Menu Zamknij

DRUGI TYDZIEŃ PRZYGOTOWAŃ

Urlopy za nami, drużyna jest już w pełnym składzie osobowym, a przed Olimpią Elbląg kolejny tydzień przygotowań do nowego sezonu 2. Ligi. O tym, co czeka Związkowych w zbliżających się dniach krótko powiedział nam trener Łukasz Kowalski.


Olimpia Elbląg:
Pierwsza część przygotowań zakończona. Jak okiem trenera oceni Pan ubiegły tydzień?

Łukasz Kowalski: Trzeba zacząć od tego, że trenowaliśmy bez pięciu podstawowych zawodników, którzy mieli jeszcze urlopy, do tego było kilku testowanych. Skupiliśmy się głównie na takim wstępnym przygotowaniu do tego, co czeka nas w najbliższych tygodniach. Do tego część podopiecznych już zagrało swoje minuty w rezerwach, niektórzy nadrobili zaległości, więc plan na zeszły tydzień został zrealizowany. Ten tydzień będzie jeszcze mocniejszy, do tego chcemy dołożyć kilka jednostek indywidualnych dla tych, którzy dołączyli do nas z klubów niższej klasy rozgrywkowej. Tam rozbrat z piłką i prawdziwym treningiem był dłuższy, więc czeka ich dodatkowa praca, bo jak wiemy ten tydzień poprzedza mecz w Pucharze Polski. Teraz możemy pozwolić sobie na mocniejszą pracę, a w przyszłym tygodniu już przejdziemy w normalny mikrocykl startowy i będziemy pracować jak w normalnym cyklu tygodniowym.

OE: Co ze stanem zdrowia Lewandowskiego i Krasy?

ŁK: Tomek Lewandowski, pomimo otrzymania dłuższego urlopu, trenuje już od początku przygotowań, nie brał tylko udziału w testach wydolnościowych i szybkościowych, nie narzeka na urazy. Klaudiusz zagrał przedwczoraj w spotkaniu rezerw, więc z nim też już jest wszystko w najlepszym porządku. Mam nadzieję, że grupa powracająca z urlopów niczego sobie nie zrobiła na grillu i są w pełni zdrowia.

OE: Czy proces budowania zespołu można powoli uznać za skończony, czy może jeszcze doczekamy się jakiegoś newsa o przyjściu nowego zawodnika na A8?

ŁK: Chcemy jeszcze wzmocnić ofensywę. Czekamy na odpowiedź jednego z zawodników, który aktualnie przechodzi testy w jednym z klubów Ekstraklasy. Jeżeli mu się nie uda, oczywiście życzę mu jak najlepiej, to wrócimy do rozmów i być może uda nam się go przekonać, żeby do nas dołączył.

 

Ten tydzień drużyna rozpocznie od analizy sparingu z Arką Gdynia (0:0 – przyp. red.), by potem przejść do zajęć na siłowni oraz boisku. W następnych dniach piłkarze będą spotykali się codziennie na treningach na boisku przy ul. Moniuszki 29. Niedziela będzie dniem wolnym.

Spotkanie I rundy Pucharu Polski z Chojniczanką odbędzie się 21 sierpnia (piątek) o godzinie 19:30 w Chojnicach.