DRUGIE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU (forBET IV LIGA)

Udaje się rezerwom Olimpii powstrzymać na własnym stadionie drużynę Granicy Kętrzyn. Druga wygrana z rzędu pozwala Związkowym uplasować się na 5. lokacie z dorobkiem 7 punktów.

Mecz z udziałem rezerw w 4. kolejce rozgrywek forBET IV Ligi przeniósł nas na Agrykola 8, gdzie zespołowi Karola Przybyły przyszło zmierzyć się z Granicą Kętrzyn. Goście przyjechali do Elbląga zmobilizowani i skupieni na zdobyciu 3 punktów, jednak tego dnia na ich drodze stanął dobrze zorganizowany zespół, który dodatkowo otrzymał wsparcie z seniorskiej drużyny Olimpii. Trener Łukasz Kowalski pozwolił kilku swoim podopiecznym na wybieganie określonej liczby minut, a byli to: Klaudiusz Krasa, Michał Ressel, Karol Styś, Marcin Bawolik, Eryk Filipczyk oraz Paweł Rutkowski.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 7. minucie spotkania, po zamieszaniu w polu karnym i wybiciu futbolówki w okolice 16. metra, do piłki dopadł Kamil Schlass i mocnym uderzeniem trafił do siatki Pawła Rutkowskiego. Młodzi Olimpijczycy potrzebowali więcej czasu na „złapanie” odpowiedniego rytmu oraz wyczucia swojego rywala. Po nieudanym początku, z minuty na minutę ich gra zaczęła wyglądać znacznie lepiej, aż w końcu nastała 20. minuta. Z prawej strony boiska dobrym dośrodkowaniem popisał się Mariusz Bucio, który zauważył wbiegającego w pole karne Karola Stysia, a ten precyzyjnie posłał piłkę do siatki strzałem głową.

Jeszcze chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę spotkania bardzo bliski zdobycia bramki z rzutu karnego był Michał Ressel, jednak jego strzał odbił się od poprzeczki i opuścił pole karne.

Druga połowa także przyniosła bramkę już na samym jej początku. Po serii błędów drużyny przyjezdnej udało się wbiec z piłką w pole karne, a tam najwięcej spokoju zachował Mariusz Bucio, który do asysty dołożył zwycięskie trafienie.

Jeszcze na kilkanaście minut przed końcem meczu goście z Kętrzyna byli bardzo bliscy zdobycia bramki, a konkretnie Marcin Dwulat, jednak jego uderzenie głową zdołał instynktownie sparować na słupek Paweł Rutkowski, dzięki któremu Olimpia inkasuje komplet punktów i wskakuje na 5. pozycję w tabeli.

Pełny skrót z tego spotkania zobaczycie w najnowszym Magazynie forBET IV Ligi, który ukaże się na kanale WMZPN na YouTube o godzinie 20:00.