DOŚWIADCZENIE GÓRĄ

Dzisiejsze spotkanie przeciwko Błękitnym Stargard było doskonałym przykładem, ile znaczy obycie na boiskach Drugiej Ligi. W wyjściowym składzie Olimpii oglądaliśmy 7 młodzieżowców, którzy wyraźnie odstawali przygotowaniem na tle doświadczonych piłkarzy ze Stargardu.

Trener Dariusz Kaczmarczyk musiał poradzić sobie dzisiaj bez kapitana Tomasza Lewandowskiego, a także kontuzjowanego Michała Balewskiego. W ich miejsce do składu wskoczyli Michał Kiełtyka (środek obrony) oraz Daniel Morys (prawa obrona). Nowością dla kibiców była obecność od pierwszych minut zaledwie 16-letniego Jakuba Braneckiego, dla którego było to pierwsze spotkanie rozpoczęte od pierwszej minuty w 2. Lidze. O mały figiel młody napastnik rozpocząłby ten mecz z hukiem, bo już w 4. minucie meczu zdołał wpakować piłkę do siatki przeciwnika. Pech chciał, że wychowanek akademii był na pozycji spalonej i radość z bramki popsuł arbiter prowadzący zawody.

Od tamtej sytuacji obraz gry wyglądał już dużo gorzej. W 13. minucie goście otworzyli wynik meczu za sprawą Michała Cywińskiego, a ledwie po upływie dwóch kolejnych minut zrobiło się na tablicy wyników 0:2. Drugiego gola dla gości zdobył Patryk Paczuk i dla części kibiców oznaczało to tzw. „zabicie meczu”.

Olimpijczycy starali się jak mogli, jednak nie trudno było zauważyć większego doświadczenia po stronie Błękitnych, przez co gospodarzom trudniej było konstruować akcje ofensywne. Kilkukrotnie dawał o sobie znać Branecki, jednak jego strzały szybko padały łupem defensorów rywali. W drugiej odsłonie spotkania swój wynik strzelecki powiększył Patyk Paczuk i gościom pozostało tylko bezpiecznie „dowieźć” korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

Ta porażka jest drugą z kolei, po nieudanym wyjeździe na stadion do Bytowa. Sytuacja Olimpii w tabeli nie uległa jednak zmianie, bo Bytovii Bytów nie udało się wywieźć choćby punktu z Łęcznej, zatem Związkowi wciąż okupują 5. lokatę.

Kolejne spotkanie elblążanie zagrają już 1 lipca (środa) o godzinie 16:00, a na Agrykola 8 zawita Pogoń Siedlce. Sprzedaż biletów będzie odbywała się w pomieszczeniu na parterze budynku od strony nowego parkingu (stary kort tenisowy) od ul. Kościuszki. Kasa czynna tylko we wtorek w godzinach 09:00-12:00 oraz 15:00-18:00. Posiadaczy karnetów prosimy o potwierdzanie swojej obecności wysyłając maila na adres bilet@zksolimpia.pl. Na wasze wiadomości czekamy do poniedziałku do godziny 23:59.
Osoby, które są w posiadaniu karnetu, lecz z różnych względów nie mogą pojawić się na sobotnim meczu, mogą ubiegać się o darmowy dostęp do transmisji na platformie TVcom.pl

ZKS Olimpia Elbląg 0:3 KP Błękitni Stargard

0:1 – Michał Cywiński (13min)
0:2 – Patryk Paczuk (15min)
0:3 – Patryk Paczuk (67min)