plecy znakomitego GKS-u Wikielec, absolutnego lidera, który zdobył komplet 33 punktów. Jeziorak jest w tej chwili trzeci z 22 oczkami. Na taki bilans złożyło się siedem zwycięstw i remis. Piłkarze z Iławy trzykrotnie spędzali smutne wieczory po przegranych. Po ostatnim zwycięstwie nad Tęcza w Biskupcu wydłużyli serię zwycięstw z rzędu do trzech meczów.

– Naszym założeniem jest przede wszystkim zanotowanie progresu względem minionego sezonu. Założyliśmy cel minimalny – 3 miejsce. Najlepiej byłoby być jednak o te dwa oczka wyżej. – mówił przed sezonem na łamach Skarbu Kibica trener Jezioraka Iława Wojciech Figurski.
           

Olimpia II  Elbląg – Jeziorak Iława w niedzielę, 20 października, na stadionie Miejskim przy Agrykola o godz. 15:00.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba