Menu Zamknij

EL-FUTBOL DRUGIM PARTNEREM OLIMPII!

Kilka dni temu, podczas podpisywania umowy z AP Piekarczyk, koordynator Akademii Olimpii Elbląg – Karol Przybyła, zapowiedział nawiązanie kolejnej współpracy z inną elbląską akademią piłkarską. Bynajmniej te słowa nie były rzucane na wiatr, bo oficjalnie od wczoraj (28.05) do grona klubów partnerskich Olimpii dołącza także Akademia Młodego Piłkarza El-Futbol!

Od dłuższego czasu prowadziliśmy bardzo owocne rozmowy z Olimpią. Klub przedstawił nam swoje warunki i zaakceptował nasze potrzeby. Nasi właściciele podpisali umowę z reprezentującym Klub koordynatorem Karolem Przybyłą. Jesteśmy zadowoleni z rozwoju sytuacji, ponieważ patrząc na przestrzeni lat, tego jak prowadzone jest środowisko piłkarskie w Elblągu, ta decyzja jest fundamentalna do wzmacniania elbląskiego sportu. Od zawsze celem nadrzędnym naszej Akademii jest wychowanie dzieci przez wszczepienie pasji do piłki nożnej. Ponadto poprzez doświadczenie i umiejętności naszych trenerów chcemy ukształtować piłkarsko naszych podopiecznych, wiedząc jak ważne są pierwsze kroki w świecie futbolu. Liczymy na owocną współpracę.

– czytamy na stronie www.el-futbol.pl.

Jakie są główne założenia umowy?

  • Udostępnienie boisk dla Akademii El-Futbol, które są w opiece ZKS Olimpia przy ul. Moniuszki oraz ul. Skrzydlatej;
  • Wsparcie dla Akademii oraz pełna współpraca odnośnie przekazywania zawodników;
  • Dodatkowe treningi specjalistyczne z klubem ZKS Olimpia Elbląg;
  • Wsparcie merytoryczne i staże szkoleniowe dla trenerów Akademii;
  • Zaproszenia na mecze seniorów ZKS Olimpia Elbląg;
  • ZKS Olimpia ma pierwszeństwo odnośnie wyróżniających się zawodników El-Futbol po zakończeniu wieku Orlik.

Akademia El-Futbol będzie współpracować z Olimpią także w kwestii tworzenia klas piłkarskich w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu.

Witamy w drużynie i do zobaczenia, miejmy nadzieję, już niebawem na A8!