Menu Zamknij

DRUGA LIGA WRACA NA A8

Runda wiosenna rozgrywek 2. ligi ruszyła na dobre. Po niezapomnianych emocjach w Łodzi czeka nas (wreszcie) pierwsze spotkanie na Agrykola 8. Jutro o godzinie 17:00 sędzia rozpocznie zawody, w których udział wezmą zespoły Olimpii Elbląg oraz GKS-u Katowice.

Powoli zapominamy o tym, co działo się w ubiegłą niedzielę, choć moglibyśmy o tym spotkaniu rozmawiać godzinami. Przed nami jednak kolejny rywal, który piłkarsko stoi równie na bardzo wysokim poziomie.

Trójkolorowi aktualnie zajmują trzecią pozycję w ligowej stawce z dorobkiem 41 punktów. Bilans bramkowy 38:21 przedstawia ich jako trzecią najskuteczniejszą drużynę w całej lidze oraz czwartą najbardziej szczelną defensywę. Nic też dziwnego, że zespół Rafała Góraka uznawany jest jako jeden z głównych kandydatów do awansu na zaplecze Ekstraklasy. Do tego potrzebować będą punktów, a o nie w ostatnim spotkaniu dobrze nie zadbali. Remis na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard nie był zapewne w ich planach, a więc odkupienia wśród kibiców będą szukali podczas najbliższych zawodów.

Momentami gramy dobrze, gramy tak jak należy. Jednak ilość indywidualnych błędów w meczu z Błękitnymi była zatrważająca. Mamy przed sobą jeszcze wiele pracy i wiele do poprawy. Co to przyniesie? Zobaczymy w maju.

– mówił po spotkaniu trener Rafał Górak (źródło www.gkskatowice.eu).

Piłkarze Adama Noconia są w innej sytuacji. Oni swoją postawą zbudowali kolejny pomnik, lecz w ich rękach pozostaje teraz jego obrona. Przed meczem z GieKSą ciężko wskazać Związkowych w roli faworyta, ale też nie pozostają skazani na porażkę. Pierwszy mecz w Katowicach pokazał doskonale na co stać Olimpię, która jako pierwsza wyszła wtedy na prowadzenie za sprawą Damiana Szuprytowskiego. Niestety w drugiej połowie gospodarze doprowadzili do remisu i finalnie zawody przy ul. Bukowej zakończyły się podziałem punktów. Jak będzie w rewanżu na A8? Przekonamy się już jutro.

Mecz 22. kolejki pomiędzy Olimpią Elbląg a GKS-em Katowice rozpocznie się o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Agrykola 8.

Transmisja LIVE na platformie www.TVCOM.pl (koszt 15zł)